fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tylko dla ODWAŻNYCH ;))))
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-06 14:51:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na oph funkcjonuje coś takiego jak "akcje tematyczne"- fajna idea pod warunkiem, że wszyscy trzymają się tematu/ wytycznych...

I ja mam taki oto pomysł...

Często czyta się opinie nowicjuszy, że Photo Shop ma to wewnętrzne "fuj"... i że "takich fotek to oni nie potrafią robić"... więc ja mam propozycję... dodajmy w prezencie w Full screenie nie- "inną" wersję obróbki, nie wersję B&W czy kolor tylko SURÓWKĘ... nie tykany niczym - nawt poziomami pliczek z aparatu zmniejszony tylko do standardowego rozmiaru... Bez jaj i bez drobnych oszustw... dla innych w celach edukacyjnych i dla uczciwości z sobą samym ile jakiej pracy jest wykonane w fotce... a może czasem dla "śmiechu"...

Jest ktoś chętny? Bo ja mam ze 2-3 fotki tego typu... Porównanie oryginału z wersją obrobioną może przyprawić o kolkę... I chyba każdy z Nas tak "ma" ;)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:15:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calkiem niezly pomysl :)
Ciekaw jestem zwlaszcza pejzazy...
Na oph jest taki pan Biejat ktory swojego czasu takie cos robil i to nawet z HDRami pokazujac poszczegolne naswietlenia w formie miniatur. Bardzo edukacyjne to bylo.
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:18:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nasuwaja mi sie 2 pytania:

-co nazwiemy surowka? foce w zasadzie tylko w RAW i w samym programie do konwersji ilosc suwaczkow jest znaczna

-ciekawe ile osob zechce zdradzac swoje sekrety

fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:20:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do rawow to racja. Zawsze jest zerowa ekspozycja ktora mozna przynajmniej w kwestii naswietlenia uzanc za bez obrobki. Z reszta moze byc problem. A nie robisz podgladowek w jpegu razwem z rawem?
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:22:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
- nie, tylko RAW. szkoda mi miejsca.

- nawet przy pozostawieniu suwaczkow na "0" w zaleznosci od programu uzyskamy inne efekty...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:33:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem ZA.

Uważam, że to bardzo dobry pomysł, faktycznie przypominam sobie, że kiedyś Zbyszek Biejat puścił trochę tak dla hecy jedno nieobrobione zdjęcie, które nieco wcześniej było prezentowane w formie "dopieszczonej". Pochlebiam sobie, że mam już nieco w prawy w operowniu suwaczkami, ale nad tym jego zdjęciem siedziałem pół dnia i nawet się nie zbliżyłem do jego rezultatów...
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:40:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ostatnio jeden z Obiektywnych poprosil mnie o przeslanie pliku z warstwami zeby zobaczyc co robie... niestety mial pecha - akurat bylo to zdjecie nie wymagajace obrobki :-D

mysle ze gdyby sie komus chcialo, moznaby pokazywac kilka zdjec - na kazdym kolejnym wlaczajac dodatkowa warstwe. byc moze w postaci miniaturek ulozonych obok siebie.

roboty sporo, ale wartosc edukacyjna moim zdaniem ogromna.
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-11-06 15:46:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrym pomyslem jest tez pokazywanie ang. backstage'ow - mysle ze jest to znacznie bardziej edukacyjne niz czytanie kolejnego poradnika "jak ustawic swiatlo do... "
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-06 16:11:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
U mnie backstage bylby trudny ale kto wie....
Obiektywni sa wszedzie :)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-11-06 18:05:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Backstage to fajna sprawa... obiektywni w akcji :-)
http://img146.imageshack.us/img146/6302/emanvh8.jpg
http://img110.imageshack.us/img110/5343/pa214092myql8.jpg
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-11-06 18:29:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, pomysł ciekawy ale jeśli mielibyśmy porównywać 2 wersje to obie muszą być tak samo ostrzone
jeśli decydujesz się na pierwszy krok czyli zmniejszenie foty (a to wiąże się z bezpowrotną utratą ostrości) to musisz wykonać 2-gi czyli ostrzenie w celu uzyskania iluzji ostrości.
Jeśli chcesz pominąć ostrzenie to trzeba by wrzucać pełne wersje (w panoramach 15000 pix ne przykład) a to niemożliwe

no nic, coś wrzucę może dzisiaj w ten sposób:)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-11-06 20:42:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to pierwszy eksperyment mamy za sobą, prawdę mówiąc ciekaw jestem ilu oglądających zdecyduje się zajrzeć na podgląd pełnoekranowy...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-06 21:50:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam sporo backstageów, szczególnie z kleczkowskiej, ale ich wartość edukacyjna raczej mizerna ;D
-M
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-06 22:31:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To moze ja zaczne :)
Zapraszam do zdjecia http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-74843.php
Oraz do katalogu "Bez pradu" u mnie w portfolio gdzie mozna zobaczyc zarowno "orginal" bez obrobki jak i dwa zdjecia pokazujace w szerszym spojrzeniu miejsce powstania fotografi oraz warunki jakie temu towarzyszyly.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-11-06 23:02:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja powiem tak - gdybym pokazala wam oryginaly.. moglabym nie przezyc nastepnych 24 godzin;)
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2006-11-06 23:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to ja też :

After:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-74136.php

Before:
http://www.freewebtown.com/zzay/rozne/mala.jpg (TYLKO zmiejszone)

Pozdrawiam,
Szymon
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-06 23:14:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza oto chodzi w tej zabawie :)
Do Lądka jest daleko :)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-11-07 01:35:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
loki - jedna z moich modelek mieszka pietro nizej.... wole jej sie nie narazac;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-07 07:46:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście- że ostrzymy... myślałam że to oczywiste i oczywiście wiem, że obróbka jpegów to nie to samo co Raw... ale o RAWie nie wiem nic więc liczę na Waszą uczciwość :))) Jutro dam jedno z ulubionych na wszystkich galeriach zdjęć... Mam oryginał... i 3 wersje obróbki po których mało kto poznaje... że ma do czynienia z tym samym zdjęciem ;)

Cieszę się że się pomysł spodobał :)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-07 07:59:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słuchajcie... właśnie odkryłam nową zaletę tej zabawy...
czyli nowe lub alternatywne pomysły na obróbkę jakie mogą zaproponować oglądający...
Hmmm...
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-07 08:18:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
loki_p fajny pomysł z katalogiem UNPLUGGED... wykorzystałam ten pomysł u siebie :)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-07 09:53:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szkoda ze tak maly oddzew reszty uzytkownikow :)
Liczylem na pejzazystow.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-07 10:00:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodając wersję UNMANIPULATED w 100% czyli zmniejszoną i wyostrzoną bez korekt jako obraz pełnoekranowy nie tracimy N I C. Dlaczego? Dlatego, że ten portal nie zabiera nam miejsca za dwie wersje - a jedynie za tę pełnoekranową... więc jeśli pełnoekranowa ma 210 KB - nie trafcimy nic...

Użytkownicy kont premium też niewiele tracą publikując wersje UNPLUGED ;-) w katalogach prywatnych...

Co mamy do stracenia?
- podziw
- uznanie
- samoocenę

gdy się okaże że jednak lepiej nam idzie część graficzna fotek niż... samo fotografowanie ;)
stąd mówiłam o ODWAŻNYCH i stąd taki a nie inny odzew ;)
fotografia cyfrowa
kmgr
fotografia cyfrowa
2006-11-07 10:06:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem to świetny pomysł:)

a tu moje ps'ucie:

before: http://img242.imageshack.us/img242/9350/img3205rawxa8.jpg
after: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-73569.php
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-11-07 10:27:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mysle ze to nie chodzi o podziw ani uznanie. Chodzi o pokazanie ze fotografia to w pewnym sensie oszukiwanie samego siebie. Oszukiwanie innych. Oszukiwanie techniki i sprzetu. W jak duzym stopniu? No wlasnie w jak duzym. Czekamy na kolejne prezentacje.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa