fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
sony alfa 100
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
katasia14
fotografia cyfrowa
2008-12-30 13:14:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam pytanie, czy ktoś poradziłnby mi jak wykonać dobre zdjęcia portretowe z ostrym pierwszym planem i zamazanym tłem aparatem sony alfa 100?mam wrażenie że gubie się w ustawieniach przyslony... z góry dziękuje:)
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2008-12-30 13:21:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybierz tryb A. Ustaw obiektyw na możliwie największą wartość zoom'a. Ustaw wartość przysłony na możliwie najmniejszą liczbę. Ustaw modela na dużej przestrzeni (tak żeby miał za sobą dużo miejsca) Odejdź na taką odległość abyś miała w wizjerze pożądany kadr. Wciskasz spust do połowy, czekasz na ostrość i walisz.
fotografia cyfrowa
katasia14
fotografia cyfrowa
2008-12-30 13:52:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jeśli nadal zdjęcia są nieostre? co może być tego powodem?
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2008-12-30 13:57:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powodów może być wiele. Stawiam na zbyt długi czas ekspozycji (dobrze mieć co najmniej 1/125 sekundy). Druga sprawa to czy łapiesz ostrość tam gdzie chcesz. Ciężko to sprawdzić i wytłumaczyć online. Gdzie robisz zdjecia? Na dworze czy w domu?
fotografia cyfrowa
katasia14
fotografia cyfrowa
2008-12-30 14:11:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok sprawdze w takim razie ten czas ekspozycji,może bedze lepiej, bo wszystko poza tym jest ok.poza tym obiektyw dobry. dzięki za pomoc
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa