fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ropucha
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-02-14 12:33:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Więc tak - modzele są na 3 pierwszych wewnętrznych palcach ale żeby je tam stwierdzić należałoby te paluszki przebrać w rękach :)
Ze zdjęcia - i to takiego ich nie zobaczysz. Natomiast ostatni modzel, na palcu najbardziej wewnętrznym byłoby widać i na takiej fotce gdyby tam był 4 palec - dlatego odwoływałem się tylko do niego i dlatego polecałem dobry atlas żeby sobie to pooglądać. Dodatkowo modzele na palcach środkowych są malutkie i leżą prawie na spodnie stronie łapy, a modzel ostatniego palca wewnętrznego leży z boku i jest duży. Niestety w googlach nie znalazłem dobrych fotek modzeli (chyba żadnych:). Niedlugo wiosna więc może dam radę sfocić modzele niestety napewno nie za zgodą właściciela :).
Tak ogólnie to troche mnie ruszyła Twoja krytyka - szczególnie opinia o męczeniu płaza no i okresie godowym. Fotka naprawdę zrobiona we wrześniu.
Pokażę Ci dzisiaj zdjęcie inne szarej - która jest tak naprawdę prawie cała czarna (taki okaz melanistyczny). Pewnie zjadą mnie
i dostanę -34 (ale co tam).
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-14 15:27:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może pomoże:

http://www.naturepl.com/bin/npl.dll/go?a=disp&pt=1&t=us\sr-loadersearch.html&si=&tc=&usp=0&_spb=0&_spe=0&_spw=0&mw=2&se=&searchtext=01106239

"nuptial pads", koledzy herpetolodzy... ;)

Pytanie do Mały1977 -> oczywiście, że modzele godowe u ropuchy szarej występują na trzech pierwszych palcach, nie na czwartym, gdzie jednak widzisz wyraźne modzele na zdjęciu opublikowanym przez klopsa..? Hm..?

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
robmik
fotografia cyfrowa
2006-02-14 15:29:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Klops, zapomniałeś linka do zdjęcia :) Chyba chodzi o tą fotografię:

http://www.obiektywni.pl/galeria/zdjecie.php?id=4431


fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-02-14 16:39:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Świetne fotka spodniej strony łapy gryllus, serdeczne dzięki. I właśnie tak to wygląda. Tylko jeden modzel jast tak usytuowany i na tyle duży że można by go było dostrzec na mojej focie gdyby rzeczony palec tam był.
Dzięki robmik .
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-02-14 19:05:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobra ogólnie zapuszyłem się strasznie :). Rzeczywiście nie pamiętałem o modzelach na 2 i 3 palcu. Dla mnie nie miały nigdy znaczenia bo je ledwo widać :). Jak widać wiedza wietrzeje z głowy, a mniemanie o niej nie.
Biję się w pierś :)
Resztę podtrzymuję
Pozdrawiam wszystkich
fotografia cyfrowa
maly1977
fotografia cyfrowa
2006-02-14 20:26:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam …
modzele godowe ropuchy na zdjęciu klopsa widoczne są:
lewa przednia kończyna (ta, która znajduje się w GO) czarne zgrubienie na palcu, który jest pionowy w kadrze oraz na palcu obok (ta czarna plamka)
prawa kończyna – część palca widoczna w przestrzeni pomiędzy parotydem a okiem…

Przepraszam klops, jeżeli poczułeś się ruszony moją krytyką … nie miałem takiego zamiaru żeby w jakikolwiek sposób cię urazić…
Nie musisz wystawiać w galerii Obiektywnych zdjęcia specjalnie dla mnie (jeżeli miałoby Cię to narazić na pkt. ujemne)…
Dodatkowo chciałem zaznaczyć, że podobają mi się twoje foty (zwłaszcza to warana) a krytykę, którą umieściłem pod zdjęciem ropuchy wstawiłem pod wpływem impulsu wynikającego z twojego komentarz „fota typowo przyrodnicza” a to środowisko, które znalazło się na zdjęciu wydało mi się mało naturalne dla tego płaza …
Jeżeli mogę mięć do Ciebie klops prośbę abyś mógł mi przesłać oryginał tego zdjęcia, które znalazło się w galerii na natrix@tenbit.pl
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-02-14 22:00:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma sprawy maly1977. Już się robi. A fotka dla Ciebie już jest w galerii:). Pozdrowienia
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-15 09:08:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Maly1977 -> pytałem, bo to może być zwyczajne zabarwienie. Trudno to stwierdzić jednoznacznie...
Cieszę się, że doszliście do porozumienia. :)

Pozdrawiam...
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-02-15 09:27:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po cóż się zcierać jeśli nie po to żeby dojśc do porozumienia? :)
fotografia cyfrowa
maly1977
fotografia cyfrowa
2006-02-15 09:54:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram...
dzięki klops za maila ...
ropucha czarna ekstra ... ;)
jeżeli nie masz nic przeciwko klops może w przyszłości też powymieniamy poglądy i spostrzeżenia na temat herpetofauny
pozdrawiam...
fotografia cyfrowa
maly1977
fotografia cyfrowa
2006-02-15 10:00:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki gryllus za włącznie się w dyskusje ...

pozdrawiam..
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-02-16 05:28:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no jasne że nie mam. bardzo chętnie coś się dowiem i wiedzy też dla siebie nie będę chował:)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa