fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
manowce kryteriów oceny na przykładzie portretu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Sivoo
fotografia cyfrowa
2006-11-21 17:51:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. Prawda będzie więcej komentarzy i wyższe oceny bo po prostu lubimy piękne kobiety, a technika w zdjęciu to jeszcze nie wszystko. Daj pierwszemu lepszemu przechodniowi aparat za 20 000zł z odpowiednim obiektywem statyw i każ zrobić zdjęcie, gwarantuje że w trybie auto zdjęcia będą naprawdę przyzwoite pod względem kolorów i ostre jak żyleta.
2. Zgadzam się z vankertem.
3. Palenie jest ogólnie niemodne teraz i raczej nie ma wpływu na zdjęcie niejednokrotnie spotykałem się z komentarzami że "bez papierosa lepiej"
4. dokładnie to samo co vankert
5. Autor z wysoką notą raczej nie umieści fatalnego zdjęcia, ale fakt że jeśli zdjęcie jest na poziomie 3/4 to osoba z dużą liczbą punktów dostanie 4 a osoba nowa
dostanie 3. Zwróć tylko uwagę na to że dużą liczbę puntów i opinie sami sobie zapracowali. To jak z telewizorami SONY, po prostu płacisz za firmę.
6. Patrz vankert
7. jak wyżej

Ja tylko dodam od siebie jeszcze jedną zależność

Pierwsze 2 oceny praktycznie oceniają zdjęcie, a szczególnie jeśli ocenę wystawi ktoś z dużą liczbą punktów,
fotografia cyfrowa
marianista
fotografia cyfrowa
2006-11-21 18:19:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja odbieram, nazwę portalu jako grę słowną (ktoś juz o tym wspomnial ) od słowa obiektyw. Nie liczę na obiektywność odwiedzających galerię i nie radzę tez liczyc na moja obiektywnosć. Fotografia to nie matematyka, chemia czy fizyka z zadaniami o różnym stopniu trudności za różna ilość punktów. Tutaj albo sie cos komus podoba bardziej , albo mniej i do tego bardziej lub mniej dostosowuje ocenę (próbując lub nie, sugerować się znana nam tutaj skalą).
Jeżeli chodzi o TWA i inne takie sraty pierdaty, to ja nie mam z tym problemu tzn. nie interesuje mnie czy są, jak funkcjonują, jak oceniają itd. Nie mam na to czasu. Oceniam własciwie tylko te zdjecia które w jakiś sposób mi się podobają, zadziałają na tej zasadzie że zatrzymaja mnie na tyle żebym zdążył coś napisać. Nie liczę na rewanż i raczej na rewanż ode mnie też nie ma co liczyć.
Cenię sobie za to komentarze, które w czymś mogłyby mi pomóc w dalszym fotografowaniu (a właściwie foceniu , bo do fotografowania to jeszcze długa droga). Niestety tych jest niewiele , czemu przy tej ilości zdjęć nie ma się co dziwić.
Reasumując redkk: nie trać czasu na analizę zjawisk socjologicznych, a zajmij się robieniem zdjęć i wystawiaj dla swojej i naszej (mam nadzieję) przyjemności.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa