fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Polar w cokinie?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
nadtlenek02
fotografia cyfrowa
2008-09-02 20:42:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j.w.
czyli czy ktoś ma/miał kontakt z filtrem polaryzacyjnym w sys. cokin?
moje pytanie to czy warto w cokinowski polar się "pakować"
czy też odpuścić i szukać standardowego?

fotografia cyfrowa
kazmor
fotografia cyfrowa
2008-09-03 07:15:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Filtr jest wykonany ze szkla i dzieki temu mozna go spokojnie czyscic...zaklada sie go bardzo wygodnie (przez wsuwanie, w prowadnice tuz przy obiektywie, zabki na obwodzie pozwalaja na dosc wygodne obracanie). Nie jest to Lee ale cena jest stosunkowo mala. Pozdrawiam! :)K.M.
fotografia cyfrowa
obiezyswiat
fotografia cyfrowa
2008-09-03 08:26:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam takowy ale to chyba nie oryginalny cokin. Potwierdzam że rozwiązanie wygodne
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2008-09-03 09:42:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak jest z jakoscia tego polara w porownaniu np do Hoya czy Marumi?
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2008-09-03 10:58:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sam się do takiego przymierzam. Podoba mi się ten system. Ale zamierzam rozpocząć kompletowanie systemu od filtrów połówkowych.
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2008-09-03 11:01:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję kolegom za powyższe uwagi. Na pewno rozwiązały one mój lekki niepokój co do używania okrągłego filtra w systemie. w którym wszystkie pozostałe są prostokątne.
fotografia cyfrowa
nadtlenek02
fotografia cyfrowa
2008-09-03 11:14:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za kom., brzmi nieźle,
- przyłączam się do pytania Kedy
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2008-09-03 12:51:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm,
znalazlem 2 wersje: oryginalny filtr polaryzacyjny kołowy P164 koszt ok 240zl
oraz nie oryginalny zamiennik tego Cokina za 85 zl

teraz chcialbym zobaczyc co jeden i drugi potrafi ....
ma ktos zdjecia?
fotografia cyfrowa
nadtlenek02
fotografia cyfrowa
2008-09-04 09:51:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
- niewiadomo?
:)
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-09-04 12:47:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kazmor napisał: Nie jest to Lee...
No właśnie. Wiem że cena systemu Lee wielu odstrasza lub jest wręcz przeszkodą nie do przejścia. Ciągłe inwestowanie w system Cokina także generuje jakieś tam (nie tak małe koszty) a niesie pewne ograniczenia. Problemy zaczynają się w momencie założenia takiego zestawu na obiektywy ultraszerokokątne (APS-C 10mm, pełna klatka 16mm). Okazuje się wtedy, że nasze filtrowe ustrojstwo zaczyna nam winietować. W ruch idą piłki do metalu i następuje radykalne skracanie holdera. Kolejny minus systemu (ten znam tylko z opisów i wypowiedzi fachowców od optyki) to fakt, że polar jest za filtrem połówkowym a powinno być odwrotnie. Jaki ma to wpływ na jakość fotografii nie potrafię powiedzieć, bo efektów nie miałem okazji porównywać ale takie opinie można znaleźć w necie.
Być może są jakieś obejścia opisanych przeze mnie ograniczeń ale tu muszą wypowiedzieć się posiadacze takich zestawów.
Myślę, że warto się zastanowić czy dalej rozbudowywać posiadany zestaw Cokina, czy raczej rozpocząć stopniową (aby nie bolało) przesiadkę na Lee.
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2008-09-04 14:21:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście piszesz o najbardziej popularnej wersji cokin ale nie należy zapominać że są wersje większe w których problem winietowania chyba nie będzie miał miejsca.
Co do polara to chyba nie warto inwestować w tańsze odpowiedniki. Taki filtr kupuje sie raz a korzysta z niego przez długi okres ze wszystkimi obiektywami.
Cały nasz zestaw optyczny będzie tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo. Co z tego że będziemy mieć super obiektyw skoro wszystkie jego zalety zniwelujemy jakimś tanim kawałkiem plastiku.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-09-04 22:01:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
loki_p - święte słowa o słabym ogniwie. Jeden badziewiasty filtr założony na najlepszy nawet obiektyw potrafi wszystko zepsuć.

Co do systemu Cokin. Dopiero system Cokin X-Pro zapewnia, że na baaaardzo szerokim kącie nie będzie winietowania. Cokin X-Pro kosztuje jednak porównywalne pieniądze z Lee.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa