fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Temat stary jak świat ;)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-09-18 09:30:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aby sprawić sobie trochę radości przeglądałem dziś portfolia kilku ulubionych autorów. Otwarłem sporo bardzo dobrych fotografii, nowszych a także bardzo starych. Przy tej okazji zauważyłem pewną prawidłowość: fotografie ze średnią ocen sporo powyżej 4 otrzymują najniższe oceny od osób, których portfolia nie błyszczą w sposób szczególny. Dziwne to zjawisko i na szczęście nie dotyczy dużej grupy userów.
Ciekaw jestem jakie wyjaśnienie dla tego fenomenu znajduje nauka?
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-09-18 09:34:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja ostatnio z kolei od userów których "dotknąłem" adekwatną oceną zamiast ochów i achów otrzymuję liczne privy i wpisy pod PF:(, lub wpros dziecinne odwety
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-09-18 09:38:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z naukowego punktu widzenia warto by zahaczyć chyba o samoocenę, prawda?
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-09-18 09:49:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M -> właśnie ! tyle, że to nie naukowy punkt widzenia, samoocena juest sprzeczna z analizą behawioralną

Jako socjolog powiem tylko, że to co się dzieje na OB nie jest patologią społeczną, jest to normalne zachowanie ludzi, fakt, że pozbawione przyzwoitości i poczucia smaku, no ale to już inna kwestia.
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 09:53:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marconi
ja zauważyłem że sporo fotografi, które są przeciętne dostają 4
wiec równowaga w przyrodzie zachowana;)
ponadto "błyszczenie pf" nie dla każdego oznacza to samo
dla ciebie błyszczy dla innego nie błyszczy
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-09-18 10:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę pattom, że dla Ciebie jako socjologa obserwacja zachowań tak licznej grupy ludzi jest ciekawym doświadczeniem. Jak sądzisz, jak duży wpływ na te zachowania ma częściowa anonimowość? W jakim kierunku następowałyby Twoim zdaniem zmiany gdyby ocenianie fotografii odbywało się publicznie, jawnie oko w oko z autorem.
Zawsze kiedy krytykuję jakąś fotografię staram się choćby wyobrazić reakcję jej autora. Na ile Twoim zdaniem wpływ na sposób oceniania miałoby imię i nazwisko zamiast nicka?
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-09-18 10:06:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa - nie bazuję na mojej ocenie. Mówiąc o błyszczącym pf mam na myśli tych autorów, których prace znalazły uznanie wyrażone ilością poleceń i zdobytych za zdjęcia punktów.
Zadane w tytule pytanie byłoby bez sensu gdybym bazował tylko na swojej ocenie ;)

co do przeceniania prac przyznaję, że skala tego zjawiska mnie przeraża i podważa sens oceniania.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-09-18 10:15:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pattom, analiza behawioralna wyklucza samoocenę, ale jest to raczej prehistoria w kwestii psychologicznej już paradygmat poznawczo-behawioralny jak najbardziej dopuszcza nadawanie znaczenia własnej osobie w społeczeństwie. Samoocena zdecydowanie bierze swój początek w dyskursie naukowym z punktu widzenia psychologii osobowości. I zdecydowanie dyskusyjne może być jedynie to, czy psychologia w ogóle jest nauką, ale to już nie ten portal. Ja uznaję, że jest.

Brak przyzwoitości, poczucia smaku, chamstwo, obłuda - to jest patologia. Może nie z punktu widzenia społeczeństwa (o czym dawno już pisałem), ale na pewno jest to patologia tego serwisu. Duża ilość użytkowników ciągnie do średniej statystycznej naszego społeczeństwa a przecież w normalnym, realnym świecie nie pokazuje się zdjęć na pierwszej lepszej ulicy. Myślę, że nie to było też zamysłem twórców portalu.

W kwestii rozwoju grup społecznych jak najbardziej naturalne jest również pojawianie się patologii prowadzącej do ustalania nowych zasad (jak na przykład zwiększona ilość moderacji komentarzy, która nota-bene jest doskonałym posunięciem administracji). Wszyscy przypadkowo trafiający dewianci, osoby nie znajdujące się w dotychczasowych zasadach portalu mają jedynie wpływ na kształtowanie się nowych zasad. Ma to wymiar ogólnogrupowy, ale nie oznacza to, że mamy do nich się dostosowywać i stawać jakimiś ulicznymi chamami, czego sobie i całej reszcie życzę.

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-09-18 10:15:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję za uwagę, pozdrawiam administrację i kończę udział w tym wątku.
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 10:16:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ciągnąc dyskusję....
Jest wielu autorów, którzy mają >20 000 i mnie nie interesują (nie wyrażam się o tym czy są dobrzy czy słabi).
Nie ma obiektywnego "błyszczenia"

fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-09-18 10:17:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ujawnienie danych osobowych mogłoby zmienić niewiele. Zresztą sporo ludzi na OB zna się osobiście lub przez inne źródła internetowe i nie ma to wpływu czy mówisz do kogoś 'pattom' czy 'Paweł Tometczak'. Głównym problemem jest zbieranie laurów. Zabawne, że w pewnym eksperymencie na uniwersytecie w Barckley, gdzie badano zachowania agresywne w internecie, o wiele bardziej agresywni okazywali się studenci, którzy mięli uznanie (często niesłuszne), a które to uznanie zostało podważone (podważającym był przeważnie ktoś o wyższej wartości intelektualnej dla studentów, bądź autorytet uzanny w społeczności). Negujący uznanie studenta, wśród innych członków grupy, podawał argumenty na tyle silne, że ciężko było je podważyć. Reakcja była oczywista - frustarcja i negacja, wyparcie o podłożu społecznym.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-09-18 11:18:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jaka ładniutka dziewczynka:)=4


merytoryczna ocena zdjęcia z dzisiejszej galerii i jak ma tu być dobrze ?
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-09-18 11:38:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czytałem ten komentarz, też na niego zwróciłem uwagę- to już chyba lepiej nic nie pisać i postawić ocenę :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-09-18 11:46:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrze to było, a teraz ratuj się kto może.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:21:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lub doprowadzjące mnie do szału: jaka śliczna kicia
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:23:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wojciech
przecież wstawiasz śliczne kicie;)
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:24:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wrrrrr
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:27:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co można o kocie innego ?
"jakie piękne wąsy"?
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:27:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no mozna tez o kocie ale najpierw i przede wszystkim o zdjęciu
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:34:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
np
ma klimat (to o zdjęciu)
kicia śliczna (to o kocie)
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:41:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o już akceptowalnie:))
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:43:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gsowa, wzięłam Cię za wzór i skopiowałam :-D)))))
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:46:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wątek się zaczął tak poważnie;)
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:50:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych , dziękuję za punkciki i komenty....:)))
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-18 12:54:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja gratuluje i zapraszam do mnie;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa