fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jak jest z dużą odbitką....?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 15:38:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potrzebuje zrobić z odbitkę jak największą ale jakość musi być na jak najwyższym poziomie.... Czy takie zdjęcie należy wyostrzyć? Proszę o podpowiedzi znawców...
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 15:42:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aparat ma 10mpx... ;) Zapomniałem dodać....
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-03-05 15:47:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi
za mało danych
Super jakość na drukarce to wg zaleceń 360pix/cal ale w niektórych drukowanych zdjęciach miałem 200 i też było ok.
Nie wiem jak w Labie
pewnie podobnie

A najwięcej zależy od tego z jakiej odległości chcesz oglądać zdjęcie.
Jeśli to ma być wielki baner na ścianę to wiadomo, że nie trzeba 300pix/cal :)

fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 15:55:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurcze no na sciane ma wisieć kolo kominka zdjęcie najlepszego Konia mojego szefa :P z jakiej odległości na nie bedzie patrzył nie wiem wiem ile chce za foto dostać ;))))) a tak na 100% serio to moge to przeliczyć jakie bedzie git czyli np 300pix/c to jest to samo co 300 dpi....? I to przy np 10 mpx daje mi 20 na 30 cm.. Np....??? Zielony jestem w tym temacie.... :(((
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:00:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.fizykon.org/foto/Pfc_obrobka_fotografii_przeliczanie_pikseli_na_cm.htm
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:01:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrób kilka odbitek z róznymi wariantami ostrzenia i kilka formatów, to nie kosztuje majątek
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:02:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dodam, że z 8Mp robiłem wydruki 32X48 cm
i były całkiem ok
jak to wsadzisz w passe-partout 50X70
to wychodzi całkiem całkiem....nad kominek ok;)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:03:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobrze a jak z obróbką....? Jak to przygotować by było jak najlepiej...? Ps Jakie według Ciebie da sie najwieksze zrobić...? Rozumiem że wtedy bedzie trzeba oglądać z daleka i to chyba kwestja gustu....?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:08:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
passe-partout? Co to?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:09:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wojciech dobrze prawisz robiłem taka 30 na 20 jakość idealna... Ale to małe mi się wydaje i najlepiej wyszła ta nie ostrzona fota w ogóle... ;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:26:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja robilem odbitki z 6mpix wielkosci 32X48 cm i bylem bardzo zadowolony, swietna jakosc nawet z bliska:), bardzo duzo zalezy od materialu wyjsciowego, parametrow takich jak ISO, zastosowany obiektyw, parametry ustawione w aparacie (odszumianie, wyostrzanie itp)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:35:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083 - dużo zależy jakiego obiektywu użyjesz, robiłem nikonem d80 z ob. 50/1.4 fotki 100x150 cm, drukowane były w rozdzielczości 200 dpi i jakość była b. dobra. Zdjęcia robione jako RAW, wydruk z tiff'a z kompresją LZW na folii i naklejone na PCV.
Pomimo że klient był b. wymagający i znający się na rzeczy to odebrał robotę zadowolony i bez żadnych zastrzeżeń.

Natomiast czy zdjęcie ostrzyć to powinieneś widzieć na monitorze czy jest to potrzebne czy też nie, przeważnie przy zmianie wielkości trochę podostrzyć fotkę trzeba.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:39:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaraz zaraz tu sie kłania kolejna kwestja. Najlepiej oddać tiff'a? czy jpg...? No właśnie pewnie tifa'a... Co do parametrów to postaram sie to zrobić przy jakimś odpowiednim świetle i z jak najniższym iso co jest oczywiste mam stałkę 50 1.4 manualka oczywiście i nei wiem czy na konia to bedzie dobry obiektyw :) To bedzie tego typu pierwsze zdjęcie nie moge dać plamy...
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:42:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Twój szef to pixelofil lub raczej pixelofob?:)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:43:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raczej nie.... :)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:44:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083 - pierwszą plamę dać trzeba, ja swoją pamiętam do dziś, a to już ponad 20 lat minęło.
Zdjęcia do druku [ oczywiście jeżeli będzie drukowane a nie wywoływane w labie ] oddawaj w tiff'ie albo w pdf'ie, jpg z drukarek może mieć gorszą jakość.
Tiff'a zapisuj za kompresją LZW, nie ma spadku jakości a plik jest sporo mniejszy.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:48:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix nie kumam wydrukować czyli samemu jak mam sprzet odpowiedni???? Bo ja dawalem do wywolania jedynie i wtedy jaki rodzaj pluiku najlepiej....? Ps jaka to była plama :)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:55:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niewiele jest labów
które zrobią Ci odbitkę na dobrym papierze
iw formacie większym niż 25x38 (popularne maszyny fuji)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:56:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miałem zrobić zdjęcia do kalendarzy wieloplanszowych w Skansenie w Kolbuszowej w połowie lat 80', pożyczyłem średni format, nakupowałem negatywów kolorowych w Pewex'ie i pojechałem robić zdjęcia, Taki byłem przejęty robotą że nie zauważyłem że prawie na każdej fotce będzie widać hydrant przeciw- pożarowy, dopiero po wywołaniu negatywów się okazało że większość się nie nadaje do niczego, trzeba było wydawcę przeprosić i jechać jeszcze raz robić fotki, oczywiście już za własną kasę ..............

Jeżeli chodzi o drukowanie, to większe formaty od 50x60 w górę ja oddaje na drukarkę cyfrową wielkoformatową i dlatego takie formaty jw.
Jeżeli fotka ma być robiona w Labie to jpg bez kompresji, bo maszyna przed naświetleniem i tak tiff'a na jpg zamieni.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 16:59:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobrze ale ja mam wybór co lep[iej do laba? Bo to ostatnie zdjecie było dobtre ale 20-30 fuji papier... Teraz chce wieksze czyli lepiej oddac na drukarke wielkoformatową...?
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-03-05 17:05:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja duże oddaje na drukarkę, możesz też wywołać duży format [ chyba robią do 70x100 ] w Profilabie w Warszawie, cena wprawdzie koszmarnie wysoka ale jakość mają b. dobrą
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 17:10:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem z Łodzi tu muszę czegoś poszukać extra... Pewbnie dam do wywołania i coż zrobie kilka formatów nawet taki wielki, co do wyostrzania dam rade na monitorku to sprawdzić... Jest czas teraz musze poczekać na odpowiednią pogode i zapoznać sie z tematem focenia koni ;) Mam pewien koncept ale to sie w praniu okarze... :)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-03-05 17:15:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zadzwoń do Profilabu do Wawy i dowiedz się czy nie mają punktu w Łodzi [ powinny mieć ], to oddasz w Łodzi, w Wawie wywołają a u siebie odbierzesz, ceny mają wprawdzie z Marsa ale jakość odbitek b. wysoka i mogą to od razu oprawić, nakleić ma piankę lub na pcv.

Powodzenia z robotą, tylko nie dziękuj bo zapeszysz :)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 17:18:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
He he :) nie dziękuję :)) Jak już bedzie napewno wam wszystkim podeślę link :) Pozdro...
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-03-05 17:42:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Że zapytam jak mam rozumieć dobrze naświetlone...? ideał na histogramie mam osiągnąć... To może popsuć troche mój koncept ;) Czy po prostu bez przepałów ale też nie za ciemno... W aparacie zawsze używam przestrzeni Ad..rgb a nie srgb... W PS 16 bitów bo tak czasem mi kiszka wyszła :( Co do pdf nie mam pojecia jak tifa zmienic na ten format i jak ustawiac tam profil koloru ale rozumiem ze to moze być cos takiego dalem do jednego laba foty i do drugiego te same i kolorem sie bardzo roznily pewnie przez ten profil... :(
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa