fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jaki profesjonalny pełnoklatkowy aparat do działalności ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
smokojad
fotografia cyfrowa
2008-11-13 10:39:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanie, jako, że zmagam się z chęcią założenia własnej działalności gospodarczej - fotograficznej, a dwa, że jest możliwość dużych dofinansowań do takowej, chciałem się podpytać i podyskutować w temacie profesjonalnych lustrzanek pełnoklatkowych.

I teraz tak, pierwszym pomysłem jaki mi wpadł do głowy to zakup Nikona d700, raz, że ma świetne opinie, dwa, że jest stosunkowo niedrogi, a trzy, że jest poręczny. To jest dla mnie najbardziej naturalny wybór, jako, że mam cztery obiektywy do nikona, w tym dwa fx-y. Ale do pracy potrzebny byłby mi jeszcze obiektyw
nikkora 12-24 (tak wiem, że to bardzo szeroko przy pełnej klatce)
oraz
nikkor 80-200/2,8mm.

Co już nieco budżet naciąga jak mam być szczery (w posiadaniu miałbym jeszcze pełnoklatkowe 50/1,8 oraz tokinę 28-70/2,6-2.8 (nie pamiętam dokładnie)

I teraz tak, czy, uwzględniając pojawienie się nowej alfy 900, starego i nowego canona 5d, czy taniego jak na swoje parametry olympusa E-3, zdecydowalibyście się na nikona ?


Dodam jeszcze, że działalność to pewnie śluby, reportaż podróżniczy/pejzaż, sesje etc.

Jestem
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-11-13 10:47:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bierz 5D czy stary czy nowy nie ma znaczenia, chociaż jak do reportażu to uszczelnienie może się przydać
napisz coś więcej o tych dofinansowaniach, ok ?
fotografia cyfrowa
smokojad
fotografia cyfrowa
2008-11-13 10:55:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dofinansowanie do 50 tys. bezzwrotne, oczywiście nie cała kwota na aparat + obiektywy. Planowałem 15-20k na sprzęt fotograficzny, choć i tak zdaje mi się, że to za wiele, nie jestem fanem techniki i sprzętu, ale jak spada z nieba to głupio się po nie nie schylić. Ważną sprawą jest dla mnie szczelność aparatu, dźwigać to cholerstwo będę po wsiach, świtach i bagnach, zmieniać obiektywy co chwilę, dlatego spodobała mi się magnezowa budowa nikona. D3 nie chcę bo nie chcę zwracać na siebie zbytnej uwagi, plus to straszna cegła, a ja się nie czuję na takie aparaty. A jeśli canon to jakie obiektywy w takim razie, 17-40, 70-200 ? Nie znam szkieł canona. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:13:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
d700- uszczelnienia, autofocus itd. wszystko za nim przemawia :]
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:14:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z jakiego programu jest to dofinansowanie?
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:18:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jedno body to za mało. Co będzie gdy na ślubie padnie co jedyny korpus? Młoda para nie będzie miała zdjęć z własnego ślubu? Jakie dadzą Ci wtedy rekomendacje? Albo wydasz kilka tysięcy na samolot i wrócisz bo nie masz sprawnego aparatu...

Przypominają mi się słowa pewnego fotografa. Zawodowiec powiniem mieć 3 korpusy:

1 - do fotografowania
2 - zapasowy
3 - leży w serwisie

;)
fotografia cyfrowa
smokojad
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:41:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drugi będę miał, nie dopowiedziałem, d80 zostawiam nie sprzedaję, także nie skrewię przy ślubie ;)
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:46:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gbury, napisz jaki to program- aktywizacja bezrobotnych, czy tworzenie nowego miejsca pracy?
fotografia cyfrowa
smokojad
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:51:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu jest link ---> http://www.nowe-dotacje.pl/po-kl-priorytet-vi-dzialanie-62.php
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 11:54:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha, jeszce odnośnie sprzętu- skoro jesteś w Nikonie i pewnie jakiś tam zestaw szkieł posiadasz, to po cholere teraz się przesiadać na canona- skoro tak na prawdę nic lepszego w canonie za takie pieniądze jak wydasz na D700 nie znajdziesz?
fotografia cyfrowa
smokojad
fotografia cyfrowa
2008-11-13 12:01:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mooha ---> szkła tak czy siak musiałbym conajmniej dwa dokupić, szeroki kąt (niestety idiota pozbyłem się zajebistej sigmy 17-35 fx), zostałaby mi stałka 50mm i ta tokinka, także różnicy w cenie by za wiele nie było gdybym na przykład kupił canona 5d tego starszego plus dobre szkła. Także, w gruncie rzeczy, wcale tak wiele taniej nie byłoby gdybym pozostał przy nikonie.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 12:02:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ale musiałbyś dokupić jeszcze jedno body canona- zapasowe, czy tam do serwisu :D
fotografia cyfrowa
smokojad
fotografia cyfrowa
2008-11-13 12:10:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po co mi dodatkowe body do canona jak mam nikona d80 z 4 obiektywami, dwa mam dx-y, więc i tak bym ich nie podpiął pod d700, nie będę wyprzedawał tego co mam w końcu. A nawet korzystniej gdybym kupił canona, bo mógłbym sprzedać tokinę.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-11-13 12:16:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie zdecydowałbym się na nikona, nie lubię jego kolorystyki, poza tym jest droższy do analogicznych rozwiązań w innych systemach. Liczę na to, że zanim zdecyduję się na pełną klatkę konkurencję najtańszemu Canonowi 5D zrobi jakiś nowy Pentax
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-11-13 16:40:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M, nikon czarny jest - jak inne. Jak mozesz zatem nie lubiec tylko jego kolorystyki? :P
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-13 16:42:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M miał zapewne na myśli kolor szkieł w obiektywach Nikona. :)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:02:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zawsze bawił mnie ten aspekt uszczelnienia. Tak wam się przydaje?
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:26:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lepiej jak jest niż miałoby go nie być :D
_M miał może na myśli kolorystykę logo Nikona - ten żółty znaczek. _M spokojnie- Nikon na korpusach nie umieszcza tego znaczka, a karton zawsze możesz schować :]
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:31:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może Nikon u Japończyków oznacza różowy, gdy Canon to niebieski? A _M jest chłopcem więc wybór byłby uzasadniony. :)
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:33:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak czy inaczej poczekajmy na odpowiedź _M :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:35:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M?
Jak to jest z tą barwą w Twoich oczach? :)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:36:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niektóre obiektywy Sigmy mają białe napisy i taki fajny pierścionek koloru czerwonego - wspaniale współgra z czerwonym paskiem na uchwycie korpusów Nikona.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-11-13 17:37:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ooo, ja mam na sigmach złote obrączki i mi fajnie to gra z żółtym paskiem od mojego Nikosia- no sam miód dla oka :]
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-11-13 18:02:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje wszystkie Nikkory są z białymi napisami i bez złotej ornamentacji, to też pasek mam czarny i z białym napisem "Nikon".
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-11-13 18:25:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi_Sensei, ale tak czarny inaczej jest ;P
separatysta - no właśnie... jak robię w b&w to mi się kolory rozjeżdżały ;P
kilerus - robiłeś kiedyś zdjęcia w piaskownicy, albo na statku, gdy Ci woda morska chlapie na aparat? :)
mooha, ale by mi się snił ten znaczek po nocach ;)
sepa - raczej woskowy, sądząc po kolorze cery, ale może to dla Madam Tussaud było robione ;D
slawomirek - z tym paskiem to może być argument nie do obalenia
Swoją drogą Wy nikonowcy nawet żółty ze złotym mylicie ;P
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa