fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przemyślenia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-22 22:46:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.
Tak sobie ostatnio myslalem na temat Naszego portalu i mam pewne przemyslenia. Chodzi mi glownie o komentarze i opinie na temat fotografii.Niektorzy z uzytkownikow wypowiadaja sie na temat niektorych zdjec jak by byli specjalistami nie wiadomo jakiej klasy, Stawiaja niskie oceny, ktorych nie potrafia lub niechca uzasadnic(a to juz bardzo zle). Proponuje spojrzec do niektorych ksiazek, przewodnikow itp i popatrzec na fotografie tam drukowane. Wydaje mi sie ze znaczna czesc prac z tego poralu bije tamte na glowe, a oceny jakie uzyskuja sa bardzo niskie. I to mnie dziwi!!!
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-05-22 22:47:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon przykłady !!!
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-22 22:53:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie bede rzucal przykladami bo nie chce nikogo urazic. Takie mam tylko przemyslenia i sie nimi dziele
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-05-22 22:55:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon
są przykłady "w drugą stronę"
i tych chyba jest wiecej
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-22 22:56:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi ci ze slabe prace uzyskuja wysokie noty????
fotografia cyfrowa
fixu
fotografia cyfrowa
2008-05-22 22:57:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fakt...też bardzo nie lubię stawiania ocen bez uzasadnienia i sam zazwyczaj tego unikam. Właściwie interpretacja i wskazówki lub uwagi do zdjęcia są duużo ważniejsze od oceny. Sam system ocen i tak jest na tym portalu rozwiązany lepiej niż na wielu innych (mamy opis każdej oceny) więc w sytuacji gdy nie mamy czasu lub większych chęci produkowania się pod zdjęciem wystawiamy samą ocenę, niejako "odsyłając" autora zdjęcia do jej opisu.
Jednak sama ocena nie jest i w moim pojęciu nigdy nie powinna być kwintesencją komentarza.

Ja poruszę natomiast jeszcze trochę inną kwestię - dziwi mnie, że osoby nowe na tym portalu mają problem żeby się przebić. Nawet po wystawieniu dobrej pracy zazwyczaj zbierają ocenę dwukrotnie niższą od kogoś kto wystawia podobne zdjęcie, ale jest już tutaj znany.
Nie toleruję tego zjawiska i jak najbardziej popieram osoby walczące z wszelkimi TWA i oceniające zdjęcie wyłącznie na podstawie jego wartości, nie patrząc kto jest autorem.
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:00:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam sie z Toba Fixu w 200%. Masz swieta racje.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:09:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja myślę, że Ty jesteś najlepszym przykładem użytkownika, który wypowiada się jakby był specjalistą nie wiadomo jakiej klasy... i do tego właśnie tym wystawiającym mnóstwo zawyżonych ocen...

Co do uzasadniania - proszę, oto przykład:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-295293.php - Szymon wystawia ocenę 0 "z uzasadnieniem"...

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-295226.php - za kilka godzin Szymon domaga się uzasadnienia oceny pod jego zdjęciem...

Daj spokój stary... szkoda wątku...
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:13:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak nawiasem to drzewko było całkiem całkiem

najlepiej wyluzować
i robić swoje
i nie stresować się ;) że zdjęcie które w naszym mniemaniu jest dobre
przegrywa o 3 długości z innym które ( w naszym mniemaniu) jest słabe
Są pewne kategorie zdjęć które się podobaja bardziej (makro, buźki dzieci, ptaszki)
i co z tego....
Na szczęście net to niejedyny sposób prezentacji;)
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:16:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do Raider: nie robie z siebie wielkiego specjalisty. Ciagle sie ucze nowych rzeczy w fotografii. I lubie sie dzielic z inymi tym co wiem i co moze byc przydatne w doskonaleniu warsztatu pracy. Czy mozesz podac przyklady fotografii w ktorych zawyzylem oceny.
fotografia cyfrowa
fixu
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:17:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trochę dystansu każdemu się przyda:)
I może nie najeżdżajmy na siebie nawzajem bo chyba nie o to chodziło założycielowi wątku....
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:19:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I znow sie z Toba zgadzam.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-05-22 23:22:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie będę teraz przeszukiwał i analizował Twoich komentarzy - pokazałem dwa przykłady i nie chce mi się już z Tobą dyskutować, bo to nie ma sensu...
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-05-23 00:15:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nawet po wystawieniu dobrej pracy zazwyczaj zbierają ocenę dwukrotnie niższą od kogoś kto wystawia podobne zdjęcie, ale jest już tutaj znany."

Nie jest to regułą. A przykładem na to jestem np. ja sam :-)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-05-23 00:31:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ze niby jestes nowy??;P
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-05-23 00:41:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy, że niskie oceny zbierasz, mimo, że jesteś "stary"? ;-)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-05-23 05:14:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CZASAMI NIE CHCE SIE JUZ PISAC W KOLKO TEGO SAMEGO POD KAZDYM PRAWIE ZDJECIEM , UWAZAM ZE TEN KTO CHCE SIE UCZYC POWINIEN WIECEJ OGLADAC , CZYTAC KOMENTARZY , ANALIZOWAC I ZADAWAC PYTANIA
tak jak juz raider napisal , sam stawiasz zera i kopujesz regolke , zamiast cos sam od siebie napisac :) a wiekszosc prac swiezych userow jest b. slaba , ja tez w ten sposob zaczynalem i sie uczylem
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-05-23 08:30:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Szymon`ie - obużasz się, że ludzie wystawiają słabe oceny bez uzasadnienia, ...a Sam wystawiasz ZERO z cytatem legendy do oceny? :/
No qrcze - sry! ;@
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-05-23 13:57:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Kalemu ukraść..."
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-05-23 17:10:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Proponuje spojrzec do niektorych ksiazek, przewodnikow itp i popatrzec na fotografie tam drukowane" - to nie są publikacje typowo fotograficzne. Umieszcza się tam zdjęcia w charakterze dokumentalny, a nie (jak tu) artystycznym.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-05-23 17:23:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zresztą, to że zdjęcie jest w książce, nie jest żadnym wyznacznikiem jego wartości. Niedawno w pracy miałem kalendarz ze widoczkami, które na OB dostały by średnią może 1. Były tam kosmiczne kontrasty, pochyłe linie horyzontu, wszędobylskie linie energetyczne i tak dalej.
fotografia cyfrowa
rafaello
fotografia cyfrowa
2008-06-11 10:18:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
SPOKO STRONKA
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa