fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sony alfa DSLR-A200 kupić??
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
next7159
fotografia cyfrowa
2009-01-01 17:24:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mogę wydać tylko 1000zł na aparat
proszę o każdy komentarz co uważacie o tym aparacie albo
jaki jest lepszy w taj cenie
fotografia cyfrowa
snupolek
fotografia cyfrowa
2009-01-01 17:39:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a w jakim celu ?
z folio widzę,że jeszcze nie odkryłeś wszystkich możlwości swojego obecnego
Co do alfy,jeśł ktoś lubi cukierkowe kolory to będzie idealny
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2009-01-01 17:59:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A dlaczego to od razu musi być lustro?
fotografia cyfrowa
next7159
fotografia cyfrowa
2009-01-01 18:08:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdjęcia które tu pokazuje są zrobione zenitem, który się rozleciał kilka lat temu
później miałam cyfrówkę mustek który robił zdjęcia tylko w pełnym słońcu lub
wtedy kiedy nie było koloru czerwonego bo robił takie piksele że nawet nie dało się
ich poprawić w programie graficznym już lepiej komórką było robić zdjęcia
mieszkam teraz w innym miejscu i nie mam swoich najlepszych zdjęć do publikacji
te które przedstawiam są kiepskie ale to nie oznacza że nie potrafię robić zdjęć
jak prosiłam o pomoc w wyborze aparatu a nie przy tym jakie robie błędy przy zdjęciach
pogadamy o tym jak kupie swój wymarzony aparat i opublikuje zdjęcia nim zrobione
na razie proszę o pomoc w jego wyborze w cenie jaką podałam
więcej nie mogę na niego przeznaczyć
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2009-01-01 18:13:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowna Pani, zadałem proste pytanie i oczekuję odpowiedzi. Pozwoli mi to jak najlepiej doradzić przy zakupie nowego sprzętu.
fotografia cyfrowa
next7159
fotografia cyfrowa
2009-01-01 18:13:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak musi być lustrzanka uwielbiam lustrzanki zawsze miałam do nich słabość
zwykłe cyfrówki mnie denerwują muszę widzieć co robie ale nie na wyświetlaczu
fotografia cyfrowa
next7159
fotografia cyfrowa
2009-01-01 18:16:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
alfa akurat mi pasuje jakoś leży w ręce oglądałam w tej samej cenie nikona ale nie wiem coś mi w nim przeszkadzało
fotografia cyfrowa
jacek123
fotografia cyfrowa
2009-01-01 18:46:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lepszego nie będzie , może być inny. Canon lub Nikon lepszy od alfy200 kosztuje cztery razy tyle. Alfa100 ( konkurent 400D i D80 ) miała tylko dwie wady - głośne kłapanie lustra (przyzwyczaiłem sie ) i szum przy dużym iso (sporadycznie stosowanym ) . W A200 obie wady usunięto a pozostawiono wszystkie zalety - duża matryca , intuicyjna obsługa , idealne trzymanie w dłoni , bdb system D-R , najszybsze zrzucanie z bufora na karte zdjęć seryjnych , jeden z najlepszych obiektywów w standarcie . Cena jaką obecnie mają soniaki wręcz wymusza decyzję o zakupie. Ponad rok temu za A100 dałem 2600 po zniżce i nie żałuje. Już widze jak zaraz napadną mnie canonierzy i nikonowcy ale na mnie wrażenia nie zrobią. Mam w pobliżu zaprzyjażniony sklep foto i bawiłem sie wieloma aparatami. Konkluzja jest jedna - w twoim przypadku nie decydując sie na A200 możesz tylko przepłacić za nazwe a nie wszystko złoto co sie świeci.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-01-01 19:15:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym szukał po sieci testów, specyfikacji itd.
Nie pytałbym się o takie rzeczy na forach jak tutaj, bo na owych każdy opisze swoje za i przeciw i tyle.
A przecież to Ty chcesz aparat, a nie inni.

Np. ja osobiście ne kupowałbym soniaka. Z prostego powodu...nie pasi mi ta marka. Co nie oznacza, że innym pasi i ludzie ci robią wyśmienite zdjęcia takimiż właśnie aparatami.
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2009-01-01 20:00:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może być sprzęt używany?
fotografia cyfrowa
andzey
fotografia cyfrowa
2009-01-01 22:20:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli ci specyfikacja pasuje to bierz
zastanow sie tez glebiej nad sensem zakupu takiej czy innej firmy
kupno body to wejscie w tzw system
popatrz jak stoja przed toba mozliwosci rozbudowy o kolejne obiektywy flesz itd
ile bedziesz musiala wydac na takie czy inne szklo
ew na rynek wtorny
dla mnie ta wlasnie rzecz dyskfalifikuje sony na razie (brak szklarni)
chociaz to bardzo fajne aparaty
fotografia cyfrowa
FrozenTime
fotografia cyfrowa
2009-01-02 10:57:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W tej cenie lepszy będzie ten aparat, który jest używany przez lepszego fotografa. Czytałem rozmaite testy i mój wniosek był taki, że 400D czy D60 wcale nie są lepsze, co najwyżej porównywalne. Ważne będzie poznać mozliwości i ograniczenia sprzętu i je odpowiednio wykorzystać. Ale 80% (a może i więcej) sukcesu to umiejętności niezależne od sprzętu.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-01-02 12:09:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Snupolek - cukierkowate kolorki? Mozesz rozwinac temat? Bo ciekawe teorie glosisz.

A200 nie jest zlym aparatem, choc na pewno mozna by jej znalezc pare wad - jak kazdemu. Dla poczatkujacego w pelni wystarczy, szczegolnie gdy sie uwzgledni, ze w podobnej cenie moze sobie kupic Canona 1000D czy Nikona 40x, czyli aparaty co by nie mowic, mocno "skastrowane". Oczywiscie "nie kupuje sie aparatu tylko system" ale z drugiej strony jak sie okaze, ze "Sony to nie to" to po prostu mozna toto sprzedac i kupic cos innego. A do tego Sony/Minolta oferuje sporo starych i b. dobrych szkiel za w sumie smieszne ceny, ktore stosunkiem oferowanych mozliwosci do ceny nie maja sobie rownych - 70-210/4 "flinta" (600-700 zl), czy 28-135/4-4.5 (700-900) to sa szkla dla ktorych warto wejsc w sam system, (od 28-135 lepszy okazal sie dopiero Zeiss 16-80, wart ze 2-3x tyle.)

Reasumujac: A200 jest grzechu warte.
fotografia cyfrowa
FrozenTime
fotografia cyfrowa
2009-01-02 12:22:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do wad, niedawno czytałem recenzję Canona 40D - autor recenzji wytknął tyle wad, że aż wstyd dla konstruktorów aparatu z tej półki.
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2009-01-02 12:30:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Co do wad, niedawno czytałem recenzję Canona 40D - autor recenzji wytknął tyle wad, że aż wstyd dla konstruktorów aparatu z tej półki."

Jestem ciekaw jakiej wagi te wady bo coś mi się wydaje, że o pierdołach pisał, które nijak się mają do zastosowania tego sprzętu w rzeczywistości.
Ja testów mam już dosyć. W sieci mocno wyodrębnia się maniakalna grupa fotografów tablic testowych i mnie to śmieszy.
KAŻDYM APARATEM można zrobić zdjęcie życia. Najważniejsze w tej całej imprezie jest szkło i dobranie go do swoich potrzeb.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-01-02 13:18:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
FrozenTime jeszcze niedawno był tutaj topic w którym autor udowodnił wyższość Sony A900 nad Hasselem i Mamyią :))) Dodam jedynie że ów autor tytułował się ambasadorem honorowym Sony w Polsce :)))) i o czym to świadczy??
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2009-01-02 13:23:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - jakbyś wpadł gdzieś na tego linka to bardzo poproszę. Trochę rozrywki nigdy nie zaszkodzi.
fotografia cyfrowa
Glavo
fotografia cyfrowa
2009-01-02 14:10:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaczoł bym tak
http://www.allegro.pl/28187_lustrzanki.html?id=28187&view=gtext&buy=1&price_to=1000&order=p&change_view=1

Jak widze masz ograniczoną kwotę a zapał wielki
po pierwsze wybór systemu ,to ślub z nim- uwierz mi na słowo .najpierw body+obiektyw i od tego się zaczyna ,a następnie w miare jedzenia apetyt rośnie i trzeba kupić następny obiektyw i następny niejednokrotnie droższy od samego body .do tego dojdzie lampa błyskowa filtry itd.Gdy minie jakiś czas zapewne zapragniesz zmienić na lepszy ale niestety w tym samym systemie bo sprzedaż wszystkiego stanie się nieopłacalna
Więc zacznij od systemu .

Canon-znany na rynku, ogromna ilość szkieł lecz mocno nadwyręża budżet jeśli chodzi o zakup obiektywu brak stabilizacji w korpusie nie potwierdza ostrośći przy obiektywach m42 chyba że przejściówka z potwierdzeniem za ponad 100 zł
amatorskie body to oznaczenia 3 cyfrowe(300d 350d itd)no i 1000d
półprofesionalne do 1000 zł to 10d i 20d lecz 10d nie wspułpracuje z obiektywami ef-s

Nikon tak jak Canon znany lecz opis pozostawię innym

Sony-brak tradycji ale przejeła schedę po Minolcie mocowanie A mozna nabyć niezłe szkło za rozsądną cene, stabilizacja obrazu w korpusie

Pentax- z tradycjemi ale mniej znana ,chyba najberdziej przyjazna dla skromnego portfela, stabilizacja w korpusie potwierdzenie ostrości dla obiektywówm 42redukcja 30 zł w ofercie brak profesionalnej lustrzanki ale to co inni proponują jako " dodatkowe wyposażenie " tu jest w standardzie.

wybór jest trudny i nawed najlepszy aparat nie sprawi że zdjęcia będą doskonałe jak to napisał FrozenTime

fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-01-02 14:26:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@oswald : proszę Cię bardzo:)
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-162912.php#anchor_185513

tutaj masz link do pierwszego artykułu, ale jest jeszcze jego ciąg dalszy pewnie tam znajdziesz :)))
fotografia cyfrowa
oswald
fotografia cyfrowa
2009-01-02 14:35:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Andres :)
fotografia cyfrowa
FrozenTime
fotografia cyfrowa
2009-01-02 14:57:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@oswald, chciałem podkreślić, że nie ma aparatów idealnych, każdy ma jakieś felery. Często za bardzo koncentrujemy się na sprzęcie, a mniej na wpływie fotografa na zdjęcie. Dotyczy to zwłaszcza początkujących fotografów.

PS. W tym teście wykazano tez wiele dobrych stron 40D. :-D
fotografia cyfrowa
snupolek
fotografia cyfrowa
2009-01-02 19:39:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby ktoś chciał i szukał, to w Komornikach w Auchan,mają na wyprzedaży 3 sztuki Pentax k20D z 18-55mm za 2100 zł
Chyba ciekawa i tania oferta
fotografia cyfrowa
next7159
fotografia cyfrowa
2009-01-09 19:12:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziękuje za rady wszystkim
przetrawię... pomyśle... i wybiorę.
a na razie żegnam się z obiektywnymi...
zrobię zdjęcia nowym aparatem to może wrócę
....
fotografia cyfrowa
yarp2326
fotografia cyfrowa
2009-02-25 11:15:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie tak samo przez koło miesiąc zbierałem info o a200 i znalazłem cenę myślę bardzo dobrą bo udało mi się za 900 zł nówkę w kicie z kartą itd. Jak narazie jestem przerażony bo do tej pory bawiłem się sony h-50 więc różnica duża. Jako fotoamator dopiero zaczynam zabawię więc jak dla mnie aparat jest supcio. Zdjęcia najzwyklejsze wyglądają dużo lepiej. Oczywiście kwestia nauki , poznania aparatu i dośw. ale to dojdzie powolutku. Tak czy siak w tej cenie jaką można obecnie znaleźć zarówno a100 jak i a200 to moja rada tylko jeśli będzie np. na allegro to szukać kompletów lekko używanych np. z dodatkowym obiektywem 75-300 , torba itd. Bo to troche osobno nadwyręża budżet , a można znaleźć w dobrej cenie kompleciki. Ostatnio chyba była aukcja za 1500 a200 2 obiektywy 2 aku. torba karta i ciut gwarancji :-).
fotografia cyfrowa
msdotnet
fotografia cyfrowa
2009-03-03 23:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to i ja jako właściciel owej alfetki napiszę. Otóż mam ową alfę + kit + sigma28-200 + 50/f2.0. Jeżeli chcesz kupić ze szkłem kitowym to jest to kit o największym zakresie ogniskowych w tej kategorii. Sprzęt sprawuje się nienagannie. Jest wygodny, intuicyjny aczkolwiek brakuje w nim kilka udogodnień, które nie przeszkadzają ale chciało by się je mieć. MZ lustro to lustro i w tej kategorii cenowej gdybym drugi raz miał brać, to wziąłbym Alfę. Patrząc w przyszłość sony wypuścił 900-tkę, 700-tkę które przedstawiają się dosyć nieźle więc myśle że warto wejść w ten system.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa