fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
B&W czy KOLOR - o wystawianiu 2 wersji zdjęć
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-11-04 19:04:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co sądzicie o wystawianiu w ramach jednej pracy dwóch wersji zdjęcia - jednej w kolorze, drugiej czarno-białej?

Mi z różnych względów taka praktyka się nie podoba - przede wszystkim dla tego, że robiąc zdjęcie z góry wiem jak będzie prezentowane (bo wybieram taką a nie inną kliszę, lub też dlatego, że zkaładam z góry konwersję do B&W w fotoszopie). Dla mnie fotografia kolorowa (samo widzenie zdjęć w kolorze...) rządzi się trochę innymi prawami od B&W...

a dla was?
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-11-04 19:22:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak zdjęcie w tej drugiej wersji nabiera zupełnie innego charakteru?
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-11-04 19:26:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak zdjecie bw jest zupelnie inne niz kolor... ale jest jeszcze inna roznica... czy sie robi na kliszy mono czy z kolorowego zdjecia filtruje na kompie na bw.... przy przerabianiu koloru na bw traci sie baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo duzo szegolow... zobaczycie jak tylko zrzuce zdjecia z dvd od sesji "M" i Wam pokaze o co mi chodzi :P :)

tak wiec albo jedno albo drugiue
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-04 19:39:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja ostatnio robie tylko w RAWach i po wywolaniu zawsze sprawdzam jak wygladaja obie wersje. Mam problem z wyborem wiec ostatnio czesto mozna u mnie zobaczyc druga wersje na pelnym ekranie.
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-11-04 19:47:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dla wszystkich starczy miejsca...

http://www.fotocommunity.com/pc/pc/cat/3427/display/6597514

http://www.photo.net/photodb/photo?photo_id=4958224

moim zdaneim obie wersje sie bronia

Maniu, czas pogodzis sie z zaletami techniki cyfrowej;)
ja wiem, ze to brzmi bardziej powaznie ze przed zrobieniem zdjecia wiesz czego chcesz ale ja tam jestem zdania, ze po zrobieniu warto poekserymentowac;)

pozdr
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-11-06 08:17:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ja tez uwazam, ze warto eksperymentowac,
ale tez warto wiedziec czego sie chce ;) i myslec o zdjeciu przed jego zrobieniem. po prostu.
fotografia cyfrowa
Tom1979
fotografia cyfrowa
2006-11-20 19:56:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niezbyt długo zajmuję się fotografią, ale jedno mogę śmiało powiedzieć, kolor czy B&W trzeba wiedzieć już przed pstryknięciem, przemawia z tym sposób patrzenia na kadr i to co trzeba pokazać i w jaki sposób. Mimo że zdecydowaną większość fotek mam w kolorze, to uważam kolor tylko i wyłącznie za uzupełnienie treści kadru. Pewnie, że eksperymentować trzeba, ale tak jakoś z własnego doświadczenia wiem, że fotka przewidziana na kolorową jakoś mi nie pasi w B&W i odwrotnie. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa