fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zdjęcie tygodnia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-08 15:23:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest już w czym wybierać... no więc obejrzałam te wybory... rozumiem, że to kategoria dalece subiektywna, bo mnie osobiście nie fasynują jelenie ani mrówki. Większość zdjęć tygodnia to po prostu doskonała technicznie KLASYKA i szkoda, że nie docenia się tym tytułem nowatorstwa czy fotografii o wyjątkowym aspekcie artystycznym a właśnie... klasykę pod względem kadru, tematyki, spojrzenia.
Co sądzicie na ten temat?
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 16:14:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie bede sie powtarzal :) Jednym zdaniem: Masz calkowita racje, jesli chcesz to zmienic, to zaloz wlasny portal i moderuj wszystkie standardy.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-08 16:48:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ee...Iness... ->

-> piszesz: ..."bo mnie osobiście nie fasynują jelenie ani mrówki.."

A co to ma do wyboru zdjęcie tygodnia którego Ty nie dokonujesz ?

Jest to wybór o ile wiem - administracyjny, i jako taki nie podlega naszym sympatiom/antypatiom do poszczególnych rodzajów fotografii.

Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził.

Więcej tolerancji dla wszystkich odłamów fotografii..


Eeeeejmeeen !
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-10-08 16:58:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, świadczy to po prostu o gustach większości.
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:00:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bicki: to wybór użytkowników:

"Do panelu (fotografia tygodnia) trafia fotografia, która w ciągu siedmiu dni od daty publikacji uzyskała największą liczbę punktów spośród zdjęć opublikowanych w okresie od 14 do 7 dni przed pojawieniem się zdjęcia w panelu"
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:01:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja to rzygam mrowkami, jeleniami, pejzazami, abstrakcjami, portretami, reportazem, ptaszkami, echhh, ...... ;-)
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:02:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@bicki: MSZ dla odlamow tak, dla kopii i powtarzalnosci niekoniecznie.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:06:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A..to nie byłem świadom procedury.

Cóż..nie zawsze wybór większości to dobry wybór, ale zobaczcie na nasz rząd ;-)

Tak czy inaczej - więcej tolerancji, a życie stanie się łatwiejsze :-)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:13:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może jednak warto by postawić na wolną rękę dla moderatorów i administracji i zobaczyć co z tego będzie?

Bicki nie ujmuję niczego autorom jeleni i mrówek, ani HDRów, ani... zdjęcia są technicznie dobre, niejednokrotnie są świetnym niepowtarzalnym strzałem, ale tak bardzo spełniają wszystkie normy, że aż są... klasyczne nazwijmy to tak ;)

A fotografia tygodnia to mi się by kojarzyła z czymś na prawdę "wyjątkowym" i nowatorskim- stąd pytanie.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:18:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może i masz rację, by zmienić zasadę wyboru fotki tygodnia..
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:20:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, tak sie zastanawiam po co ten twoj pierwszy post. Czy po masie spodziewasz sie wyborow, ktore daleko beda odbiegaly od sprawdzonych samograjow?
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chetnie widzialbym zdjecie tygodnia wg Vox Populi i Vox Dei, bo nawet patrzac na biezace wybory, znacznie od siebie odbiegaja.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-08 17:28:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Glazer- też mnie Piotr uświadomił w tym "wyborze ogółu"... Ogół najczęściej wybiera ogólną doskonałość, rzadziej nowatorstwo i to jest akurat proste jak budowa dzidy- nad tym nie ma co deliberować. Stąd propozycja dla adminów i moderatorów o zmianę zasady i postawienie czasem na coś "ciekawego" ale nie w sensie poprawności a pomysłowości, nowatorstwa.
A tak po drugie- nic o mnie nie wiesz to mi nie wyjeżdżaj z tekstem- załóż sobie własny portal do prowadzenia i wyznaczania zasad bo skąd masz pewność, że nie prowadzę dużego portalu?
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 19:40:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness: "A tak po drugie- nic o mnie nie wiesz to mi nie wyjeżdżaj z tekstem- załóż sobie własny portal do prowadzenia i wyznaczania zasad bo skąd masz pewność, że nie prowadzę dużego portalu?"

Moze prowadzisz, moze nie, nie ma to najmniejszego znaczenia. To, czy ten teoretyczny portal bylby duzy, czy maly znaczenie ma jeszcze mniejsze. Przyjmuje wyjasnienie, ze nie wiedzialas jakie sa kryteria wyboru zdjecia tygodnia, stad Twoj apel na temat przyznawania tego zaszczytnego tytulu. Apel, ktory odczytalem zle, poniewaz zalozylem ze te kryteria znasz i kierujesz go do ogolu, albo rzucasz w przestrzen forum i czekasz na opinie innych uzytkownikow...na to wskazywalo koncowe pytanie.
Napisalas, ze nie pasuja Ci mrowki, jelenie itd. itd, w zdjeciu tygodnia, wiec podalem proste rozwiazanie dreczacego Cie problemu. Nie bylo w tej wypowiedzi zadnego "wyjezdzania". Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-08 19:55:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Otóż mylisz się nieco Glazer pisząc "moze prowadzisz, moze nie, nie ma to najmniejszego znaczenia. To, czy ten teoretyczny portal bylby duzy, czy maly znaczenie ma jeszcze mniejsze". To ma znaczenie. Tym się może (aczkolwiek nie musi) odróżniać zwykłe maruderstwo od propozycji uatrakcyjniania. Załóżmy teraz, że faktycznie jestem adminem i to w dodatku nie jednego portalu a trzech- różnych formalnie i tematycznie... Więc nawet jeśli marudzę nie wynika to chyba z moich niespełnionych ambicji o kreowaniu portalu, ujażmianiu jego użytkowników i ustalaniu na nim zasad? ;-) A tak właśnie odebrałam Twoje słowa... wyrwała się jak Filip z konopii bo by sobie chciała porządzić :-)
W takiej formule w jakiej fotografia tygodnia jest wybierana nic nie da się "zrobić" bo przecież nie narzuci się użytkownikom sposobu oceniania i wartościowania fotek innego niż posiadają. I w tej kwestii jak widzę rozumiemy się doskonale ;)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 20:07:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"A tak właśnie odebrałam Twoje słowa... wyrwała się jak Filip z konopii bo by sobie chciała porządzić :-)" No i tu nastapil blad w komunikacji, bo nie to mialem na mysli. Ja rowniez zle napisalem w pierwszej odpowiedzi, poniewaz blednie odczytalem Twoja wypowiedz jako kierowana do wybierajacych ZT, czyli uzytkownikow portalu. Ty pisalas myslac o jakims jury, ktore dokonuje wyboru, ja ze do ogolu...no i nastapilo totalne nieporozumiene :D
fotografia cyfrowa
Migawa
fotografia cyfrowa
2006-10-08 20:11:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness- rozumię twoje intencje. O ile się nie mylę, masz na myśli wyróżnianie prac, które charakteryzują się innowacyjnym podejściem, niepowtażalnością. Bo przecież fotografia to ciągle poszukiwanie, kto pstryka wciąż tak samo, wg reguly, nie zmieniając nic- stoi w miejscu. Jak więc pogodzić pstrykaczy motylków (do których ja się zaliczam) z portrecistami, pejzarzystami, Artystami, artystami itd. Może warto pomyśleć nad kolejnym dzialem, obok vox dei, vox populi - np.innowacje tygodnia, czy jakoś tak. Można by tam glosować na zdjęcia, które lamią zasady, nie pasują do standardów, a jednak bardzo oddzialowują na odbiorcę, podobają się. Może warto podsunąć adminom taki pomysl, bylo by to coś nowego, czego jeszcze nie ma na innych forach.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-13 18:26:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałam tylko napisać, że fotografia tygodnia przestanie mnie rozczarowywać jak utrzymacie testowany od tygodnia dobór prac do Vox Dei... Dla mnie bomba ;-) Procentowe zauważanie prac "artystycznych" wzrosło i chciałam jako główny maruder w tym temacie oświadczyć że zauważyłam i doceniam ;-)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-05-15 10:18:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
APEL:
Bardzo proszę portretowców o popełnienie fotografii zasługującej na miano Fotografii Tygodnia. Dziękuję ;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2008-05-15 10:47:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
APEL:
Bardzo proszę streetowców o połączenie sił i wepchnięcie czegoś wreszcie do VP i FT ;) Bo dobrych streetów nie brakuje - brakuje im tylko poleceń !
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-05-15 10:53:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E, Iness to był TWAsiarski lans, albo lansiarski TWAizm ;)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-05-15 11:01:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
portretów też nie brakuje;)
inna sprawa ze 90% z nich to dzieci, ale to też portret

Zgodzę, że z tym, że ostatnimi czasy przyroda,a konkretniej ptaszki królują
na fot.tyg.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-05-15 11:17:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja nie pokaze bo sie wstydze ;P
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-05-15 11:17:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A w ogóle chciałbym np. abstrakcję zobaczyć w FT ;)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-05-15 11:21:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness ciebie przestanie rozczarować.
A kogo to obchodzi???
Mnie nie!
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa