fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tło w studio
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-01-03 20:58:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Właśnie urządzam studio i jestem na etapie zakupu studio background. Wiem jakie odcienie i kolory są mi potrzebne. Wiem też że ineresuje mnie tło które wypełni podłegę i ściane zarazem oraz stelaż do jego montażu. Problem polega na tym że nie mam pewności co do jego wykonania. W anglii przeszukując net proponuje się w różnych firmach tło w postaci 'rolek papierowych' i 'tła tekstylne'. Nie brzmi to zachęcająco - ponieważ papierowe brzmi tak jakby miało się zaraz je wyrzucić, a tekstylne kojarzy mi się z załamaniami materiału. Czy są jakieś naprawde dobre tła warte polecenia, które ładnie rozpięte zarówno na ścianie jak i na podłodze? Z jakich materiałów najlepiej? Cena raczej nie gra roli
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-01-04 00:02:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ktokolwiek - wie cokolwiek - help
fotografia cyfrowa
Bramka
fotografia cyfrowa
2009-01-04 13:00:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja jestem za tlem papierowym, to brzmi nietrwale, ale to jest dosc twardy karton i nie nieszczy sie tak szybko jak by sie mozna spodziewac, zalezy od eksploatacji oczywiscie, ale ja biala rolke kupiona za 40 Euro mam juz poltora roku, bardzo rozni modele, w tym dziesiatki dzieci z bankami mydlanymi, slodyczami itd.. Mysle ze do profesjonalnego studia na pol roku na pewno wystarczy. Zniszczona czesc sie obcina. Nie ma odblaskow, zmarszczek. Znajomi narzekaja na tla tekstylne i gumowe. Daj znac na co sie zdecydowales.
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-01-04 13:57:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeglądam net i szukam informacji na ten temat, czytam wypowiedzi na forum i z tego co narazie wyczytałem najbardziej odpowiada mi tło winylowe, jest trwałe i dobrze przylega do podłoża a także nie tworzą się w nim załamania...boję się jednak z koleji o odblaski które mogą się w niej pojawić. Na zdjęciach z wykorzystaniem tego tła pojawia się także dziwne odbicie postaci w materiale tła, czy da się to wyeliminować? Przekonuje się też coraz bardziej i do 'tła kartonowego'. Dzięki za pomoc
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-01-04 14:39:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko i wyłącznie tła kartonowe
fotografia cyfrowa
rchram
fotografia cyfrowa
2009-01-04 16:07:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres ma rację - do studia tylko kartonowe, materiałowe dobre jest owszem ale poza studiem jak potrzebujesz je szybko rozstawić zrobić zdjęcie i lecisz dalej. Możesz też przemyśleć temat tła cyfrowego - widziałem cyfrowe podkładki nie do odróżnienia od prawdziwych na gotowym zdjęciu - wtedy potrzebujesz tło zielono-seledynowe o ile się orientuje.
fotografia cyfrowa
rchram
fotografia cyfrowa
2009-01-04 16:55:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...a tak z ciekawości, skoro urządzasz studio to jakie lampy zmaierzasz tam wstawić?
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-01-04 23:20:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rchram mam już jakieś studioflashlight o mocy 360W z softboxami na początek to mi musi wystarczyć...z czasem oczywście zainwestuje w coś porządniejszego. Kupuje tła kartonowe - nie ma co zwelkać, modelki czekają. Dziękuje za rady.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa