fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
makro
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:01:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-319667.php

Kera ma dużo racji... :]
o czym jest to makro? :]
o języku?
o możliwości obiektywu? :]
kadr nadal do ba... hmmm... no taki sobie jest... ;]

faktem jest, że jest czyściutko i ostro i wieeeelkie to to... tu się Mikuś [mogę tak mówić, please?]postarał ale czy jednak to jest najważniejsze w makrofotografii?
mam standardowe pytanie: czy powieściłbyś to na pokojowej ścianie? ;]

zapraszam do dyskusji o fotografii... :]]
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:07:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja u siebie w pokoju, na scianie mam np takie paskudztwo w formacie 18x12 cali, rozne sa zboczenia http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-153419.php
fotografia cyfrowa
gaelicus
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:07:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym nie powiesil, bo nie przepadam za muchami;)

Co do sedna sprawy, to znawca makro nie jestem, ale wiem, ze czesto bywa tak, ze technika przewaza nad innymi elementmi dobrej fotografii w makro- tak samo, jak np "holgowatosc" czy inne aspekty fotografii tradycyjnej dla neofili szczegolnie, na drugi plan spychaja to, co o dobrym zdjeciu takze stanowic [powinno...

fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:10:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego ja np. postuluje - lekką przynajmniej - dezynsekcję na OB ;D
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:11:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ty lepiej idź i w końcu zrób nowe zdjęcia... :PP

takie to ja też bym powiesił, bez dwóch zdań... :]
ale czy to do makro można zaliczyć?
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:11:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pisałem do pana Vodka ;]
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:15:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to może np. tak? [nie chce mi się dokładnie]
technika: 5+,
ciekawość obiektu: 0
trudność złapania/spotkania obiektu: 1 ?
unikatowość/kadr: 1

więc dajmy na to średnia: 2

bo inaczej można zasypać portal wieloma jęzorami świetnymi technicznie...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:24:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w sumie, mucha z linka to padlinowka, dosc pospolity gatunek, ale warsztat autora pozostaje dla mnie sekretem, w kazdym razie, nie wyobrazam sobie uzyskac takiej GO i zblizenia zywej, zdrowej muchy;)
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 02:40:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
większości pewnie i tak wszystko jedno... no może prócz modelki... ;]
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-07-13 16:20:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proponuję zrobic takie idealne jakościowo zdjęcie i dopiero później się wypowiadać
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 16:55:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jasne, a kupując wybrakowany towar [np. stół] - nie narzekaj ponieważ takiego sam nie zrobisz... nie wypowiadaj się o muzyce jak nie umiesz grać, o malarstwie jak nie jesteś Leonardem... itp. itd.
równie dobrze można zaproponować aby nic nie mówić o życiu człowieka zanim nie przeżyje się swoich 90 lat... ;]
ja mam lepszą propozycję - nic nie mówić zanim się dobrze tego nie przemyśli i jeśli się nie chce wypowiadać szczerze, dodając do tego jeszcze troszkę skromności [czyli zdająć sobie sprawę z braków własnej wiedzy czy talentu] to MZ wystarczy do jakiejś tam dyskusji amatorów... :]

Nawrot, bądźże człowiekiem...
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-07-13 16:58:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja np jestem pod wrazeniem tej pracy... i nic tego nie zmieni... wiem ze ja mialybm wielki problem z jej wykonaniem mimo ze tez troche 'bawie sie' w makro...

dla mnie mozna sie wypowiadac czy cos sie podoba czy nie, za to ja mowie o ocenianiu warsztatu autora na podstawie zdjecia
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 17:12:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do warsztatu to najprościej by było aby wypowiedział się autor [jak to zdjęcie było zrobione] aby inni mogli spróbować zrobić podobne... myślę, że wskazane byłoby jakieś opracowanie - ku radości wszystkim, którzy zajmują się makro... rozwiałoby to wątpliwości Vodka co do zrobienia podobnego ujęcia w warunkach naturalnych albo wyjaśniłoby, że warunki były troszkę inne...

mimo wszystko wracając do meritum wątku... zaproponuj swoją wizję oceniania makro wg tej skali i z tym opisem, który jest... bo łatwo się zachwycić i postawić 5 uzasadniając samym zachwytem... ;]
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-13 17:24:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Autor nie trzyma warsztatu w tajemnicy i zapytany, chętnie się dzieli.
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-07-13 17:29:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ponieważ wraz ze zmianą systemu,postanowiłem również popróbować fotografii makro,więc zakupiłem odpowiedni obiektyw i zacząłem coś tam próbować.Przyglądam się również zdjęciom makro na OB.Jakie wnioski?Troszkę te standarty makro rzeczywiście takie "ciasne".Podstawa,to wyizolowany przez GO robal,który musi być odpowiednio ostry.Jak jest pokazany z lekkim dodatkiem ,swojego naturalnego środowiska,to zaraz zarzuty,że się gubi,że mało widoczny,itd.Nie mówię,tu o sytuacji,kiedy owad naprawdę jest "dodatkiem" do środowiska i ledwo go widać,ale o takiej,kiedy jest wyizolowany wraz z jakimiś elementami,przez co zdjęcie mz staje się ciekawsze,bardziej naturalne i dynamiczne...
"Muchę w kontekście" można pokazać na znacznie więcej ciekawych sposobów,niż muchę solo...
Oczywiście są to tylko takie luźne spostrzeżenia i niekoniecznie mają one zawsze zastosowanie.Są też piękne foty robali solo...
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 17:34:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to zostawmy już ten boczny wątek w spokoju...
porozmawiajmy ogólnie: co jest najważniejsze w makro, czym jest dobre makro, czego oczekujemy od makro... itp.
nauczmy się oceniać makro...
Kera już swoje ocenianie i ocenę [1] pod tym zdjęciem mocno uzasadnił artykułem: http://onephoto.net/publish.php?idPublish=4
stać kogoś na polemikę? rzeczowo [a może nawet fachowo?], obiektywnie, z kulturą, na spokojnie? :]
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 17:35:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pierwsze zdanie było do Joanny...
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-07-13 18:00:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@niekrakowiak , mz jest jednak trochę inaczej , powołujesz się na czyjś osąd i interpretację , widziałeś jaką fotę autor dywagacji ocenia na 1/ ( no powiedzmy na 2 bo mamy krótszą ławkę ocen ), jak najbardziej ma do tego prawo , wyłuszcza zresztą swoja teorię , nawet nie wydumaną ,słusznie uargumentowaną fotkami , ale tutaj kończą się pozytywne porównania do wypowiedzi i oceny .
ja nie przepadam za takimi fotami , ale jedno muszę przyznać , jakość techniczna powala , należy więc zadać sobie pytanie , bo każdy liznął warsztatu na tym forum ( to moja teoria )na ile ta jakość deprymuje otrzymanie określonej oceny i tu jest pies pogrzebany :), autor cytowanego artykułu , pokazuje jako fotę do moderacji zdjątko , przede wszystkim słabej jakości , nie mz artystycznego gniota , więc jak to jest ? hm ....
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 18:08:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ano właśnie... jak to jest... czy moja ocena 2 byłaby krzywdząca i trzeba ją uzasadniać w jakiś nietypowy sposób niż uzasadnienie 5 słowem " technicznie przepiękne"?

czy ocena 3 "+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora. " nie byłaby tu najbardziej adekwatna do postawienia przez osoby stawiające 5 [czyli DOSKONAŁE!?]

czy to zdjęciem jest już DOSKONAŁĄ fotografią? szczytem możliwości autorów wstawiających makro na OB? oj, chyba jednak nie...
więc? jak to jest?
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-07-13 23:11:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gaelicus, kto to jest neofil; zrozumialam, ze to ja, poniewaz lubie Holge, ale nie mam pojecia co oznacza to slowo :)
przepraszam, ze w mojej notce nie ma nic o macro...
fotografia cyfrowa
niekrakowiak
fotografia cyfrowa
2008-07-13 23:17:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
entuzjasta języków czasów nowożytnich? ;]
fotografia cyfrowa
gaelicus
fotografia cyfrowa
2008-07-13 23:18:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anita_K, chodzilo o neofite rzecz jasna, za duzo wina sobotniego;)
a neofil niechaj bedzie tym, co lubi nowe;)
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-07-13 23:22:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OK ;)
fotografia cyfrowa
arachiusz
fotografia cyfrowa
2008-08-31 20:39:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niekrakowiak zrób zdjęcie podobne chociaż , do tej foty i potem zacznij dyskusje ....
fotografia cyfrowa
jalens
fotografia cyfrowa
2008-08-31 22:10:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie jestem miłośnikiem makrofotografii, ale to zdjęcie mnie po prostu powala.
Czapka z głowy.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa