fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
50mm f/1.8 i paprochy
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2008-08-27 13:22:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

ostatnio zauważyłem, że jakimś cudem dostało mi się kilka drobnych paprochów do środka tego szkła.
Nie wiem w jaki sposób, bowiem to przecież stałka i może zasysać co najwyżej przy ostrzeniu w korpusie.

Zapewne nie ma szans na ich samodzielne usunięcie stąd pytanie - czy takie drobnice wpływają jakoś na jakość zdjęcia?
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2008-08-27 13:26:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrób kilka zdjęć w różnej konfiguracji tla a sie przekonasz.. z doświadczenia wiem ze drobinki kurzu nie maja absolutnie wplywu na jakość.. i moze lepiej nie próbuj ich samodzielnie usunąć.. a niech sobie żyją.. ;)


a jak ci dokuczają.. wyślij szkło do serwisu.. a jeśli to jest 50 tka canona .. kup nową.. ;) żartowalem
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-08-27 13:26:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepiej zrób zdjęcie przy różnej wartości przesłony i sprawdź- generalnie drobne paprochy w szkle nie mają wpływu na jakość zdjęcia:)
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-08-27 13:27:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przy 50/1.8 i jej konstrukcji adekwatnej do ceny takie rzeczy sie zdarzają. jezeli widzisz paprochy tylko patrzac przez obiektyw to sie nie przejmuj.
wrzuc f/22 i zrob zdjecie... jezeli nie widac paprochow to jest okey, jezeli widac to znaczy ze wplywa na jakosc, chociaz niekoniecznie bo moze byc tak ze sa to paprochy z matrycy :P w kazdym razie w inny sposob nie wplyjnie Ci na jakosc.
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2008-08-27 13:31:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie porobiłem pare zdjęć białej kartki i nic nie widać, więc chyba powinno być ok. ;p
Trzeba zainwestować w coś konkretniejszego bo jak mniemam takie paprochy mogą brać się chyba tylko od ciągłego zmieniania tego obiektywu?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa