fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Adobe Gamma, vs Datacolor Spyder 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-10-18 14:22:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skad mozna wziac Adobe Gamma?. Mam PS CS3 i wydawalo mi sie ze on tam gdzies w PS powinien byc, ale nie moge znalezc. Skalibrowalem monitor przyrzadem pt Datacolor Spyder 3, ale mi sie ta kalibracja nie podoba, obraz jest wg mnie za ciemny i za szary, natomiast kolory sa raczej ok. Chcialem ta kalibracje skonfrontowac z Adobe Gamma. Przy okazji czy ktos wie jakim wartoscia Gamma na LCD Sony odpowiadaja pozycje Gamma1, Gamma2, Gamma3, Gamma4, albo przynajmniej ktory z nich oznacza wartosc 2.2.?
fotografia cyfrowa
petelski
fotografia cyfrowa
2008-10-19 21:29:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witaj!
Kalibracja tzw. wzrokowa (Adobe Gamma) jest g....o warta. Sprzętowa tak - ale tez nie wszystkie kalibratory spełniają pokładane w nich nadzieje. Podobnie zresztą jak nie wszystkie monitory "dają się" kalibrować. Ja, korzystając z monitora Eizo FlexScan S1931 używam kalibratora polskiej produkcji Lafot LMC03.
Działa i na zastosowania semipro wystarcza. Polecam.
fotografia cyfrowa
jakbau
fotografia cyfrowa
2008-10-19 22:01:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to ja moze sie podlacze. kupilem HP w2207h. nie za bardzo wiem jak kalibrowac ten sprzet. moze ktos podpowie?
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-10-19 22:13:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak to dobrze że otrzymałeś odpowiedź na pytanie .......... adobe gamma jest w panelu sterowania nie w PS'ie
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-10-19 22:25:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakbau - jeżeli nie wypuszczasz prac do druku offsetowego tylko fotki obrabiasz do labu to kalibracja adobe gamma powinna wystarczyć tu masz opis jak to zrobić http://forum.fotoszop.pl/viewtopic.php?p=3142
przydałaby się tylko fotka kalibracyjna bo na zwykłym zdjęciu jest trudno zobaczyć jak kolorystyka wygląda ......... jak chcesz daj e-mail na priva to wyślę plik kalibracyjny do maszyn do wywoływania zdjęć ..............
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-10-19 22:48:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakbau - właśnie wysyłam do Ciebie ma 25 Mb a nie 35 więc powinien bez problemów dotrzeć ....
fotografia cyfrowa
jakbau
fotografia cyfrowa
2008-10-19 22:56:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czekam dzieki
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-10-20 00:06:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix, w miedzyczasie dowiedzialem sie ze PS3 nie ma Adobe Gamma (ani w panelu sterowania, ani nigdzie indziej), byl PS2 ale nie PS3
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-10-20 11:54:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja o tym też dopiero teraz się dowiedziałem, używam Illustratora i InDesign'a - pewnie to któryś z tych programów ma Adobe Gamma i dlatego u mnie w panelu sterowania jest ............. mam też PS CS4 ale że był wgrywany na końcu to nie wiem czy w nim jest Adobe Gamma
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa