fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tokina 11-16
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2008-07-03 19:24:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja kupilem swoja na podstawie tych testow, z tym ze wtedy nie zwróciłem na to uwagi , a teraz mam w ręku i jestem co nieco zawiedziony.
poczatkowo tez bylem zachwycony bo robilem zdjecia przy stosunkowo malych przyslonach.
fotografia cyfrowa
doktorwycior
fotografia cyfrowa
2008-07-03 19:41:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest aż tak duży spadek ostrości ? osobiście używam przysłon do f14 i powiem że po zapoznaniu się z testem bardziej niepokoją mnie aberracje Tokiny
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2008-07-03 20:01:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przy 16 jest już niedobrze, ale tak jak napisałem nie miałem jeszcze okazji przetestować je w warunkach pejzażu , aberracje przy 11 rzeczywiście są ale daja się dość łatwo skorygować
fotografia cyfrowa
stachur
fotografia cyfrowa
2008-07-05 15:41:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jesli chodzi o "macanie" to konstrukcja jest bardzo solidna, wykonanie rewelacyjne, przewyzszajace Tamrony i Sigmy, porownywalne z Nikkorem, sprzeglo AF/MF jest ciekawym rozwiazaniem a ostrosc.. to co moge powiedziec na pewno, to ze jest bardziej, o wiele bardziej ostrzejsza od kitowego Nikkora 18-70.
A w praktyce okaże się, czy f/11 jest wystarczajaco ostre, czy trzeba bedzie otwierac do f/9 czy f/8.

fotografia cyfrowa
sh
fotografia cyfrowa
2008-07-05 22:21:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/379-tokina_1116_28_canon
fotografia cyfrowa
stachur
fotografia cyfrowa
2008-07-08 22:03:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po kilku dniach solidnych testów mogę z całą pewnością stwierdzić, że najostrzejsza jest między f/9 a f/13, a nawet przy f/16 jest do zaakceptowania.
Najciekawsze jest to, że w tym zakresie różnice w rozdzielczości są naprawdę małe.
Naprawdę 'kawał' dobrego szkła.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa