fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jak sprawdzic uzywane szklo ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-12 08:43:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak w temacie,
jakies moze podpowiedzi ? dowiedzialem sie ze sklep mi zwroci kase bo cos tam a znalazlem w komisie dobre szklo. jak je sprawdzic ?
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-02-12 08:52:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pododtykać ? pooglądać ? podpiąć pod body i ptrzestrzelić ?
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-02-12 08:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przestrzelić
fotografia cyfrowa
fotorobren
fotografia cyfrowa
2009-02-12 09:02:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. Sprawdz czy nie ma luzów, czy wszystkie pierścienie chodzą płynnie i z odpowiednim oporem , zobacz czy w środku szkła nie ma jakoś paprochów (minimalne są dopuszczalne), obejrzyj dokladnie soczewki czy nie ma rys odprysków, sprawdz ogólnie stan zewnętrzny który powie czy ktoś o szkło dbał . Po oględzinach zewnętrznych jak powyżej napisano: przestrzel wykonaj kilka fotek testowych na różnych przysłonach , zobacz czy nie ma BF lub FF (czyli czy ostrzy w punkt) , zobacz jak działa auto focus czy płynnie bez chałasów,zgrzytów . I to by było chyba na tyle . Powodzenia w zakupie.
fotografia cyfrowa
fotorobren
fotografia cyfrowa
2009-02-12 09:04:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprawdź tez oczywiście jak rysuje na różnych przesłonach czy jest odpowiednio ostre itd.
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-02-12 09:24:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak jest tylko jedno szklo do wyboru,to niewiele sprawdzisz,wlasciwie tylko mechanike,i ostrzenie w punkt-ostrosc odpada bez porownania z innym.sprawdz,czy po podpieciu nie ma luzow w body(mialem tak z tokina,nie zawsze trafiala na styki)jak rysuje,to mozesz sobie zobaczyc na fotkach przykladowych- http://www.pbase.com/cameras -nie wiem ,jak w innych,ale w canonie jest przycisk domykania przyslony(nastaw na najwiekszy numer,i ponaciskaj pare razy,jak cos jest nie tak,to nie bedzie chodzila zawsze tak samo.(minimalne rysy na szkle nie maja wplywu na jakosc zdjec). Pozdr...........
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-12 18:16:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki za odpowiedzi dobrzy ludzie :)

sadze ze wezme szklo do domu i sprawdze, mam zawsze rekojmie, dobrze ze tu gdzie jestem klient ma racje zawsze i musza sie bac :)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa