fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
nikon d80 czy canon 400d
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
revers
fotografia cyfrowa
2006-10-27 17:42:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Canon od zawsze robił najlepsze aparaty ... a Nikon zdjęcia ;)
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-10-27 17:59:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja mam do sprzedania Nikona D50+ 1gb pamieć.. Tanio na gwarancji :)
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2006-10-27 19:45:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziekuje wszystkim za praktycze wskazowki. Magus - proponujesz mi zestaw 18-70 i 70 -200. Twoje uwagi i sugestie bardzo sobie cenie. Otoz tutaj znalazlem takie szkielko . nikon 70 -300 f/4.5- 5.6 G IF-ED AF-S VR. Co sadzisz o takim zestawie : 18 -70 i 70 -300 do fotografowania w tematyce: krajobraz. portret i architektura ? Pozdrawiam .
fotografia cyfrowa
Kuba_man
fotografia cyfrowa
2006-10-28 08:30:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
400D ma niższe szumy, AF z 30tki, lepszą jakość obrazu no i ma wbudowany "odkurzacz". D80 poza wymienionymi zaletami ma ponoć problemy przy pomiarze matrycowym z prawidłową ekspozycją. Obiektywy Canona są ańsze (jeśli chcesz kupować oryginalne szybkie szkła). Generalnie różnice niewielkie, jednak jakość obrazu i odkurzacz 400D stanowią dużą zaletę IMHO. D80 jest fajnie wykonany.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-28 10:31:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cyt: "... D80 poza wymienionymi zaletami ma ponoć problemy przy pomiarze matrycowym z prawidłową ekspozycją."

chyba nie miałeś D80 w rękach :) a jeśli nie to nie pisz takich bzdurek....

@Adam... z tą 300tką daj sobie spokój... nie warta nic symbol G oznacza (za przeproszeniem) goowno..., bawiłem się tym obiektywem troche, i kicha jest... sam byłem na ten obiektyw kiedyś bardzo napalony, ale mineło :)
kita 18-70 bardzo polecam

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Kuba_man
fotografia cyfrowa
2006-10-28 16:27:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma, dziękuję za tak sympatyczną odpowiedź. Odpowiem i ja: miałem, robiłem zdjęcia i dla mnie było przyzwoicie.
Opisuję jednak problem, który jest licznie zgłaszany przez samych właścicieli aparatu, choćby na najpopularniejszym polskim forum Nikona, czy dpreview.com. Chyba o to chodzi, żeby doradzając komuś jakiś zakup poinformować go rzetelnie o możliwych niespodziankach :?

Coby nie być gołosłownym podaję pierwszego lepszego linka w tym temacie http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12135.
Wygląda na to, że da się znaleźć rozwiązania tego problemu, ale niezbyt standartowe. Sam korzystam z innego systemu, ale lepiej być uczciwym w udzielaniu złotych rad, nie uważasz?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-28 16:44:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Problemy z prawidolowa ekspozycja na matrycowym to mity - dla tych ktorzy nie potrafia sobie dac rady z ustawieniami mz....
co do tego tele z vr to ja bym go tak odrazu nie spisywal na straty... bawilem sie nim na pokazie nikonad d80 w MM i milo mnie zakoczylo
fotografia cyfrowa
Kuba_man
fotografia cyfrowa
2006-10-28 16:47:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, taka odpowiedź jest lepsza :)
Zdecydowanie bardziej uprzejma no i bardziej konkretna - ja nie wiem bo używam Canona: ale jak pisałem, ponieważ słyszałem o temacie, podałem linka do poczytania. Wszak każdy ma swój rozum. Pozdrawiam. Kuba
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-28 18:37:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moja odpowiedź nie była złośliwa... nie wiem czy zauwazyłes może lekki usmiech miedzy wyrazami ? :)
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2006-10-28 19:08:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak naprawde to ja juz sie troche pogubilem w tych wszystkich informacjach. No bo jedni mowia, ze nikon 70- 300 z VR to nic ciekawego, inni twierdza, ze jest ok. Pocieszajace jest to, ze niemal wszyscy twierdza, ze nikon 18- 70 jest dobry. Ja osobiscie" napalilem " sie troche na nikkora 18- 200 zVR kierujac sie przede wszystkim wygoda. Ciagle zmienianie szkiel jest chyba troche klopotliwe jezeli np podrozujesz, .Nie mam doswiadzenia w pracy z lustrznka cyfrowa i moze sie myle. Ciekawe sa uwagi uzytkownikow nikkora 18 - 200 VR. Dla zainteresowanych podaje strone. www.bhphotovideo.com . Ciekawa jest tez strona sprzedazy on line. www. amazon. com . Jak sie dobrze poszuka to puszke d80 mozna kupic juz za 420$ . W styczniu ceny sa jeszcze bardziej ciekawe. Coz wypada tylko uzbroic sie w cierpliwosc i czekac. i sluchac praktycznych i rzetelnych uwag doswiadczonych kolego. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-28 19:14:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak to mowia mierz sily na zamiary - a potrzeby na mozliwosci finansowe .....
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 16:03:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja osobiscie nie znam innych obiektywów niz 50tkę, 18-70, i 70-300 (którego nie polecam),
ale jesli chodzi o samego d80... to mysle ze bedziesz zadowolony...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:00:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma ale z tego co pisales to znasz 70-300 ale podstawowa wersje G najtansza ?

Ten nowy obiektyw z VR to jest wogole inna konstrukcja i zewnetrzna jak i optyczna - rozmawialem podczas pokazow d80 z gosciem z Nikona i dosc dokladnie mi to naswietlil - to w zasadzie od nowa pomyslane szklo - choc nie ma sie co oszukiwac nie bedzie to przeciez jakosc jak z 80-200/2.8 ale mysle, ze bedzie odczuwalnie lepiej niz np w Nikkorze 70-300mm ED
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:11:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ja mowie o tym obiektywie 70-300G (g jak ...kupa) :D
innych nie znam...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:13:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ten to faktycznie poracha byla mocna - choc z drugiej strony widzialem z niego to i owo nawet niezle :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:14:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
choc teraz testuje Sonnara 135 M42 z d80... i jakość zdjęć mnie zabija poprostu...
tylko z reki ponizej 1/200 nie utrzymam ostrości :)
a w studiu... to trza mieć 10 metrów na odejście od modelki :) zeby jej portret zrobić... ostatnio drzwi otwierałem na przedpokój ... i jeszcze mi brakło miejsca :D
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:17:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiesz... tez widziałem zdjęcia z tego obiektywu... i mnie zaskakiwały. Dlatego pożyczyłem go od znajomego, ale jakoś mi sie nie chciały takie zdjęcia robić :) jak jemu....
poza tym on ma analoga... wiec inaczej zupełnie...
a tu nie dość ze sie robiło 450, to jeszcze abberacje i takie tam...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:24:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tzn ten znajomy ma juz dokladnie ta wersje nowa 70-300z VR ?
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:37:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nieeee... mowie ze pozyczałem od niego 70-300G :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:42:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak myslalem bo tego nowego w sprzedazy pratkycznie nie ma jeszcze...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:48:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nawet jak by był... to mnie tam nie potrzebny :)
ladnych "somsiadek" nie mam zeby je podglądać i robić im zdjęcia. :)

bardziej mnie "bierze" portret i glamour - chociaż po tych wyborach to chyba będe wymiotował już portetami... zwłaszcza na plakaty wyborcze :D
140 fotek... bleeeeeeeee
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:49:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja w sumie tez bym wolal cos z zakresu 80-200 ale te ceny.....
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 17:53:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mnie moze by sie przydał ale na wakacje.... choć te pewnie za min 1,5 roku... bo jestesmy w ciąży :D i wg wyliczen sie wykluje w lipcu :D
im happy! :D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-29 18:14:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to gratulejszyn ;.)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-29 21:05:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
flashke postawie jak sie spotkamy :)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Strona 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa