fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
nikon d80 czy canon 400d
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:12:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakbyście mieli do wyboru to które byście wybrali???a może jeszcze coś innego????
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:25:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tej dwójki brałbym D80 z kitem 18-70 - ze względu na jasność i jakość kita w porównaniu z Canonem.

Zanim wybierzesz body wybierz sobie szkło, bo to co uda Ci sie sfotografowac zalezy od obiektywu nie od body.

Zobacz jakie obiektywy w przyszłości by Cię interesowały, wiadomo, że nie kupuje się wszystkiego od strzała, trzeba zakupy rozplanowac.

Nie tylko Nikon i Canon są na rynku.
Jest jeszcze Olek, Pentax itd.
Każdy ma cos ciekawego, tylko wybór zalezy od tego co chcesz fotografowac.

D80 jest dużo większy od 400D - dla jednych zaleta dla innych wada.
D80 ma status LCD i LCD główne - 400D nie ma status LCD (np to go u mnie dyskwalifikuje zupełnie.)
D80 ma w body lapke wspomagającą AF - 400D musi błyskac strobo lampą błyskową (maskarycznie niepraktyczne rozwiązanie zupełnie nienadające się do fotografii ludzi)

400D ma fajny bufor.

Jesli Cię stać i masz chilę czasu poczekaj na pentaxa K 10 D - kładzie obie konstrukcje na łopatki, jest jak nikon D 200 tylko w cenie bliżej D80 i lepszy.

Gdyby teraz wchodził w system od zera to bym brał w tej klasie cenowej tego Pentaxa. W tej chwili podkreslam. Po PMA dużo się zmieni.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:30:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja miałem i wybrałem D80 .
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:33:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do D80 natomiast zamiast kita polecam Tamrona 17-50 o ile uda Ci sie go dostac - bo nie wiedziec czemu na nas mocno deficytowy ostatnio towar - no ale zreszta obiektywy to juz inna bajka....
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:35:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby od obiektywów jedynie zależał wybór systemu to wszyscy kupowaliby .... ZUIKO

:)
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:37:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiecie co ja sobie oglądam te zabawki na ebayu i sa tam o 1/3 tansze!!!poniewaz jestem zielona jak szczypiorek po deszczu dlatego Was pytam o zdanie.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:42:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tam sa tańsze bo nie ma na nie tam VAT i cło "do" stanów maleńkie.

Przesyłka i inne opłaty często zjadają zyski no i gwarancja nie zawsze jest respektowana.

Ile chcesz wydać?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:47:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do D80 to osobom z duzymi dloniami raczej odrazu polecam sie zaopatrzyc w gripa - bo maly palec jednak spada z body przy operowaniu przednim kolkiem
fotografia cyfrowa
kombajn
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:52:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme: a co dopiero canony... 350d to taka zabaweczka w rekach :) macalem ostatnio D200 - cos dla facetow o duzych lapach
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:57:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wlasnie mam z gazety jakies namiary na firmy ktore tak wysylaja paczki, ze sie nie placi cla, bo clo nie dotyczy prezentow:)))))nie wnikam w szczegoly-clo odpada, bo albo oni albo ktos przywiezie to najmniejszy problem. Ale co mam kupic????to juz mega problem dla kogos takiego jak ja:((((
raczki mam w miare male, w koncu kobiece niby;-)))))))
ile chce wydac?jak najmniej:))))tam za 1300$ to juz bym miala aparat,18-70mm f3.5-4.5G ED-IF AF-S DX Zoom Nikkor Autofocus Lens,Zoom Telephoto AF Zoom Nikkor 70-300mm f/4.0-5.6D ED Autofocus Lens,1GB Elite Super High Speed Secure Digital Memory Card,SD/MM High Speed Card Reader,Full Size Lightweight Tripod with 3 Fluid-Head and Quick Release,Universal Digital Camera Screen Protector i jeszcze torba i do czyszczenia jakies g...;-))) na polskie wychodzi ponizej 4500zl
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-16 14:57:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no d200 tak w miare w miare - chyba tez z gripem bym wolal - 350 mialem kiedys w rekach - kwestia preferencji mz
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-16 15:04:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli canona w ogole nie brac pod uwage???ten jeszcze tanszy tam
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-10-16 15:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo pochopne wnioski

wybor bez znaczenia praktycznie, przynajmniej z mojego punktu widzenia
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-16 15:55:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak apropo Pentaxa - co tam jest ciekawego i nowatorskiego w nim ? Pytam bo jakos nie czytalem do tej pory i gdzies przelecial mi z oczu...
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-10-16 17:00:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
posłuchaj.. tak naprawdę to nie ma znaczenia bo każdy z aparatów ma swoje dobre i złe strony. Za ta kwotę to możesz już dostać 30D i teraz masz znów dylemat. Tak można by w nieskończoność. Tak jak napisał Magus. Pomyśl co chcesz fotografować, popatrz jakie szkła będziesz do tego potrzebowała, i od tego zacznij zakup. Może się okazać że bardziej Ci się oplaci wziąc body i dokupić jakieś konkretne szkło niż kupować body z kitem. Robiłem zdjęcia trzystapięćdziesiątką Canona i nie narzekam a łapy mam zaiste spore. Obsługa menu też nie przeszkadzała.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-16 23:48:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
optuje przy d50....
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-10-17 07:39:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pentaksa opisuje fotopolis:) co do wyboru z tych dwóch to z pewnością D80, bynjamniej ni gubi ostrości jak Eos:)
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-17 07:55:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sluchajcie chce sie nauczyc robic zdjecia, wiec nie wiem CO bede fotografowac;-)))))ulubionym tematem sa konie i psy, ale nie bede sie do tego ograniczac.
a czemu d50???tam jakos tak malo tych pixeli;((((((
pentaxa???nieee jakos nie mam przekonania...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-17 08:37:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie piksele są najwazniejsze :)
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-17 08:55:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie???no dzieki za obszerna odpowiedz:)))))mowie zem zielona jak szczypiorek po deszczu i trzeba do mnie jak do 6 latka pisac:)))))) Przeciez przy wykonywaniu powiekszen pozniej problem?bo jaki ja maxymalny format uzyskam z 6 mln pixeli?a4???
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-10-17 09:03:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeżeli dynamicznie chcesz focić konie i psy to mimo wszystko Canon MZ będzie lepszy. Dodatkową zaletą Canona są niższe szumy na wysokich iso.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-17 09:18:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
orsini - piksele nie są najwazniejsze, ale imho ważne, szczególnie jak ich brakuje.
Jako Ciekawostkę napiszę Ci, że do focenia sportu niko0n ma aparat D2Hs, który kosztuję ok 15 000 PLN a matryce ma 4 mpx - mimo tego jest bardzo chętnie kupowany.
Nikon D80 jest wygodniejszy w użyciu IMHO, jak pisałem status LCD to często konieczność.

Najlepiej wybierz się do sklepu i weź do reki D80 i 400D - zobacz co wzbudza twój "pociąg", żaden z tych aparatów zły nie jest więc pozostaje Ci wybrać najlepszy DLA CIEBIE bo nie da się generalnie stwierdzić, który lepszy.

Ja brałbym D80 bez zastanowienia z tej dwójki.


Calme - supernowatorskie to są w nim kolory.... jak to mówią koledzy ze śląska "wiela tam bitów???.... aż tyla!!!!!!"
fotografia cyfrowa
MareckiMarek
fotografia cyfrowa
2006-10-17 09:27:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z testów wynika że 400D ma lepszą jakość obrazowania i niższe szumy przy wyższych ISO. D80 ma lepszą ergonomię, status LCD, większy wizjer. AF w 400D jest żywcem wzięty z 30D więc jest już całkiem nieźle.
Jeśli rozmiary 400D nie są przeszkodą a obiektywem nie będzie słabiutki KIT18-55 tylko Tamron 17-50 to.... miałbym problem co kupić :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-10-17 09:37:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz co? Kup Soniaka R1. Masz kilka kwestii z glowy od razu - wysokie ISO, duzy zakres ogniskowych, stabilizacje obrazu, porzadna jakosc zdjec, itd, itp. Nauczysz sie focic, zobaczysz co lubisz a co nie, co Ci pasuje a co nie lezy. A dodatkowo nie bedziesz musiala sie krecic z dodatkowymi obiektywami.
A jak juz stwierdzisz, ze taki R1 dla Ciebie to za malo, wtedy siegniesz po lustro :)
fotografia cyfrowa
orsini
fotografia cyfrowa
2006-10-17 09:42:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eeee wiesz ja mam teraz lustrzanke analogową, wiec tak jakby CHCE LUSTRZANKE;-)))))tylko cyfrowa
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa