fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
czy warto się przesiadać z 20D na 40D
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2009-02-04 06:48:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam... jestem amatorem fotografii... nie zarabiam na tym... użytkuję 20D od około 2,5 roku... i musze powiedzieć, że generalnie jestem zadowolony z tego aparatu... ostatnio miałem skromny przypływ gotówki no i w głowie urodził mi się pomysł zmiany puszki.. rozejrzałem się po cenach no i w zasięgu jest 40D... poczytałem kilka recenzji na temat 40-stki no i wsumie nie wiem czy jest warty zamiany i kasy którą trzeba dopłacić...
Ostatnio bawiłem się D90 i musze powiedzieć że bardzo mi przypadł do gustu... tylko że ze zminą na Nikona wiązałaby się zmiana szkieł, lampy, kart pamięci.... a to trochę droga przesiadka.... więc może 40D tylko czy warto...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-02-04 08:56:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też mam 20D i ten aparat spełnia moje wymagania jakościowe w 100%. Przesiadkę na wyższy model też brałem pod uwagę, mój egzemplarz ma zrobione ok. 80 000 zdjęć i liczę się z tym, że w pewnym momencie może odmówić współpracy, ale doszedłem do wniosku, że tak naprawdę, to 40D oferuje niewiele więcej.
Wyświetlacza używam wyłącznie do podglądania histogramu, więc jego wielkość i rozdzielczość jest mi całkowicie obojętna. Obiektywy zmieniam tak rzadko, że system czyszczenia matrycy też mnie mało interesuje. A ilość pikseli na zdjęciu jest ostatnią rzeczą, na którą zwracam uwagę, dla moich potrzeb jest to absolutnie bez znaczenia.
Istotne z punktu widzenia użyteczności zmiany ma dopiero 50D: indywidualną kalibrację FF/BF dla 20 różnych obiektywów. Ale poczekam aż mi się moja maszynka rozpadnie, a cena 50D trochę pójdzie w dół... :-)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-02-04 08:59:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk dobrze mowi a przesiadanie sie na inny system tez nie ma sensu ;]
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2009-02-04 13:47:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm więc chyba jeszcze zaczekam trochę, byc może cena za 50D za jakieś 2-3 miesiące spadnie trochę.... im więcej czytam o 40D.. tym mniej mnie przekonuje... a po sprzedaniu 20D trzeba dołożyć co najmniej drugie tyle do 40D....
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-02-04 16:04:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak juz to raczej zdrozeje 50d bo ostatnio sprzet foto drozeje :\
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-02-04 22:41:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Facet, boj sie boga, zmieniac 20D na 40D to ja rozumiem, ale na D90?! Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.... jak zmieniac to na LEPSZY a nie PRZYBAJEROWANY sprzet. 50D olej, 40D jest IMO sensowniejszy, a mowie to jako posiadacz sprzetu z innego systemu, ktory wiec moze w miare obiektywnie ocenic rozne puszki (dodam, ze mialem okazje focicc 40D i D90. Majac do wyboru - bez namyslu 40D.)
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2009-02-05 06:36:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no więc dziś znowu przeczytałem troche literatury na temat 40D i 50D.... nie ukrywam 50D mnie bardziej przekonuje.... ale za to cena 50-siątki do mnie już mniej przemawia... więc chyba decyzja zapadnie na 40D, tak jak założyłem... myślę że w ciągu miesiąca zdecyduję sie na zakup.... tak tylko jeszcze zapyatm czy warto zaryzykować i kupić używany... czy jednak nie oszczędzać już tych paru $$$ i wziąć nowy....
fotografia cyfrowa
doktorwycior
fotografia cyfrowa
2009-02-05 07:52:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
argar , osobiście radziłbym Ci zbierać forsę na pełną klatkę
przesiadki na 40-kę czy 50-kę nie mają sensu
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-02-05 08:45:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pelna klatka tez nie ma sensu dla kogos, kto jej nie potrzebuje... wiekszy aparat, trza kupic lepsza optyke i pod FF do tego, nagle 70-210 staje sie 70-210 a nie 110-330 i takie tam. :) No i koszta, panie, koszta. Ja bym poczekal za 2-3 lata FF trafi pod strzechy, moze do sektora entry-level nawet :) i bedzie wybor za duzo nizsza cene
fotografia cyfrowa
doktorwycior
fotografia cyfrowa
2009-02-05 09:21:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pisząc o pełnej klatce ( 5D ) miałem głównie na uwadze wyraźnie lepszą jakość uzyskiwanych obrazów
w przypadku 40D czy 50D takowej różnicy nie widzę
5D w pierwszej wersji można już wyszarpać za rozsądne pieniądze a fakt że "70-210 staje się 70-210 a nie 110-330" uważam za zaletę a nie wadę bo wreszcie 17-40 to 17-40 a nie 28-64
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-02-05 11:33:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo canon nie czegos takiego jak d300...
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-02-05 13:48:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotofsu i całe szczęście że nie :))))
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-02-05 13:49:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres a dlaczego :))))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-02-05 13:50:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo dlatemu :P:P:P
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-02-05 13:53:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to czemu dlatemu ???
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2009-02-05 14:09:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w zestawie mam Tamrona 17-50mm f/2.8 i Sigma 70-300 APO + EX 550... 5D w pierwszej wersji i 50D na dzień dzisieszy jeszcze po za zasięgiem dla mnie cenowym.... nie pali mi się ze zmianą aż tak bardzo bo 20D daje radę na moje potrzeby... po prostu mam troche kasy teraz no i chciałem wymienić puchę... czy lepiej już zbierać i kupić FF... Jak pisałem wyżej nie zarabiam na tym... poprostu amatorsko lubie bawić się w foto... czasem gdzieś jakąś impreze obstrykać....
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-02-05 15:25:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie zmieniaj, szkoda by było wydać kasę na coś, co nie poprawi Ci komfortu pracy.
A jak wyjdzie następca 50D to cena poprzednika na pewno spadnie... :-)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-02-05 16:40:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i pomyśl o cenie 80D jak wejdzie za 3 lata na rynek 90D :))))
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-02-05 17:13:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
doktorwycior - to juz zalezy ktorego konca sie czesciej uzywa, stad wlasnie mowie ze nie kazdemu FF MUSI przypasowac.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-02-05 19:13:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, wcale niekoniecznie. Ja lubię szerokie kąty, a Canon 10-22 i tym bardziej Sigma 10-20 leżą jak najbardziej w moim zasięgu, natomiast Canon 16-35 absolutnie NIE. A kąty jakby te same i jakość dla mnie jest w 100% wystarczająca.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2009-02-05 19:45:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wracając do zadanego na początku pytania, jestem zdania, że zawsze przesiadka na lepszy sprzęt jest opłacalna. Niekoniecznie w sensie finansowym a tak jest w Twoim przypadku, skoro nie sprzedajesz fotografii. Jest jednak opłacalna w kategorii ergonomii pracy i jakości wykonywanych fotografii. Trzeba sobie samemu zadać jedynie pytanie: ile chcę wydać na hobby?
Nie ulega wątpliwości, że 40D to aparat znacznie nowocześniejszy od 20D. Różnią się nie tylko wodotryskami ale także kilkoma bardzo zasadniczymi elementami. Kiedy ja przesiadałem się z 20D na rynku był tylko 30D. Różnica technologiczna pomiędzy tymi modelami była na tyle niewielka, że wybór padł na 5D, który znacznie juz wtedy taniał. Wraz z aparatem musiałem wymienić tylko jedno szkło, bo reszta pasowała do FF.
Dzisiaj po 20D wybór jest znacznie większy: 30D (odradzam), 40D, 50D, 5D, 5D M II ...

Kiedy 2,5 roku temu nabyłeś 20D nie był on wówczas już hitem. Podobnie jest dzisiaj z 40D ale zapewne będzie to bardziej aktualny zakup.
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2009-02-05 19:55:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marconi -> 30D odradzasz ze względu na to, iż argar ma 20D, a nie np 10D?
Czy może z innego powodu?
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2009-02-05 20:19:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odradzam ze względu na to, że posiada 20D. Różnica pomiędzy tymi dwoma aparatami jest na tyle niewielka, że ewentualna przesiadka byłaby niemalże niezauważalna.
30D to nie jest zły aparat ale już krótko po jego premierze mówiono głośno, że nie wnosi istotnych zmian w stosunku do poprzednika.
Oczywiście, że można także zrobić przesiadkę z 20D na 20D. Kierując się jedynie zużyciem aparatu.
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2009-02-06 06:16:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak zawsze wiadomo każdy z nas by chciał jak najlepszy sprzęt... i ja do tych wszystkich należę też.... ale w obecnej chwili cena gra rolę... więc mój maxymalny pułap jest w zasięgu 40D... wiem że czekać można aż 50D stanieje... bo i owszem kiedyś stanieje.. ale napewno w tym czasie wyjdzie już kolejny model... za którym też będę się rozglądał i zadawał sobie to samo pytanie czy warto zamienić xxD na xxD... tak chyba już działa na nas marketing...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa