fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Podejscie do reportażu - rozne perspektywy
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-19 23:52:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-290210.php - zeby nie bylo ze to jakas autopromocja - bardziej "badanie rynku" ;)

pod fota z emzet'em dyskutowalismy o tym ze o gustach sie nie rozmawia..., ale jakos mi to nie daje zyc...

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2008/20080418-19wsmp/foto/imagepages/image26.html to jest przyklad z tego samego wyscigu i w sumie mam takich kilkaset z dzisiaj, ale wybralem jedna mimo ze nie byla najlepsza technicznie itp.

Obrobka jak napisalem w 90% wyraza moje odczucia dzisiejszego dnia - czarno-bialo-szary dzien i pedzacy fiolet ;)

czy mozna porownac te dwa zdjecia? ktore byscie wybrali w dowolnym celu?
ciekaw jestem waszych opini!!
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-20 00:04:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
HEJ !!! zyje tu ktos jeszcze - ostatnimi miesiacami cos mocno spadla frekwencja
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-04-20 00:21:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybrałbym to pierwsze za wyrazistość konturu rodem z przestrzeni kosmicznej, do czego pasuje z resztą widoczny za szybą kask kierowcy. Całość korzystnie eksponuje samochód.
A na drugim Megane prezentuje tył w całej swej kanciastej obrzydliwości; do tego tylny spojler, który w skrócie perspektywicznym przypomina uniesioną łyżkę koparki - moim zdaniem katastrofa ;-)
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2008-04-20 09:20:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to drugie jest slabe technicznie i lipne pod wzgledem kompozycyjnym. Twoja fota jest lepsza pod wzgledem fotograficznym (chodzi wlasnie o tech i kompozycje), ale nie podoba mi sie ta desaturacja. Ogolnie z definicji nie trawie kolorowego czegos, na tle zdesaturowanej reszty. wiem, ze ten zabieg ma uwypuklic glowny przedmiot, ale jakos nigdy mi sie to nie podobalo i nie dotyczy to tylko Twojej foty. Gdybym mial wybierac jedno z tych dwoch zdjec, to wybralbym jakies Twoje windsurfingowe :DDD pzdr
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-04-20 10:12:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na pierwszym zdjęciu brakuje mi jednego, ale jakże ważnego elementu: pierwszego wpisu emzet'a...
Cholernie nie lubię się domyślać o co chodzi w tak wykastrowanej dyskusji.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-20 12:10:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak patrza na reszte tych zdjec z linka ktory podalem to w sumie z nich robil bym jeszcze jakies 80% odrzutu przed publikacja,

tegieer - no wlasnie emzet pisal ze nie lubi desaturacji i nie rozumie po co - cel jest raczej zrozumialy ale fakt ze nie wszystkim sie takie zabiegi podobaja.

wracajac do porownania ta fotka z linku to oficjalna galeria do pobierania dla prasy i zainteresowanych i dlatego rozumiem ze fotografie maja byc w jakis sposob standardowe reportazowe - o jakosci nie dyskutuje bo to chyba tylko kwestia techniki, sprzetu i obrobki, no ale oryginalnym kadrem i prezentacja tez mozna mocno podniesc wartosc zdjecia
fotografia cyfrowa
el_coyotte
fotografia cyfrowa
2008-04-20 12:44:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli chodzi o mnie, często odsaturowuje tło. oba zdjęcia tańca wrzucane ostatnio są odsaturowane, podczas kiedy para tańcząca ma troszke podbite kolory. ale staram się robić to tak, żeby kolory z tła nie całkiem zanikały, a tylko pozwalały wyeksponować temat :) uzyskuje w ten sposób kolorowe zdjęcie, ale tło pozostaje tłem. w Twoim zdjęciu też tło pozostało tłem, ale jednak przykuło uwagę emzeta bardziej niż byś chciał.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-20 15:54:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie jest żaden REPORTAŻ, imho.
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-04-20 18:16:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w wyciętej wypowiedzi wyraziłem dezaprobatę dla selektywnej desaturacji, jako moim zdaniem nieuzasadnionego triku
wytknąłem niedoróbkę w postaci pozostawienia kolorowego tła widocznego przez szybę
i zgodnie z własnym odczuciem postawiłem ocenę "0".
Zupełnie nie rozumiem dlaczego została wymoderowana.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-04-20 20:24:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tego się nie da zrozumieć (moderacji), a saturacja pozbawila zdjecie cech reportazu, mz oczywiscie.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-20 20:30:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
emzet,
A pod jakim zdjęciem, bo może mnie się bardzo spodoba na (-1), kto to wie?
;-)
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-04-20 20:38:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi o zdjęcie wymienione jako pierwsze na początku wątku
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-20 20:38:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, na (-1) nie jest. Jest ok. Jednak zastanawia mnie ta blokada administracyjna. Ani ja, ani pablo3style nie pamiętamy nawet przyczyny powstania tej blokady, a dogadaliśmy się na ten temat kilka miesięcy temu. Może bany administracyjne powinny być wyłącznie okresowe? Hmmm?
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-20 20:48:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kera - tez mi sie tak zdaje, ja mam w ignorowanych wpisana 1 osobe i jak wchodze to sie okazuje ze nikogo nie ma :)

tak czy inaczej chetnie poslucham twpjego komentarza no bo moze to jest na -1?
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-20 20:53:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo, ja mam podobnie z ulubionymi autorami i zdjęciami - mam ich więcej, niż jak kliknę i sprawdzę ile jest faktycznie
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa