fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zmiana rozmiaru zdjęcia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jafo24
fotografia cyfrowa
2006-02-14 16:35:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam taki o to problem: w związku z dużym ograniczeniom co do rozmiarów umieszczanych zdjęć mam ogromny problem aby bez utraty jakosci zdjęcia zmieścić się w tych 150 kilobajtach albo 180. W efekcie zdjęcie które umieszczam tracą na jakości, i sam widze różnicę i w efekcie zdjęcie jest gorsze. Poradźcie jak skutecznie zmienić rozmiar/rozdzielczość zdjęcia, w jakim programie, jakimi narzędziami.
fotografia cyfrowa
robmik
fotografia cyfrowa
2006-02-14 16:39:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A nie lepiej jest trochę pokomentować prac innych autorów? Za każdy koment dostajesz 2kb przestrzeni, za krytykę 10 kb. Zajrzyj sobie do FAQ.
fotografia cyfrowa
jafo24
fotografia cyfrowa
2006-02-14 16:57:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak, ale ten problem i tak pozostaje i jeżeli macie jakies doświadczenia to prosze o pomoc
fotografia cyfrowa
west73
fotografia cyfrowa
2006-02-15 09:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jafo24, ja używam do tego PS-a w meni Plik jest Zapisz dla Weba, tam ustawiasz jakie wymiary ma mieć plik i określasz dokładną wielkość pliku program proponuje Ci kilka wersji kompresji możesz wybrać która dla Ciebie jest lepsza, życzę powodzenia
fotografia cyfrowa
jafo24
fotografia cyfrowa
2006-02-15 09:35:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok, dzięki spróbuje. Ja dotychczas używalem PS ale standardowych narzędzi i mnie nie satysfakcjonują
fotografia cyfrowa
leszekel
fotografia cyfrowa
2006-02-15 15:18:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecam darmowe i po polsku, np: Gimp oraz PhotoFiltre, do pobrania z netu. Nie ma tam żadnego problemu z zapisaniem żądanej wagi zdjęcia, gdyż przed zapisem wyświetla jego wartośc po obróbce w Kb.
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-15 15:48:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W PS gdy wybierzesz opcję "Zapisz jako", a potem .jpg pojawi się okienko, w którym będziesz mógł wybrać stopień kompresji (od 0 do 12). Nic innego w tym okienku Cie nie interesuje. Przy rozdzielczości (którą zmieniasz wcześniej poleceniem Image/Image Size, na przykład na 240 ppi - ja tak robię - w tym samym miejscu zmniejszasz wymiary w pikselach zgodnie z wymogami publikacji) 240 ppi manewrujesz właściwie w zakresie 6-10, jeżeli chodzi o ww. stopień kompresji, w zależności od tego jak skomplikowane jest zdjęcie...

PS. Jakie "standardowe" narzędzia w PS Cię nie satysfakcjonowały?? :)
fotografia cyfrowa
jafo24
fotografia cyfrowa
2006-02-16 13:09:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie takie standardowe o jakich piszesz. Może to jest tylko moje jakieś odczucie, albo gdzies indziej popełniam, błąd ale wydawało mi się że zdjęcie traci na jakości po zapisie w PS. W każdym bądź razei dzięki za rady, będę testował.
fotografia cyfrowa
jarek78
fotografia cyfrowa
2006-02-16 17:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja używam ACDSee i wydaję mi się, że straty na jakości w tym programie są minimalne a i program duuuuużo tańszy od PS.
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-02-22 11:29:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jafo78 -> no cóż, zdjęcie zawsze traci na jakości po kompresji do .jpg niezależnie od tego, jakim programem to czynisz. Algorytm jednak pozostaje ten sam i nie słyszalem o przypadku takiej kompresji i widocznych różnicach w jakości po niej, w zalezności od softu...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa