fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Decyzja Sądu Grodzkiego!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
matematolek
fotografia cyfrowa
2009-06-13 18:26:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jako że wątek zacząłem, poczuwam się do obowiązku jego skończenia. Otóż trwało to rok prawie, ale wygrałem w sądzie apelacyjnym w Toruniu i sprawę wygrałem - zwrot kwoty zapłaconej za aparat, kosztów sądowych + odsetki sądowe - całkiem niemałe.

Podsumowując jestem z siebie dumny, ale i zmęczony. Sporo się trzeba naczytać tego zawiłego prawniczego języka, napisać jednoznacznie sformułowanych prawnie pism i nadenerwować. Zyskałem za to sporo wiedzy na temat praw klienta, co przydało mi się już nieraz przy innych reklamacjach.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i duchowe wsparcie :-)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-06-13 19:06:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rok czasu... i zwrot kwoty zapłaconej za aparat, a inflacja? zmiana kursu walut? :) gratuluję wytrwałości.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-06-13 21:45:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A zmarnowany czas?...
:/
Mimo wszystko - miło czytać, że warto było czekać.
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-06-13 22:20:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a straty moralne i psychiczne?! ech zycie. ide wypic i zapalic.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-06-13 23:26:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gratuluję wytrwałości i zwycięstwa :)
Luca.. a co masz do palenia? Bo u mnie w mieście lipa jakaś :)))
A ja petów nie palę ;)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2009-06-13 23:37:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gratuluję ! ale wygrałeś chyba w Sądzie Okręgowym.
fotografia cyfrowa
matematolek
fotografia cyfrowa
2009-06-14 08:49:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sąd okręgowy w Toruniu - i to była ostatnia instancja odwoławcza w tego typu sprawach. Swoją drogą ciągle zachodzę w głowę, jak mógł sędzia uznać za wadę nieistotną niemożliwość wykonywania zdjęć dobrej jakości jakimkolwiek obiektywem poza dołączonym do zestawu (każdym innym robił nieostre maziaje, a podpiąłem ich sporo). Wytłumaczyłem mu istotę lustrzanki i różnicę pomiędzy tego typu aparatem a aparatem kompaktowym oraz dołączyłem zapewnienia z oficjalnej strony Canona, z iloma to obiektywami powinien współpracować. On jako, że obiektyw był w zestawie, uznał to za zestaw zamknięty.

Najciekawszy jednak był fakt, że ani strona pozwana, ani sędzie podczas rozprawy nie negowali istotności wady, którą jasno i rzeczowo wyartykowałem i była ona podnoszona w aktach rozprawy. Pierwszy raz o tym, że wada jest nieistotna dowiedziałem się podczas uzasadniania wyroku, który też był dla mnie wielkim zaskoczeniem :-O. Gdyby choć bąknął coś na rozprawie, powołałbym biegłego rzeczoznawcę, ale formalnie sprawa była po mojej stronie. Nadmieniam, że istotność/nieistotnożć wady przesądza o skuteczności odstąpienia od umowy, którą wcześniej uczyniłem.

Może się komuś przyda: reklamację przeprowadziłem na podstawie niezgodności towaru z umową w myśl ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Różnica od normalnej reklamacji jest taka, że normalna wprowadza relację klient-producent, a ta klient-sprzedawca. Jest to istotna różnica, gdyż często sprzedawcę mamy na miejscu, a producenta nie.

Pozdrawiam :-)
fotografia cyfrowa
matematolek
fotografia cyfrowa
2009-06-14 08:55:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodam jeszcze, że sprzedawca wysłał aparat do serwisu, gdzie zbadano go tylko z załączonym obiektywem i stwierdzono prawidłowe działanie. Nie podłączono żadnego innego obiektywu, mimo, że w opisie wady było wyraźnie napisane, że pracuje prawidłowo jedynie z obiektywem w zestawie i wymieniłem obiektywy, z którymi nie chciał współpracować, a które do niego podłączałem. Żenada!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-06-14 09:03:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
matematolek -> dzięki za wyjaśnienia i dokładny opis działań. Oby - nie, ale każdemu z nas może się to kiedyś przydać. Czy w razie potrzeby można się powoływać na sprawę: "Matematolek vs. sprzedawca"? ;o) Podasz konkrety?
fotografia cyfrowa
matematolek
fotografia cyfrowa
2009-06-14 10:31:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokumentacji jest cała teczka, ale jak coś, to służe pomocą :-)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa