fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
monitor Eizo
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-11 16:44:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kochani, czy ktoś mógłby doradzić mi jakiś model monitora Eizo tak do 5000 pln.
Jest spory wybór, a ja jestem lamią sprzętową - a chciałabym mieć pożytek z zakupu:)
Wystarczy mi 22', z kalibratorem, albo , żeby sam się najlepiej kalibrował...:) i matryca PVA.
Do obróbki zdjęć oczywiście na www i do druku...

zastanawiam się nad tymi modelami, i tak naprawdę nie wiem na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę przy zakupie...

http://www.monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=1944&nazwa=Monitor%20EIZO%20ColorEdge%20CE210WK

http://www.monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=2391&nazwa=Monitor%20EIZO%20ColorEdge%20CG210NK

http://www.monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=2960&nazwa=Monitor%20EIZO%20ColorEdge%20CG222WK

http://www.monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=1945&nazwa=Monitor%20EIZO%20ColorEdge%20CE240W
fotografia cyfrowa
sh
fotografia cyfrowa
2008-07-11 23:05:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Seria CG to najwyższa jakość ale ... mają one stosunkowo niski kontrast (czerń nie jest czernią tylko ciemną szarością i może to być irytującą przeszkodą w prawidłowej ocenie). Ciekawą propozycją wydaje się być CE210 - ma kontrast 1000:1. W wielu testach monitorów podawane są informacje, że zazwyczaj pomierzony kontrast jest jednak niższy od deklarowanego przez producenta (i tu rodzi się pytanie; czy stosowane były takie same metody pomiarowe ?).
Proponuję nabycie kalibratora, bo wtedy istnieje większa szansa na prawidłowe oddanie kolorów co, jak wiadomo jest bardzo istotne przy obróbce foto.
Ja w ub.r. nabyłem Lafot LC03 i jestem bardzo zadowolony. Ja też przymierzam się do lepszego EIZO i z podanych parametrów moim faworytem jest w/w CE210. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-11 23:42:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sh: cholera, to teraz już naprawdę nie wiem...:)
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2008-07-12 15:31:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jevel, jak nie wiesz to kupuj CRT albo poczekaj na OLED tudzież TMOS ;)
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-07-12 17:04:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-3898-0.php
fotografia cyfrowa
sh
fotografia cyfrowa
2008-07-12 19:19:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czego nie wiesz ?! Wydaje mi się, że chyba jednak CE210 będzie najbardziej rozsądną alternatywą - ma duży kontrast (przynajmniej deklarowany), całkiem rozsądną cenę (jest chyba najtańszy z tych, które wymieniłaś), dokup kalibrator (by porządnie "bawić" się w obróbkę wykalibrowany monitor jest jednak podstawą) i powinno być OK. Wydaje mi się, że różnice w oddaniu kolorów nie są aż tak duże, by było to wyraźnie widoczne, natomiast różnica w kontraście 1000:1 a 500:1 lub 450:1 jest już wyraźnie widoczna i moim zdaniem poważnie utrudnia prawidłową ocenę obrazu. Ja jeszcze w ub.r. posiadałem EIZO CRT, który był rewelacyjny ale .... wysiadły mu działa w kineskopie i kontrast spadł mu do 300:1
i niestety do obróbki grafiki czy foto już się nie nadawał. Spróbuj skontaktować się z kolegą z Obiektywnych o pseudo pacak82, który chwalił się na forum, że właśnie nabył CE210 - może się podzieli swoimi uwagami. Ponadto spróbuj uzyskać poradę pod; http://www.eizo.pl/pl/kontakt.html, s.nigot@alstor.com.pl.
Pozdrawiam.
PS. gdy już kupisz, to podziel się swoimi spostrzeżeniami.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-12 19:25:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sh: dzięki za dużo cennych wskazówek, po zakupie na pewno coś o nim napiszę:)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-12 19:39:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sh: chociaż powiem, że byłam dziś u dealera Eizo, pooglądałam, pomarudziłam i w sumie po tej wizycie nakręciłam się na serię CG, ale masz rację z tym kontrastem.... pomęczę jeszcze ten kontakt na stronie eizo... dzieki:)
fotografia cyfrowa
snupolek
fotografia cyfrowa
2008-07-12 21:08:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam EIZO 19'' S1931
od czterach lat trzma cenę 1700 zł!

Jakość - rewelka
Polecam, 2 razy droższy od innych,ale warto
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1995
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-07-13 19:00:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Również polecam - w mojej opinii to najtańszy przyzwoity monitor 19" do zdjęć :-)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-13 19:23:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki Chłopcy:)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-15 11:16:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powiem tak, mój dylemat zawęził się do dwóch modeli: CG222, i CE240, CG polecał mi dystrybutor Eizo i Pan Nigot na którego namiar dostałam od sh, natomiast tego CE zachwalali graficy z CD Projekt...
byłam już nakręcona na CE, bo ma kontrast większy 1000:1, a CG 800:1, ale o to co napisał Pan Nigot na ten temat...:

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie monitorami EIZO. EIZO ma bardzo
szeroką ofertę monitorów graficznych i z pewnością znajdzie Pani coś
dla siebie.

Przeczytałem, że zwraca Pani uwagę na kontrast. Tu drobne
spostrzeżenie - najlepsze monitory mają zwykle najmniejsze
współczynniki kontrastu :). Prawda jest taka, że grafik kalibrując
monitor w ogóle nie reguluje kontrastu - ustawia się gamma 2.2 tak
żeby monitor miał pełny zakres tonalny. Dalsze zwiększanie lub
zmniejszanie kontrastu pogorszyłoby zakres tonalny monitora a więc i
ilość szczegółów w obrazie.

Jeśli chodzi o kolory wierne to zdecydowanie polecam monitory
ColorEdge czyli CE i CG. W ich przypadku można łatwo zrobić wysokiej
jakości profil monitora co jest absolutną podstawą przy zarządzaniu
kolorami. Szczególnie godny polecenia jest monitor CG222 z szeroką
przestrzenią barwną, równomiernym podświetleniem matrycy i 16 bitowym
procesorem a co za tym idzie szerokim zakresem tonalnym. Ten model
Pani polecam

hehe:)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-07-15 11:43:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
biorę jednak CG222, a teraz tak przy okazji nowy wątek... SZUKAM SPONSORA.... (żartowałam, już znalazłam:P)

> Seria CE jest tzw. "drugą półką" monitorów graficznych. To oczywiście oznacza że mają słabsze parametry. Parametr kontrastu czy jasności są praktycznie bez znaczenia. Ważne parametry z punktu widzenia grafika to:
>
> - procesor. CE mają 14 bit, CG Premium Edition mają 16 bit - czyli szerszy zakres tonalny i bardziej precyzyjny dobór tonów 0-255
>
> - podświetlenie matrycy. CE nie mają wyrównania podświetlenia matrycy a CG Premium Edition posiadają system DUE co w efekcie daje niemal idealne podświetlenie matrycy na całej jej powierzchni.
>
> - wielkość LUT - CE mają 10 bit a CG Premium Edition mają 12 bit czyli 4096 tonów - na ich bazie powstaje lepszy profil monitora.
>
> - typ matrycy: tu poleca się matrycę S-PVA lub IPS. Matryce SPVA mają ciemniejszą czerń niż IPS a z kolei matryce IPS mają mniejsze zmiany w kolorze w zależności od kąta patrzenia niż S-PVA. Matryce TN nie nadają się dla grafików. Wybór między S-PVA a IPS zależy od indywidualnych preferencji użytkownika
>
> - Fabryczne ustawienie krzywej gamma - to mają wszystkie monitory Coloredge czyli CG i CE
>
> - Przestrzeń barwna - polecam nowe monitory z przestrzenią barwną zbliżoną do Adobe. Starsze monitory w tym CE mają kolory z przestrzeni sRGB
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2008-08-05 17:12:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to mam tego cg222, spędzam z nim więcej czasu niż ze swoim kochankiem, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem monitora i bierze Eizo pod uwagę, zapraszam na priv, pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa