fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Witam - potrzebuje pomocy/informacji - dostałem aparat fotograficzny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sebekk
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:09:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam wszystkich forumowiczów. Żeby nie zabierac Wam dużo czasu to od razu przejdę do rzeczy. "W spadku po dziadku" otrzymałem aparat fotograficzny oraz obiektyw(?) - nie znam sie zbytnio na tym i nie mam pojecia "z czym to się je" Jeżeli ktoś może mi powiedzieć co to za sprzęt, czy jest dobry/zły łatwy/trudny w obsłudze itp. byłby bardzo wdzięczny. Nie chce tego wyrzucać ani sprzedawać a raczej myślę nad zagłębianiem sie w temacie robienia fotografii dlatego wszelkie info na temat tego sprzętu napewno mi to ułatwią. Podaję linki do zdjęć tego aparatu (wrzuciłem je na imageshack'a).
aparat - http://img142.imageshack.us/img142/4067/praktika1wv3.jpg

aparat - http://img232.imageshack.us/img232/1313/praktika2ck0.jpg

aparat - http://img232.imageshack.us/img232/2057/praktika3qs0.jpg

obiektyw - http://img232.imageshack.us/img232/3541/obiektee0.jpg

obiektyw - http://img88.imageshack.us/img88/7053/obiekt4wb3.jpg

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Sebastian
fotografia cyfrowa
snupolek
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:16:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprzedać raczej nie warto, bo dostaniesz ok 50 zł
Dla amatora raczej ciężka sprawa (koszty uzyskania fotki oraz skomplikowaność)
Ale, jeśli miałeś Zenita to i tu się odnajdziesz
No i jesli masz miejsce w lodówce na przetrzymywanie rolek klisz

Szkiełko widzę typowa portretówka i chyba jak dobrze pamiętam plastik

Ale szkła możesz tanio kupić a nawet kupując przejściówkę możesz podpiąc tanie ruskie zenitary

Tylko pytanie o sens

Ja miałem EXA ,też DDR,ale oczko wyższy


;-)

fotografia cyfrowa
sebekk
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:29:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie mialem do czynienia nigdy z takim rodzajem aparatów - mam zwyklą małą cyfrówke i dlatego jestem "zielony" gdy chodzi o taki rodzaj sprzetu, ale tak jak pisałem, chciałbym się cos nauczyć na takiej własnie Praktice
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:43:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tessar 2,8/50 - przez wiele lat czołowy standard za normalne pieniądze. Używam do dziś jego starszą wersję na Practice IV. Żaden plastik - solidna enerdowska produkcja z Jeny. To samo Jupiter - całkiem porządne ruskie szkło, jesli oczywiście trafiłeś akurat dobrze złożony egzemplarz :)
Sama Practica to PODSTAWOWY aparat dla nieco zaawansowanych początkujących. Jak na dzisiejsze czasy - ciężki, co akurat dla mnie jest zaletą, nie wadą, Niezawodny - aparat na wieki. Warto sprawdzić czy trzymają czasy, a przede wszystkim, czy nie trzeba wymienić selenoidu, względnie nie brać pod uwagę wskazań światłomierza.
I taka ogólna uwaga - jeśli chcesz się nauczyć fotografować - zacznij od analoga. Nic tak nie wymusza dyscypliny i dażenia do doskonalenia się, jak świadomość popsutych kadrów na kliszy. Czujesz niemal każdą złotówkę wyciekającą Ci za friko z kieszeni :)
fotografia cyfrowa
snupolek
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:13:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo ;-)
fakt. to,że zdjęcia cyfrowe są "tanie" w produkcji, powoduje również olewanie sztuki
ale z drugiej strony "masowość" cyfrówek spowodowało niespotykane zainteresowanie fotografią
która ze względu na koszty dosyć niszowo była traktowana jeszcze parę lat temu

A ja proponuje odwrtotnie

Wpierw niech porobi zdjęcia cyfrówką, a później , niech dąży do podobnych efektów w manualnych analogach z selenowym światłomierzem ;-)
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:54:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zły pomysł. Cyfrówka daje poczucie swobody - eeeh, wiele o tym dyskutowano jeszcze ze 2-3 lata temu. Poczucie swobody polega na tym, że pstryka się nieprzytomnie (lub częściowo przytomnie) a później "szajs" wycina z pamięci. Nie daje to żadnej korzyści ponieważ pstrykactwo zakłada niewiedzę JAK udało się zrobić to jedno ze stu dobre.
Na początku zapisywałem (i zawsze, kiedy testuję nowy aparat zapisuję) sobie ustawienia każdej klatki, w ten sposób wiem, co i jak robiłem i DLACZEGO tak wyszło. Powiedz - analizujesz pod tym kątem exify ze swojej cyfry? :)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:22:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chłopie, nei pozbywaj się takich rzecyz łatwo - ja do dziś korzystam z optyki M42 i jestem zadowolony ;)
lolo ma racje co do nieprzytomengo pstrykania - ale exify są jednak wygodne ;)
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:31:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli je przeglądać ze zrozumieniem :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa