fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
"Miejscówki" - bank wiedzy
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
cheshirecat
fotografia cyfrowa
2009-01-17 22:22:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam taki pomysł ;) - ale może to już było, nie zauważyłem i dubel robie, to proszę nie bić, tylko odesłać pod właściwy adres - otóż są pewne miejsca w Polsce stanowiące swego rodzaju kanon fotograficzny, przede wszystkim budowle (Wawel, zamki na Jurze, itp) ale też miejsca "w przyrodzie" - chociażby sosenka na Sokolicy. Fotografują je w zasadzie "wszyscy", w tym i ci najwięksi. Ja jeśli wybieram się w takie miejsce to staram się obejrzeć najpierw trochę "klasycznych" ujęć w albumach żeby się przygotować (no i podkraść pomysły, wiadomo ;) Myślę że nie tylko ja tak robię. Czy nie wartałoby wobec tego założyć na OB profilu, prowadzonego przez wybraną osobę i dedykowanego wyłącznie do gromadzenia zdjęć z takich "klasycznych" miejsc? Oczywiście z podaniem autorstwa i za zgodą autorów, zresztą zdjęcia (lub linki) mogłyby pochodzić rónież spoza OB. Mielibyśmy dzięki temu "bank wiedzy" mogący służyć inspiracji i nauce. Katalogi mogłyby odpowiadać poszczególnym miejscom. Co Wy na to?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-01-18 00:04:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co administracja na to ?
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-01-18 00:06:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jestem na tak :)
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2009-01-18 00:24:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomysł nie jest nowy, lecz jesli bedzie zrobiony w latwy sposob to warto stworzyc taki BANK wiedzy!!
jestem na tak
zawsze mozna przegladnac zdjecia na Gogle Earth, Panoramio, czy TrekEarth
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2009-01-18 08:29:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Można założyć taką dodatkową zakładkę na górze. Wygodna byłaby forma jak istniejąca już "Czytelnia". Podobnie jak tam, taki bank tworzyli by userzy (według pewnego schematu: zdjęcia, opis, dojazd, nocelgi itp.), a administracja akceptowała by publikację (lub nie). To nie muszą być tylko znane miejsca. Jestem na tak.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-01-18 11:23:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@slawomirek i inni - bardzo dobry pomysł i potrzebny, zwłaszcza teraz. Warto byłoby taki "bank" zrobić do wiosny, gdy ludzie zaczną planować urlopy.
Jestem bardzo za. :)
fotografia cyfrowa
cheshirecat
fotografia cyfrowa
2009-01-18 14:10:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to jak się podoba, to może zróbmy na razie sami - jako profil "Miejscówka". Czy to będzie w zgodzie z regulaminem?
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-01-18 14:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mz, tego typu miejscówki o jakich mówisz, możesz sobie sprawdzić w wikipedii i w google (grafika) wpisujesz i masz dziesiątki zdjęć z tzw miejcówek, dodam, że z fotograficznego punktu widzenia, popularne turystycznie miejsce nie są ciekawe i na ogół w takich miejscach pstrykają turyści :) są też portale dla turystów :) możesz sobie pooglądać kadry z miejscówek :) nie wspominając o albumach, najlepiej kupić album :) polecam Pieniny czy tam 'Polski drewniane kościółki' :)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2009-01-18 14:30:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To też mówię, że nie tylko o znane miejsca chodzi :) Tak samo jak można nie robić takiego banku, bo jest na innych stronach, to równie dobrze można w ogóle nie publikować tu zdjęć, bo w sieci są inne portale ;)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-01-18 14:44:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale tutaj jest Galeria, w której wystawia się prace fotograficzne, a nie bank zdjęć, z fotkami :)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-01-18 15:08:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spoko pomysł na pewno duzo osób skorzystaloby ale właśnie takie miejsca mniej znane, z calej Polski ;]
fotografia cyfrowa
cheshirecat
fotografia cyfrowa
2009-01-18 19:16:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ zover: Mnie nie chodzi o miejsca "popularne turystycznie" a więc takie gdzie turyści robią dużo zdjęć. Chodzi mi o miejsca gdzie fotografowie robią dużo zdjęć - o miejsca związane z pewnym kanonem polskiej fotografii. To się może częściowo pokrywać, ale nie musi. Sens takiego przedsięwzięcia widzę w zgromadzeniu dużej ilości DOBRYCH zdjęć określonych miejsc które taki kanon tworzą. Google tego nie daje, bo daje masę przypadkowych i najczęściej "pstrykowych zdjęć". Mnie chodzi o to, żeby np dla miejsca "Wawel" pokazać jak go sfotografowali Bujak i Pollesch. I paru Obiektywnych przy okazji. Właśnie po to, żeby nie trzeba było za każdym razem kupować albumu jak się gdzieś jedzie.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-01-18 21:35:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby na tym portalu można wyszukiwać zdjęcia za pomocą tzw. "tagów" nie byłoby problemu i potrzeby tworzenia takiego profilu.
Jeżeli jednak komuś zależy na obejrzeniu miejsc, w które się wybiera, zawsze można sprawdzić zdjęcia w googlach, a poza tym:

www.pbase.com
www.flickr.com
www.photo.net

i inne portale fotograficzne, w których istnieje opcja wybiórczego wyszukiwania.

Niemniej jednak pomysł interesujący.


fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa