fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Problem z 40D
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:02:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powtórzę TRZECI raz - nikogo nie przekunuję i nic nie udowadniam. Fotografia anaqlogowa jest oczywiście droższa. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Pytam się tylko co robi się z tymi 50 tyś. zdjęciami? Nie wnikając już czy zostały zrobione cyfrą czy analogiem. Czy nie można naciskać na spust tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że zdjęcie wyjdzie?
fotografia cyfrowa
mabok
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:06:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A fotografowie ślubni, reporterzy?

Nie wiem jak Ty, ale ja czasami przymykam powieki...
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:10:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotografowie ślubni i reporterzy to inna bajka. Przeczytaj jakie ilości zdjęć podano wyżej i kto je napisał, i ilu z nich to reporterzy i fot. ślubni.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:16:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak na marginesie, to przedwczoraj zamówiłem sobie 10x Reala 100. W lodówce mam jeszcze 2x Velvia 50, 2x Portra 160 VC i 1x PRO160C. Wszystko ważne do połowy lub końca 2009r. Po wyczerpaniu zapasów kupuję cyfrowe body :)
fotografia cyfrowa
mabok
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:23:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ech, brniesz w zaparte. Robert Capa, gdy pojechał do ZSRR ze Steinbeckiem zrobił ponad 4000 zdjęć (nie pamiętam dokładnie, ale na pewno kilka tysięcy) z czego wybrał kilkadziesiąt do publikacji. Myślisz, że wszystkie były udane? A przecież nie fotografował cyfrą...

To, jak ktoś używa SWOJEGO aparatu, nie ma znaczenia. Ważne są fotografie, które nimi wykonuje. Co z tego, że ktoś potrafi przewidzieć, jakie uzyska zdjęcie, skoro ktoś/coś mu niespodzianie w tym przeszkodzi? I znowu, i znowu...

Co chcesz osiągnąć trwając przy swoim zapytaniu 'gdzie te zdjęcia'? Chcesz wykazać brak umiejętności dla celów statystycznych czy tylko napiętnować go?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:24:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cóż ja podawałem duże ilości i muszę stwierdzić, że w moim przypadku większość zdjęć jest wykorzystywana w taki bądź inny sposób.

Przy wszystkich przewagach analoga, cyfra ma jedną niezaprzeczalną przewagę w nauce. Od razu widać efekt, co pozwala na wyciąganie wniosków. W analogu jak się zaniesie do labu to widząc gotowy efekt człowiek zaczynający nie będzie miał pojęcia o parametrach na jakich robił.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:31:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robert Capa był fotoreporterem.

Pytając 'gdzie te zdjęcia' chciałbym podpowiedzieć, że gdybyśmy nie szli z aparatem "na żywioł", to może nie byłoby tematów typu "Padła mi migawka - co robić" lub "Problem z 40D" itp.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 22:32:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres -> Spoko :) Ale my tu nie o przewagach :) Zresztą i tak temat odjechał ;)
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-08-25 13:03:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poczulem jakby pytanie o amatora który robic 50tys zdjec w 3 lata bylo skierowane do mnie:)
no to juz wyjasniam...
3 lata = 3x wyjazdy wakacyjne
3 x urodziny okolo 5 osób = 15 imprez
3 x wiosna/lato czyli sezon makro = wypady srednio 2 razy w tygodniu na zdjecia czyli 3(lata)x3(miesiące)x4(tygodnie)x2(wypady)= 54 wypady na makro
1 sezon ślubny = w moim przypadku 1-2 sluby na rok = 5 slubow
3 lata zdjec na allegro = 200 sprzedanych przedmiotów średnio po 5 zdjęć
3 międzynarodowe łódzkie targi fotograficzne
niezliczona ilość ognisk, chrzciny córki kuzyna, spotkania ze znajomymi, zdjęcia dziewczyn, zdjecia dla znajomych, wlasne eksperymenty, zabawy w lapanie ciekawych zjawisk atmosferycznych i inne :)

więcej nie pamiętam, ale napewno cos by się znalazlo.

a wymieniłem tylko te rzeczy w których nie potrafiłbym zadowolić się 36cioma nawet super zdjęciami
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-08-25 15:27:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pstryka sie (cyfrą) łatwo
zmusić się do obrobienia tego co się pstryknęło....już znacznie trudniej
szczególnie gdy są to zdjęcia "dla kogoś" z wesela, imprezy, wyjazdu,....
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2008-08-25 16:19:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa.. a zrób tak byś obrabiać nie musiał/a.. proste..
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-08-25 16:26:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
achaj
jeszcze takich matryc nie wynaleziono
które nie wymagają korekty
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | Strona 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa