fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Lampa błyskowa NISSIN Di 622 do Nikona
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marecki00001
fotografia cyfrowa
2008-12-18 09:55:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lampa błyskowa NISSIN Di 622 do Nikona
Szanowni fachowcy, czy możecie mi doradzić. Jestem w trakcie finalizowania zakupu Nikona D90 (18 - 105) i potrzebuję lampy (lamp) Fotki, które zamierza robić (oprócz "domowo - imprezowych") to fotki mebli (po prostu szafy, regały - ich wielkość to około 2,3 metry podsawy, wysokość około 3 metrów) w różnych miejscach. Zastanawiałem się nad "dopaleniem" zestawem studyjnym - ale... chińszczyzna to koszt około 2500 zł (2 x 500 W plus dodatki). Wpadłem na pomysł, że może wstrzelę się w meble lampami "normalnymi" błyskowymi np: SB 900 - to koszt jednostkowy około 1200 zł (a mnie potrzeba 2 sztuki) Co sądzicie o NISSIN Di622???? koszt jednej lampy to około 500 zł są sterowane z korpusu iTTL i może na początek wystarczy? Wiem, że to małe "światełko" ale... może jak będe focił małe mebelki to mi wystarczy - no i "prywatnie - imprezowo" tez się przydadzą... Nissani nie ma wyświetlacza LSD - ale i tak obsługuję je z korpusu. Co to tym sądzicie? Dzięki za podpowiedź :-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-12-18 12:48:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do mebli odradzałbym błysku. Raczej światło stałe. Dwie (trzy) 500tki, z dyfuzorem, mini hdr i jest pięknie.
Przy błysku będziesz miał przypadkowe cienie, w końcu nie każdy mebel jest taki sam.
Ale błysk i tak się zawsze przyda. Na przykład na właśnie domowo-imprezowe pstryki. ;)

hehe. Ja w styczniu też mam do obstrykania meble. :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-12-18 12:51:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Informacja, którą podałem jest zalecana przez osobę, która ma to już za sobą. Zdjęcia mebli, wnętrz itp. A ja tę informację potwierdzam.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa