fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
JapanFoto czyli jak dostałam po łbie z powodu chytrości ;-) Ostrzeżenie dla innych
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-21 10:40:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W poszukiwaniu obiektywu sigma 70- 300 znalazłam sklep JapanFoto. Skuszona niską ceną (naprawdę niską) zamówiłam u nich obiektyw nie zadawszy sobie uprzednio trudu poczytania opinii o sklepie (chociaż większość pozytywnych). Ponieważ na stronie nie mieli z mocowaniem do pentaxa, kazali mi zamówić z mocowaniem do nikona i zaznaczyć w zamówieniu, że ma być inne mocowanie. Czas przesyłki obiecywali 2 do 5 dni. Upewniłam się jeszcze, czy wiedzą, że ma być inne mocowanie. Wiedzieli. Po 6 dniach, gdy obiektywu nie było, napisałam maila. Kazali przysłać potwierdzenie wpłaty. Wysłałam. Któregoś dnia przyjechał kurier z obiektywem, który miał... mocowanie do nikona. To było 12 sierpnia. Od tego czasu "przysyłają" mi właściwy. Miał być w poniedziałek, potem miał wyjść od nich we wtorek, a dziś okazało się, że "pani obiektyw jest zamowiony do pentaxa i zaraz jak dojdzie do nas wysle go do pani caly czas o tym pamietam". Całe szczęście, że na kwitku od kuriera jest nr telefonu firmy (na stronie nie ma). Pani prezes (wyszukałam w necie) na urlopie.
Przez cały ten czas słowo "przepraszam" nie padło ani razu.
Przed chwilą nie zdzierżyłam i nawrzeszczałam na pana ze sklepu. Próbował mi mówić, żebym posłuchała go spokojnie, ale nie posłuchałam :-P Obiecał, że oddadzą pieniądze. O żesz! Ciekawe, ile na nie poczekam. Pocieszające jest to, że mam obiektyw. Zawsze mogę go opchnąć na allegro.
Szkoda, że uczymy się na własnych błędach ;-)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-08-21 10:53:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlatedgo najbezpieczniej jest przepłacić w media markt :D
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-08-21 10:56:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/

proponuję ich postraszyć UOKIK, zawsze działa :)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-08-21 11:00:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mo kolega też kiedys zamówił aparat powiedzieliże jest dostępny zapłacił czekał ze 3 tygodnie pisał mmaile i nic wkońcu odwołał i kupił inny
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-21 11:05:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam dwa sklepy pewne, ale chciałam zaoszczędzić ;-)
Ale jak nawrzeszczałam na faceta, trochę mi ulżyło :-D
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-08-21 11:13:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna, dzwonisz do swojego sprawdzonego sklepu i mówisz, że w konkurencji masz daną rzecz po tyle i tyle, i oni oczywiście w drodze negocjacji albo obniżą cenę, albo dołożą jakieś gratisy.
Zawszę działa. Ty nie zdradzasz sklepu dla konkurencji, oni zadowoleni, że sprzedali, normalnie sielanka. Ja tak robię zawsze!
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-21 11:17:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mooha, dzięki, spróbuję :-)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-21 21:23:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
JapanFoto jest be! Uczcie się na moich błędach ;-)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2008-08-21 21:45:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak się dobrze potargujesz w mediamarkt to też ci obniżą cenę :]
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-08-21 22:08:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miguel wie co mówi :P
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-21 22:43:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam już obiektyw. Mężowi żal się mnie zrobiło i w ramach niespodzianki kupił mi właściwy. Czyli mam dwa ;-) Jak JapanFoto zwróci mi kasę, to ten nikonowski im odeślę. Ale poczekam jak oni ze trzy tygodnie ;-D
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-21 23:00:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam zwrot pieniędzy. Chyba będę częściej wrzeszczała. Łagodność nie popłaca ;-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-08-22 08:43:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
www.fotozakupy.pl - ceny nie wygorowane, problemow z dostawa zadnych, wszystko sprawnie i przyjemnie.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-22 13:09:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@joanna_ga - ważne cenne info! dla przestrogi, ...canon`a szkła mają akurat drożej ;P

Ja wszystko co mam kupiłem w Foto-Net`cie - i musze powiedzieć, ŻE PEŁNY PROFESJONALIZM!
- Bardzo duży asortyment.
- Kontakt/ obsługa klienta świetna.
- Czas realizacji błyskawiczny, pod warunkiem, ze towar jest na magazynie,... teraz przed wyjazdem poprosiłem, aby zakpu dotarł jak najszybciej ponieważ wyjeżdżam - przesyłka dotarła na drugi dzień oO.

POLECAM ten sklep z czytym sumieniem.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-08-22 14:09:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja polecam Rimex, sprzedają też na allegro.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-08-22 15:31:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rimex, Foto-raj, eurocamera- kontakt jest naprawdę dobry i są elastyczni w negocjacjach- wystarczy im udowodnić, że gdzieś jest taniej :P(czyli wysłać link najtańszej znalezionej oferty)
fotografia cyfrowa
pit
fotografia cyfrowa
2008-08-22 17:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też kupowałem w Rimex-ie. Mogę polecić. Jest Ok. Foto-raj, po sąsiedzku niedaleko Poznania - wszystko w porządku. W miarę dobrze jest też w foto expert, chociaż zaliczyli u mnie jedną wpadkę.
fotografia cyfrowa
komsky
fotografia cyfrowa
2008-09-03 21:12:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja kupiłem Polara w Foto-necie, po paru miesiącach w środku pojawiła się wilgoć, więc poleciał na gwarancję. Stwierdzili, że moja wina - ALE, zapytali czy chcę ekspertyzę. Chciałem, zrobili, okazało się że wina nie leżała po mojej stronie, więc bez problemu zwrócili. Inny, droższy, bo mojego nie było na magazynie. Więc ogólnie też jestem zadowolony. Cóż - za jakość się płaci.
fotografia cyfrowa
bruncio77
fotografia cyfrowa
2008-09-03 22:00:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja nietypowo,

Polecam, ...RTV-Euro-AGD! Tak, to nie pomyłka. Tam kupiłem sigmę 100-300 EX do Pentaxa. Mieli niższą cenę niż u oficjalnego dystrybutora (o jakieś 450PLN)!
Poza tym wszystko można kupić na raty - i to faktycznie 0% (dla mnie to szczególnie ważne - łatwiej przekonać drugą połówkę ;).
Dla jasności - *nie* pracuję w Euro AGD ani w żadnym innym sklepie.
Czasami ciekawe rzeczy można kupić tam, gdzie się tego wcale nie spodziewamy;)
fotografia cyfrowa
bruncio77
fotografia cyfrowa
2008-09-03 22:04:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha - kupowałem poprzez ich sklep internetowy - po wpłaceniu kasy przy odbiorze miałem możliwość przetestowania obiektywu i jego zwrotu, gdyby coś było nie tak. Kupowałem (tzn. odbierałem obiektyw) w Poznaniu w sklepie AGD w pawilonie Tesco przy ul. Serbskiej. Jedyny minus, to czas oczekiwania - 3tyg., ale zamawiałem przed Świętami Wielkanocnymi, co też pewnie nie było bez znaczenia.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-03 23:07:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja w RTV Euro AGD kupiłam korzystnie swojego pentaxa i jestem bardzo zadowolona z tego sklepu.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-09-04 10:16:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja ze swojej strony dla użytkowników Canona mogę gorąco polecić allegrowicza Towers, połowa Canonboard się u niego zaopatruje, cenowo świetnie, kontakt jest doskonały a sprzęt sprawdzony.
Ze sklepów internetowych polecam jeszcze Ram-net. Zawsze można poprosić właściciela i dogadać sobie cenę.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-09-04 10:35:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga - a dodali w promocji czajnik lub pralkę?:)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-04 10:51:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, ale cena była korzystna, a przez internet jeszcze bardziej :-)
fotografia cyfrowa
shoorty
fotografia cyfrowa
2008-09-11 13:37:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym poprosil ten nr telefonu do JapanFoto, bo ten co wszedzie widnieje jest bledny. Mam zamiar na nich "nakrzyczec" :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa