fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sztuka
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2008-03-24 01:17:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek: mówię o wierszach, nie o rapowaniu pod blokiem.
na przykład sonet, najbardziej restrykcyjna forma poetycka, wymaga sporo uwagi i wysiłku...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-03-24 01:28:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiadomo ze warsztat potrzebny, z tym ze sam warsztat, bez weny dobrego wiersza nie zrobi, natomiast dobre zdjecie .....i owszem:)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2008-03-24 09:51:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to zależy jak rozumieć "dobry" ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:03:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sztuka może być w każdym zdjęciu, bo każde z nich zawiera kawałek duszy fotografującego (nawet te telefoniczne).
Sztuka może być w większości zdjęć, bo większość jest zrobiona z zamysłem, gdy fotografujący chce nam coś przekazać.
Sztuka może dotyczyć nielicznych zdjęć, gdy fotografujący chce nam pokazać głębszy przekaz.
Sztuka może dotyczyć wyjątkowych zdjęć, gdy mamy do czynienia z portalem amatorskiej fotografii.
Sztuka może dotyczyć znikomej ilości zdjęć, gdy oglądający jest na nią niewrażliwy.

Ciężko rozmawiać o sztuce na portalu dla amatorów. Powiedziałbym raczej, że jesteśmy sztukmistrzami zatrzymującymi w kadrze kawałek świata widziany naszymi obiektywami, które są przedłużeniem oczu naszych. Pytanie mogłoby brzmieć: "Kto z Was uważa, że jest artystą?".
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:10:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M-> proszę poczytaj o teorii sztuki, potem pisz sensownie
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:12:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to Tometczak wyraź swoje zdanie bazując na wiedzy z głowy, a nie potrafisz tylko wyśmiać. zobaczymy co takiego wiesz.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:16:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiedza z głowy ?

a ja nic nie wiem, to wiem, reszta jest więzieniem
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:18:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tometczak -> przestań czytać, zacznij czuć a później czytaj...

nie piszę o teorii, piszę to co sam czuję, to nie jest portal artystyczny, uszanuj więc ludzi, który mają pasję
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:22:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M:

- to portal "amatorskiej fotografii" czy amatorów fotografii?
- "to nie jest portal artystyczny" bo to jest portal fotograficzny. i tylko fotograficznym, reszta jest marudzeniem.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:26:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanuję, tylko to tak jakbym widział drwala co porcelanę maluje. Żeby mówić, rozmawiać na jakiś temat czy nie trzeba mieć podstaw do tej rozmowy? Można peplać byle co, jasne, tylko w jakim celu, tylko co to daje? Wątek o sztuce, okej, niech będzie ale niech będzie to rzeczowa rozmowa, gdzie argumenty i wiedza są podstawą, gdzie rozmówcy chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami a nie swoimi domniemaniami i gdybaniem.
Jasne można i tak, że siadzie sobie kilka osób do rozmowy o sztuce i będą mówić: o fajne zdjęcie, o niezła fota; tylko to będzie farsa.

ale okej, szanuję ludzi, uszanuję wątek :))
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:30:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mi się wydaje, że to też ma znaczenie komercyjne. gdy ktos zarabia na czymś pieniądze to od razu staje się artystą. publika lepiej odbiera go w takiej formie. ja sam pisząc teksty brzydzę się określeniem "poeta" bo jak mówią moi koledzy "poeta to romantyczny fryzjer który zawsze dostaje po dupie". a jak to przenieść na płaszczyznę fotograficzną?jak nazwać kogos kto własnie chce coś wiecej wyciągnać ze zdjęcia?każdy ma w tej chwili aparat i każdy jest fotografem.artysta to za duże słowo dla amatora ale patrząc ze strony lirycznej wielu takich ludzi określa się mianem poety, choć piszą proste rymowanki częstochowskie. czy wy sami czujecie się artystami poetami?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:32:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co złego jest w pisaniu według własnych odczuć? Czy ten wątek miał w pierwszym poście rozmowę na poziomie akademickim?
Czy sztukę chcesz ująć w jakieś formy, opatrzyć bibliografią każdego posta?
Jesteś pewien, że chcesz stanąć do takiej dyskusji? Tutaj, na tym portalu?

To może ja się przebiegnę po fotografiach i zarzucę tym, którzy w twarzach emocji nie widzą, że nie podparli tego odpowiednią wiedzą? Bo wiedza na temat emocji jest również rozległa. Czy nie wydaje Ci się, że również wtedy będę mógł napisać: "jakbym widział drwala co porcelanę maluje"?
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:34:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tometczak, skoro najwięcej wiesz o sztuce fotograficznej to nam o niej opowiedz. ja chętnie poczytam. jak na razie Twoja wypowiedź niczego nie wnosi. Mówimy tu o zdjęciu artystycznym, nie o fajnej czy niezłej focie bo w ten sposób to się patrzy na dupe modelki a nie na sam akt.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:35:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
amen
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:37:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli rozumiem że tak robisz?denerwują mnie na wszelkich forach zakończenia typu "amen". to tak jakby podejmować dyskusję z dzieckiem, które i tak wie lepiej.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:37:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Więc ponawiam pytanie: "Kto z Was uważa, że jest artystą?"
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:42:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tylko mogę powiedzieć, które moje zdjęcie jest artystyczne, które chciałem przedstawić w określony sposób. jedną dziewczynę prosiłem kilka tygodni żeby tylko pozowała do jednego ujęcia. to było ważne dla mnie, świadomość tego, że to co ona robi na codzień ja pokaże w swoim zdjęciu. oczywiście, że kazda modelka mogła stanać przed moim obiektywem i dokładnie zrobic to samo. ale dla mnie to zdjęcie jest o wiele lepsze choć dla odbiorcy nie ma różnicy.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:44:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M-> przecież na OB może 2, może 3 osoby tworzą unikalne i niepowtarzalne fotografie a walorach estetycznych czy innych charakterystycznych dla sztuki, o czy mowa !
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:44:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa, dlatego czasami piszę, że prawdziwa wartość zdjęcia jest znana tylko autorowi
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:45:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tometczak, o tym, że jest to portal dla amatorów, więc nie przykładajmy do wszystkiego miary akademickiej dyskusji
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:46:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to miłej rozmowy o nie-artystach i nie-szuce
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:47:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najważniejsze, że będzie rozmowa a nie sceptycyzm na każdym kroku
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:47:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to dla tych dwóch osób warto tu być i uczyć się od nich. więc trzeba podzielić portal na amatorów i profesjonalistów?

M, to zależy ile wysiłku w to włożył. a odbiorca przychodzi i wciska mu ocene 0. to bywa frustrujące:)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:49:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widocznie Tometczak jest profesorem. chętnie wysłucham jego artystycznego języka na temat naszych dywagacji:)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-24 10:51:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wracając do tematu:

Uściślijmy pojęcia. Według Słownika Języka Polskiego:
artysta
1. «osoba uprawiająca jakąś dziedzinę sztuki»
2. «osoba odznaczająca się mistrzostwem w jakiejś dziedzinie»

mistrzostwo
1. «najwyższy stopień biegłości w wykonywaniu czegoś»
2. «pierwsze miejsce w klasyfikacji w danej dyscyplinie sportowej»

sztuka
1. «dziedzina działalności artystycznej wyróżniana ze względu na reprezentowane przez nią wartości estetyczne; też: wytwór lub wytwory takiej działalności»
2. «umiejętność wymagająca talentu, zręczności lub specjalnych kwalifikacji»
3. «czyn dokonany dzięki takiej umiejętności»

talent I
1. «wybitne uzdolnienie do czegoś»
2. «człowiek obdarzony wybitnymi zdolnościami twórczymi»




Według takiej nomenklatury artystą (2) może być osoba, która wiele lat zajmuje się np. fotografowaniem ptaków i pod tym względem może odznaczyć się mistrzostwem (1). Mało tego... może tworzyć sztukę (2) jeżeli posiada do tego kwalifikacje, zręczność i talent (1).
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa