fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nie umiem oceniać zdjęć... help
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-10-20 20:38:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie powinienem wysłuchać uważnie kogoś kto tu ma 10 000 pkt bo jak napisano w FAQ "punkty podwyższają twój prestiż w portalu" ale jakoś nie rozumiem...
naprawdę chciałbym, więc proszę kogoś kto się faktycznie zna na zdjęciach o obiektywną ocenę tego zdjęcia... nie musi być pod tamtym zdjęciem bo nie chcę tu żadnej afery... może być tu...
skoro Tymotek mnie przekonuje, że subiektywnie nie czuję zdjęcia i wstawia minus za krytykę to może ja czegoś nie rozumiem i mam szansę się czegoś nauczyć... bez urazy...
reasumując: jeśli to zdjęcie jest dobre to proszę mi wskazać jak je można poczuć aby wystawić ocenę 4... link:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-68638.php
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:02:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vankert:ja bym ci powiedział ,ale jestem za cienki na razie i za bardzo nie chcę się narażać
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:06:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lol, "narażać"... jeśli na tym ma polegać ta galeria to kit... :)
a subiektywnie to jak oceniasz? (biorąc pod uwagę, że tak samo się nie znasz jak ja...) :)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:11:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przede wszystkim staram się trzymać skali która tu została ustanowiona.i wg tej skali patrząc ,80 % ocen jest zawyżana,bo skala ta jest podobna do ocen w szkole ,a przecież oceny 1 i 2 nie są złe .natomiast 4 i 5 powinny być zarezerwowane tylko dla najlepszych prac.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:21:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i masz rację... 1 jest pozytywna troszkę... jak dostaję 2 lub cokolwiek wyżej to już się cieszę... inni marudzą jakby byli w szkole...
nawet nie wiesz jakie ludzie potrafią robić awantury pod słabym zdjęciem, gdzie postawić 2... TWA potrafi być okropne... ale przecież TWA (tow. wzajemnej adoracji) niszczy krytyczny sposób patrzenia na swoje fotografie... szkodzi w sumie...
lepsze o wiele jest TWO ! (sam wymyśliłem nazwę) czyli Towarzystwo Wzajemnego Oceniania - i tu mogą się znaleźć i zera... i bez urazy...
myślę podobnie jak ty... tak trzymaj...
fotografia cyfrowa
vacio
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:41:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tutejszym standardem jest owczy ped, ktos postawi 3 to reszta za nim jak stadko wali 3 ludzie nie maja wlasnego zdania albo boja je sie wyrazac zeby sie komus z "przebiegiem" nie narazic, dotego wiekszosc komentarzy to jedno, dwa slowa zazwyczaj "ladne"lub "podoba sie" i ocenka 3 i wecej. Jak juz cos nie tak to przepalenia, szumy albo krzywy horyzont... ehhh szkoda gadac. naszczescie jest paru zawodnikow ktorzy cos wnosza do tego portalu.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:43:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no jest... fakt... jednak czy tak naprawdę szanujemy opinię kolegów jeśli widzimy, że nam pod słabszym zdjęciem walą 4?
nie o to mi chodzi, żeby zaraz walili -1 ale od czego są oceny 1,2 ?
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:56:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert, czepiasz sie. Zgadzam sie z tym co napisales w swojej krytyce, ale niewiele mnie obchodzi taki sposob oceniania zdjec.
To zdjecie jest niejako o przepaleniach, poniewaz to swiatlo jest tu glownym bohaterem i przepalenia dodaja mu uroku.
Nie potrafie oceniac zdjec jako tworu czysto technicznego i dodatkowo calkowicie zgodnego z wydumanymi kanonami.
Sa perfekcyjne technicznie zdjecia, ktore niewiele mnie obchodza, albo wrecz irytuja, a sa tez takie, gdzie teoretycznie wszystko jest zle, ale zatrzymuja.
To wlasnie takie jest i nawet jezeli osagniety efekt jest spowodowany brakiem umiejetnosci autorki, albo slabym sprzetem, to mi sie podoba.
Ocena jest nie tylko sprawa subiektywna, ale jeszcze sprawa chwili, czy nastroju. Za dziesiec minut moze bylaby inna?
Nie ma ocen obiektywnych. U ciebie tez widzialem pare zdjec ocenionych wysoko, ktore mnie sie nie podobaja, ale tez widzialem takie ktore sa moim zdaniem swietne, chociaz maja niskie oceny.
To samo dotyczy moich zdjec. Dla czego jedne sa oceniane tak wysoko, a inne bardzo slabo? Nie mam pojecia.
Ja sam poocenialbym swoje zdjecia odwrotnie pewnie.
Jedyny sposob na to wszystko, to troche dystansu. Ciebie krew zalewa, jak widzisz wysoko ocenione przeswietlone doniczki na oknie, mnie natomiast, jak widze kawalek robala w bezsensownym kadrze i kolorystyce z milionem punktow np. No i co z tego wynika? Mysle, ze nic szczegolnego. To zabawa po prostu.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-20 21:58:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mnie krew zalewa jak mi Autor pisze w komencie ,ze praca jest zajebista i super zrobiona pod chlamem i nie widzi zadnych brakow a kazdego kto mu je wytyka obraza
fotografia cyfrowa
licaeon
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:07:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fakt, to jest zabawa, gorzej że wiele osób przywiązuje zbyt dużą wagę do punktów. I w przypadku, kiedy za faktycznie słabe zdjęcia dostają wysokie oceny zaczynają pozować na "znawców". I w tym momencie zaczyna się problem, bo zdjecia mają przecież "prawie doskonałe" a tu nagle ktoś daje 1 czy 2, ktoś kto nie patrzy przez pryzmat np. znajomosci ale fotografii. Zaraz są pretensje, odwety, chamskie odzywki...
Myślę, że podstawą jest ocenianie zdjęć tak jak się je widzi, odrzucając wszelkie układy, koleżeństwo i inne tego typu wpływy jak np. rewanż punktowy, często popularny w takich galeriach. Oceniać się jednak powinno również pod względem technicznym, bo jednak technika odgrywa ważną rolę.
A co do tytułowego zdjęcia, to myślę, że krytyka jest zasadna, ocena jak dla mnie 1 jest w sam raz. Ale pewnie teraz ja się narażę... :)
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:12:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wlasnie Calme. Dystans i odrobina kultury. Bez pewnego dystansu szybko dochodzi sie do wniosku, ze ci co pisza pieknie pod naszymi fotkami, to przyjaciele, a inni to wrogowie.
Wyglada na to, ze wielu autorom nie zalezy na tym, zeby wiedziec, co o ich zdjeciach mysla inni.
Chca pochwal za wszelka cene. Jak male dzieci :-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:15:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja zdystansowalem sie juz od pewnego czasu - szkoda zdrowia
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:20:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MZ to właśnie wy starzy doświadczeni użytkownicy powinniście bardziej wpływać ,kształtowac i niejako wychowywać młodych userów
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:24:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zec - wystaw u mnie wszystkie oceny jakie uważasz... jeśłi wystawisz -1 to po prostu uzasadnij... im więcej ocen tym bardziej obiektywna (chyba) wychodzi ocena... ja chcę znać raczej prawdę niż myśleć, że już zrobiłem jakieś dobre zdjęcie... :)
i spoko, krew mnie nie zalewa... ale powalczę troszkę o obiektywizm... czasem warto przypomnieć, szczególnie jak uważam, że oceny wysokie są stawiane bez żadnego uzasadnienia... :)
a co... mnie możecie oceniać obiektywnie... sukcesywnie kasuję zdjęcia pod którymi nawstawiacie 0 i -1... niedobroty...
myślę wtedy, patrzę i w 90% kasuję jeśli stwierdzam, że macie rację a jakiegoś specjalnego sentymentu do nich nie mam...
ja tu też walczę trochę o nieobrażanie się za 1, 2... a ciężko wstawiać takie oceny jak już się widzi pięc czwórek, no nie? ;)
i to, o czym pisze licaeon też jest bardzo ważne... ten portal tworzymy niejako my! jaki on będzie zależy jak najbardziej od takich wypowiedzi... wcale nie należy o tym milczeć albo machać ręką, że nic się nie zrobi...
ja tam widzę tu już kilku dobrych fotografów i z ciekawością czytam ich komentarze...
jak dopuścimy do parodii oceniania nie walcząc z nią zupełnie to na pewno nie będzie dobrze... :)
no to do następnej dyskusji... ;)

pozdrawiam wszystkich. dyskusja bez zaperzania się jest zdrowa. :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:26:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corason - ja ani stary ani doswiadczony sie nie czuje :)) z wlasnego doswiadczenia powiem tak ile razy chcesz komus cos podpowiedziec - to w 80% konczy sie to tak, ze albo ktos ma do Ciebie pretensje, ze mu zanizasz oceny albo leci z rewanzykiem i 1 albo potem wyszukuje Ci bzdurne defekty na zdjeciu nie patrzac na nie calosciowo albo od strony przekazu albo zaczyna wymagac od Ciebie doslownie cudow na pracach - widac to szczegolnie gdy patrzy sie za co za chwile stawia 4 w porowaniu do 1 np u Ciebie - i tak to na ogol wyglada - takze nie dziw sie, ze polowa osob dala sobie juz spokoj z nawracaniem - bo komfort psycziczny jest wazniejszy - kazdy chce sobie tu odpoczac pobawic sie a nie codziennie prowadzic batalie - przynajmniej ja.....
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:32:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powiem szczerze że czasami nie oceniam prac ludzi a b.dużą ilością pkt,tylko dlatego,żeby nie narazić się nie tyle im samym tylko tym którzy już wcześniej wystawili 4 i 5.a tak naprawdę dziwne jest ,że czasami są dziesiątki komentarzy pod gniotem a bokiem gdzieś uciekaja ciekawe prace.to tak jak trzepanie worków po cemencie
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:39:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powiem szczerze jesli tyko sie umie sluchac innych i wyciagac wnioski to bedzie ok - pod warunkiem , ze inni maja cos ciekawego do powiedzenia oprocz prowadzenia osobistych wojenek.....
fotografia cyfrowa
gular
fotografia cyfrowa
2006-10-20 22:45:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
troche to dziwne jesli ktos proboje sie mscic ocenami niskimi, po co ten portal powstal? ja dzieki niemu sie duzo ucze i cieszy mnie kazda cenna uwaga. Najważniejsza jest zawsze i wszedzie pokora, kazdy popelnia bledy, a amatorzy tacy jak ja moga sie wiele nauczyc dzieki krytyce.
fotografia cyfrowa
Tymotek
fotografia cyfrowa
2006-10-21 09:45:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widze vankert ze zabolaly Cie moje slowa :) nie nabijam sie teraz bo za stary juz na to jestem, bawi mnie to normalnie, ze nie potrafisz dyskusji bez rozwiazania uciac w odpowiednim momencie. w duzej mierze zgadzam sie z zec'iem. ze mnie zaden znawca fotografii, mam zwykly kompakcik, fotografuje rzadko, bo po pracy malo na to czasu. sam chetnie czytam rzetelne uwagi, rady czy krytyki pod moimi zdjeciami. nigdy nie uwazalem, ze sa dobre i pewnie nigdy tak uwazac nie bede. zycie jest stanowczo za krotkie, zeby mscic sie za wszelakie 0 czy 1 pod swoimi zdjeciami. to jest dziecinada, zalosc nad zalosciami. nie wyobrazam sobie jakim trzeba byc palantem, zeby zjechac czyjas galerie po otrzymaniu slabej oceny. poza tym, nigdy nie oceniam fotek z mysla o przyszlym rewanzu. jak ktos chce oceniac moje prace to milo, jak nie to trudno, sa tysiace lepszych na tym portalu. a ze zdjeciami czesto jest tak, jak pisze zec. kazdego dnia inaczej ocenilibysmy dane zdjecie. czesto strona techniczna nie jest najwazniejszea, ale Ty nie potrafisz tego dostrzec. dla wielu z nas czesc z djec ma swa wlasna historie, dusze, cos co mozemy zobaczyc tylko my sami i wystawic wlasna subiektywna ocene pod wplywem wlasnych odczuc. wedle tego co piszesz o technicznej stronie, wszystkie projekty z cyklu pinhole owinny otrzymywac z gory na dol -1, na szczescie jednak sa ludzie, ktrzy i w takich pracach dostrzegaja piekno. dla mne robienie zdjec jest chwila wytchnienia opd codziennej bieganiny, nie mam potem zamiaru wyklucac sie o slabe oceny, chcoc sa chwile gdy nerwy puszczaja. nie odwazylbym sie na rzetelna ocene prac licaeona, to inny poziom, inna liga, do ktorej ja nie dorosne. cenie jego zdanie, podgladam jego zdjecia. podobnie jest w przypadku calme, gdzie od zawsze podoba mi sie jego wlasny krytycyzm w stosunku do tego co robi. i tez uwazam, ze takie portale sa w duzej mierze po to, zeby zlapac chcile wytchnienia, zeby odpoczac po ciezkim dniu pracy przegladajac nowe zdjecia. masz ochote na dyskusje ankert, nie ma problemu, mozemy ja ciagnac w nieskonczonosc, lecz nawe zajac zasady erystyki nie dojdziemy do zadnego porozumienia...
fotografia cyfrowa
Ponury
fotografia cyfrowa
2006-10-21 10:37:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm! A miało tu być "obiektywnie" ! Jest trochę jak na plfoto a i ludzie z obiektywnych też tam są i to wcale nie ci najgorsi ;-)
Także chciałem wrócić do fotografii po latach i z nowym sprzętem i nowymi pomysłami . Ale w koło pełno młodieży, która uważa / odbiera ftografię trochę inaczej. Te "duże megapiksele", zdjęcie całe "ostre" itd. Ja TYLKO chciałem popatrzeć na Wasze prace i pokazać kilka swoich . Bez wojen i "obiektywnie" obiektywnych krytyk ;-) Fotografie w większości są dla mnie osobiście bardzo dobre, chętnie je oglądam, ale bedę powstrzymywał się od jakichkolwiek "obiektywnych" krytk i uwag: i tak każdy "wie lepiej" wiec po co "siać" zamieszanie?! Natomiast nadal polecam "obiektywnych" jako galerię na wysokim poziomie i zdanie nie zmienię ! ;-) Bo: "nic co ludzkie, nie jest mi obce"! Pozdrawiam wszystkich i zobaczcie co za oknem! Piękna "polska jesień" więc zamiast dyskusji proponuję wypad w pogoni za jesienią ! ;-))))
fotografia cyfrowa
Tymotek
fotografia cyfrowa
2006-10-21 10:44:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam nadzieje, ze nie pijesz do mnie z ta mlodzieza Ponury :D tylko jak poczuc ta jesien, jak trzeba w pracy siedziec... zycze powdzenia na poletku bitewnym Obiektywnych. pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-21 11:09:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ponury:oceniać obiektywnie nie znaczy ,że będą to same pochlebstwa.jeśli chcesz tak naprawdę dowiedzieć się czegoś o swoich zdjęciach niekoniecznie obiektywnie to załóż konto na FT
fotografia cyfrowa
Tymotek
fotografia cyfrowa
2006-10-21 11:11:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corason, czytales nieuwaznie :)
fotografia cyfrowa
madia
fotografia cyfrowa
2006-10-21 13:52:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może coś napiszę, jako autorka zdjęcia, które vankert podaje jako przykład :P

Po pierwsze- nie ma czegoś takiego jak obiektywizm. Każdy obiektywizm jest subiektywny. Nie ma czegoś takiego jak uogólniona prawda. W zasadzie więc zastanawianie się nad tym co się komu podoba i dlaczego, nie ma większego sensu.

Moje zdjęcie- technicznie jest słabe, co widzę i ja. Gdybym patrzyła na to, że nie jest najlepszej jakości, na pewno by go tu nie było i na pewno by mi się nie podobało. Podoba mi się tak po prostu. Lubię ten zestaw kolorów, okienko jest urocze. Obiecuję, że jeśli kiedyś przestanę "biegać", pojadę specjalnie do Krakowa ze statywem i zrobię jeszcze jedno zdjęcie tego okienka. Przepalenia jednak chciałabym znowu uzyskać, gdyż po prostu nadają temu okienku klimat, który mi się podoba. Co oczywiście jest czysto subiektywne, więc nie oczekuję, że wszystkim przepalenia podobać się będą. Mi się w każdym razie w niektórych wypadkach podobają, a to okno takim wypadkiem jest ;)
Jeśli ktoś ma ochotę może mi nawet -1 wystawić za to zdjęcie, przecież na tym polega ocenianie. Ktoś chce dać 5? Proszę bardzo. Tylko chciałabym wiedzieć dlaczego, bo ja bym sobie 5 nie dała :P

Licaeon- kogo się boisz? czemu nie wejdziesz do mojej galerii i nie ocenisz zdjęcia tak jak uważasz? Masz do tego pełne prawo. Jeśli będziemy unikać oceniania i komentowania zdjęć, tylko dlatego, że można się komuś narazić, to w takim razie cały ten portal nie ma sensu.

Tymotek ma rację- mścić się za oceny? a po co? tzn. co to za zemsta, skoro na tym polega system oceniania na Obiektywnych, że każdy może dać ocenę, jaką uważa za słuszną. Skoro ktoś uważa zdjęcie za złe, to niech wstawi to 0 czy -1. Zemsta to głupota, która cieszy tylko krótką chwilę ;)

Vankert- Obiektywni to zbiór TWA i TWO, czy się chce czy nie, zawsze się gdzieś ma z nimi do czynienia. I nie zmienisz tego, bo ten portal nie jest jedynym, w którym takie coś się dzieje. Jeśli ktoś czuje moje zdjęcie subiektywnie na 4, to może tak czuć. Ty czujesz inaczej, ja inaczej, i każdy kto wejdzie i zobaczy to zdjęcie poczuje je inaczej.

Corason- "MZ to właśnie wy starzy doświadczeni użytkownicy powinniście bardziej wpływać ,kształtowac i niejako wychowywać młodych userów"- nie wiem kto chce, tzn. poza Tobą, aby starzy doświadczeni użytkownicy na niego wpływali. Bo ja na pewno tego nie chcę. Chcę, aby wszyscy użytkownicy, nie tylko doświadczeni z ogromną ilością punktów, zobaczyli moje zdjęcia i wyrazili swoją o nich opinię. Czysto subiektywną, bo obiektywizm to bujda na resorach.
Chcę wiedzieć dlaczego zdjęcie się komuś (nie)podoba. Ale nie chciałabym, żeby ktokolwiek mnie wychowywał, wolę sama uczyć się na swoich błędach, bez "wsparcia z góry". Starsi użytkownicy nic nie powinni Corason. Niech każdy robi to, co do niego należy.
Przytoczę tu słowa, które znalazłam na innym portalu fotograficznym, u jednej z użytkowniczek, bo tak nawet do sytuacji pasują :)

DESIDERATA
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu- pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy.
Tak dalece, jak to możliwe, nie wyrzekając sie siebie, bądż w dobrych stosunkach z innymi ludżmi.
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
JEŚLI PORÓWNUJESZ SIĘ Z INNYMI, MOŻESZ STAC SIĘ PRÓŻNY LUB ZGORZKNIAłY, ALBOWIEM ZAWSZE BĘDĄ LEPSI I GORSI OD CIEBIE.
Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami, jak i planami. Wykonuj z sercem swa pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.
(...) Bądż sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądż cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań, jest ona wieczna jak trawa.
Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając sie przymiotów młodości.
Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobrazni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne, czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien.
Tak więc bądż w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swa duszą.
Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny.
Bądż uważny, staraj się być szczęsliwy.

A poza tym o gustach się nie dyskutuje, więc niech każdy spokojnie napisze- podoba mi się, bo.../ nie podoba mi się, bo... I po prostu nie czepiajmy się, czemu coś się komuś podoba lub też nie ;)

Pozdrawiam Wszystkich, którzy wzięli udział w tej wspaniałej dyskusji :D
Trzymajcie się ciepło i poręczy :)

fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-21 14:53:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
madia:przede wszystkim pięknie napisałaś to co czujesz i chwała za to.nie miałem na myśli żeby mnie starzy userzy uczyli i wychowywali ,ale raczej kształtowali ten portal,choćby przez takie dyskusje jak ta.pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa