fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Paul Fusco
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-11 13:38:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widziałem kilka miesięcy temu sporo tych właśnie zdjęć z trasy pogrzebowej Kennedy'ego. W sumie ja nawet nie kojarzę tego autora, ale ten zapamiętałem jak sposób popatrzenia (od strony trumny) przyniósł taki niesamowity emocjonalny efekt. Wspaniały portret 'ameryki smutnej, żegnającej', prostych ludzików i prostych, najszczerszych twarzach i postawach, wprost do nas wyrażających te właśnie emocje.. Bardzo mi się wtedy spodobał. Niesamowity ładunek emocji...

Niestety czernobyl zwłąszcza ten 'szpitalny' wywołał u mnie mieszane reakcje. Może właśnie przez sięganie do tego, do czego sięganie jest dyskusyjne, a przede wszystkim smutne w wymiarze tych osób... Czasem nawet zastanawiam się czy wartość artystyczna lub dokumentalna takiej fotografii przewyższa wątpliwości wobec decyzji o wydobywaniu tego świata na zewnątrz... i tego jaki to ma potem wpływu na markę i karierę fotografa, już niezależnie od niego i jego decyzji...
Trudno potem w przyszłości nie wiązać galeryjnej ceny fotografii autora z jego sławą wynikającą z tego o czym kiedyś opowiadał. To trudno odseparować. Oczywiście broń boże niczego nie ujmuję P. Frusco.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-11 13:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nowotynski.
A z tym autyzmem to jest tak, że włażąc w atmosferę pszczółek i zachodów slońca musiałeś się spodziewać 'odrzutowej' reakcji społeczności :). Dla mnie to oczywiste, to trudny temat, wtargnąleś w rajskie obrazki i pasnikowe klimaciki, Nie każdy tak lubi...
Może warto było wrzucic jedno foto i odnieść do calego folderu któy nie wszedl na 'przeglądówke'. A może właśnie dobrze zrobiłeś Epatując. Nie wiem. Mnie osobiście cykl się podoba. Jest chłodny, prawdziwy. Może ten dzieciak w toalecie to już mocno dalekie siegniecie w prywatność osoby chorej, być może nie calkiem świadomej dziejących siespraw... ale ogolnie ważne zdjęcia.
Plus jednak wniosek który wysnułem poprzednio. Bardzo trudno odseparować 'sławę' (markę, pozycję) autora od jego misji w takim cyklu. TO już w małym stopniu (choć jednak) zależy od Ciebie. Oczywiście pisze to osoba, która nie jest 'sławna' i nie zamierza iść w tym kierunku
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-11 16:44:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak apropos tej serii z pociągu...
http://paulfuscophoto.com/#a=0&at=0&mi=2&pt=1&pi=10000&s=16&p=0
Ciekawi mnie tam jedno. Jak popatrzycie np na fotkę 7 lub 17 to widać na niej ostrzenie na określony plan i jego miejsce, a przed i za tym miejscem jest przesuniecie (raczej nie bokeh) Czy to wynika z jakiegoś rodzaju specyficznego szkła lub konstrukcji aparatu? teoretycznie im dalej od obiektywu tym w trakcie ruchu rzeczy powinny być najmniej poruszone, a w przypadku fotki numer 7 jest akurat tak jakby ten blur ruchu był puszczony przed i za ludźmi ostrząc (wstrzymując w miejscu) tylko centralnie i tylko w jednej płaszczyźnie....nie mówiąc o kamieniach wokoło stóp tego pierwszego mężczyzny....
dziwne.. czuje ze to cecha jakiegoś rodzaju ówczesnego aparatu ale nie mam pojęcia skąd to się bierze... Ktoś wie ?
fotografia cyfrowa
,.,.
fotografia cyfrowa
2008-10-11 17:06:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mam pojecia...
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-11 22:39:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jest możliwe by ostrząc na grupę osób i ręcznie śledząc je aparatem z przejeżdżającego pojazdu (linia patrzenia jest zaczepiona i obraca się w miejscu pstrzenia) dokonać jednoczesnego rozmycia przed i za nimi (i właściwie dookoła nich) ? Pytam teoretycznie :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-10-11 23:32:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba tak jest jak napisales:)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa