fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Mój pierwszy raz z RAWEM - pomocy:)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jiggaman
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:23:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wczoraj po raz pierwszy robiłem w RAWie, dzięki temu udało mi "uratować" zdjęcia ponieważ oświetlenie w hali (mecz DBL) było koszmarne.
Mam ZoomBrowesera (program był w pakiecie przy zakupie 350), zdjęcia obrobiłem, wszystko dopieściłem, byłem cały szczęśliwy że udało się je "reanimować", gdy przekonwertowałem je na JPEG, strasznie siadła jakość, ostrość uciekła, kolory troche "siadły". Co mam zrobić żeby JPEG był takiej samej jakości co RAW po obróbce.
Może jakiś inny program poradzi sobie lepiej?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:24:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A czemu do jpg ? Do Tiff'a konwertuj...
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:32:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za Calme - szkoda jakosci na konwersje od razu do JPG. Nie uzywam Zoom Browsera, ale sprawdz do jakiej przestrzeni barwnej konwertujesz, moze to byc przyczyna roznic kolorystycznych. Za ostrosc/jakosc prawdopodobnie odpowiada kompresja.

pozdr.
fotografia cyfrowa
kmgr
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:32:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAW'y "wywołuj" photoshopem, unikniesz takich niespodzianek. To oprogramowanie do 350 pozostawia wieeeele do życzenia :P
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:40:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Co mam zrobić żeby JPEG był takiej samej jakości co RAW po obróbce." Nigdy JPEG nie będzie taki jak RAW, może być podobny ale nie będzie taki sam z 16 robisz 8 pomyśl ile informacji tracisz.
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:47:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w przypadku 350D 12-->8 ale mysle ze to nie tutaj nastepuje spadek jakosci. maszyny do naswietlania i tak maja 8bit/kanal. stawiam na kompresje.
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:51:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Adobe wydalo darmowy jak dotychczas program do pracy nad plikami RAW. Program nazywa sie Adobe Lightroom i jest do pobrania na ich oficjalnej stronie, po uprzednim zarejestrowaniu sie. Roznica pomiedzy tym programem, a tym co dostales w prezencie od Canona jest taka , jak pomiedzy Mercedesem S class, a Volksvagenem Lupo
fotografia cyfrowa
sniper
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:52:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cs2 albo capture1 , tam wywoluj rawy
fotografia cyfrowa
szemrana
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:56:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oprocz ZoomBrowesera masz w zestawie dołaczonym do 350 d także Digital Photo Professional.
Program o tyle lepszy, że oprócz podstawowych korekt masz także możliwośc pobawienia się krzywymi oraz
zdecydowanie lepsze ostrzenie zdjęć.
Warto mieć zainstalowany ten program.
Ja w nim obrabiam wszystkie moje RAWy, konweruję do Tiffa i dopiero dalej bawię się zdjęciem np w PSie.

Ważne jest także prawidlowe ustawienie przestrzeni barwnych zarówno monitora jak i programu w ktorym dokonujesz wywołania RAWu.
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 10:58:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odnosnie programow to polecam takze Raw Shooter. tylko nie wiem czy jest nadal dostepny po wykupieniu przez Adobe. moim zdaniem ma najwygodniejszy zestaw suwaczkow.
fotografia cyfrowa
szemrana
fotografia cyfrowa
2006-11-06 11:08:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale zdjęcia z "cwanona" lepiej ostrzy dedykowany Digital Photo Professional :)
Raw Shootera mam i z wyników jeśli chodzi o jakość bylam zadowolona zdecydowanie mniej.
Tak czy inaczej Raw Shooter jest interesujący a suwaków mnóstwo - to święta prawda.
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 11:11:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli zalezy mi na jakosci to tez uciekam do RS, natomiast jesli mam sporo zdjec na szybko do obrobienia to RS pozwala mi na spore manipulacje zdjeciem z pominieciem PSa. rozne cele - rozne programy :-)

RS dobrze sie sprawdza w moim przypadku do widoczkow - pozwala wyciagnac sporo detali, ktore przy innych programach nigdy nie obejrza swiatla dziennego ;-)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-11-06 11:13:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raw Shootera też mogę z czystym sumieniem polecić
Jest (za darmo i legalnie!) do ściągnięcia tu:
http://www.pixmantec.com/products/rawshooter_essentials.asp

Wada: nie będzie rozwijany.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-06 11:55:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Eee, ja na razie jestem na etapie jpg i nie wiem po co mi raw :P
-M
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-11-15 11:16:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chociaż w 99% przypadków używam Camera Raw z PSa to uważam, że świetny jest Capture One.
fotografia cyfrowa
Jakub600
fotografia cyfrowa
2007-03-30 17:40:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PhotoFiltre przeważnie używam do kompresji i obróbki zdjęć,tak pomału go opanowywuję, ale chciałem kiedyś spróbować w Infran View, bo powiedziano mi ,że jest bardzo dobrym programem i wyskoczył mały problemik, mianowicie:pliki otwierane w tym programie mają dużą pojemność(np.900MB,1200MB-różnie a wymiar np.800x600px) i są jako bmp a potrzebne jpg.Podejrzewam, że coś w ustawieniach muszę zmienić i prosił bym o pomoc w tym temacie.
fotografia cyfrowa
Vojtas
fotografia cyfrowa
2007-03-30 18:38:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trochę pokręciliście. w zoom browser nie wywołuje się plików raw :)
program, który do tego służy i który uruchamia sie z poziomu zoom browsera to RAW image task. wywołuje za jego pomocą i szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy pomiędzy jpg i raw. trzeba sobie tylko odpowiednio go ustawić: compression ratio na highest image quality i przestrzeń barwną w zależności od potrzeb sRGB lub AdobeRGB. i jeszcze ewentualnie czy chcemy żeby wywołał do jpg lub tiff.
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2007-03-30 19:04:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakubie, 800x600 i 900MB coś mi się nie chce w to wierzyć - 800 * 600 * 3 ~= 1.37MB (BMP). Pliki BMP możesz zapisać jako JPG - File --> Save as.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-03-31 02:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to i ja od siebie cos dodam rawy maja byc surowe popraw tylko swiatlo i to wszystko przenies to na tiff 16 bit i wtedy obrabiaj zdjecie , nie obrabiaj zdjecia w rawie
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa