fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Studio 3x180W czy to nie za mało?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-03-12 14:35:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zastanawiam sie nad kupnem oswietlenia studio flash 3 x 180 W, swiatlo ciagłe 50ws, temp.koloru 5500K. Pytanie, czy to nie będzie za mało? Dotyczy to flasha a także swiatla ciaglego (naswietlanie przy b. niskim ISO). Tradycyjnie wdzieczny będę za opinie. Pozdr
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-03-12 15:01:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze raz, tylko powoli i starannie...
Ma być flesz, czy światło ciągłe? Co ma W do ws, bo chyba zamienione miejscami... :-)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-03-12 15:16:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
180WS to mało. Wiem bo mam 2 takie lampy i jak chce zamknąć szkło do 8 to jest pipa
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-03-12 15:22:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko zależy od tego, co chcesz fotografować...
Ja mam 2x150 Ws i na 20 m2 pomieszczenie jest DLA MNIE absolutnie wystarczające nawet do sfotografowania całej postaci.
A jak robię jakąś martwą naturę, to mogę sobie softboxa tak przybliżyć, że nawet do 16 przymknę.

No ale ja studio traktuję wyłącznie w kategoriach rozrywkowych... :-)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-04-01 14:11:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za opinie.
Zastanawiam się, czy ostatecznie nie pojść w zestaw 3 (w rozbudowie do 5) lamp sb800 - duza mobilnosc sterowanie bezprzewodowe wszystkich lamp z poziomu aparatu. Widzialem kiedys czlowieka pracował na 5-ciu lampach sb800 i robil cuda. Jak dla mnie na poczatek wystarczylyby 3. Ciekaw jestem opinii. Pozdr wszystkich.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-04-01 23:10:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lepiej byś napisał jaki sprzęt posiadasz o focenia bo tam różnie z szumami bywa. w DX szumy zawsze większe a FX to dużo światła ci raczej nie potrzeb. No i tez jakie duże obiekty focisz np tła 1.35 czy 2.75 czy jeszcze coś innego.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-04-03 13:04:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j_zuzia - 2x DX i 1xFX. DX to fuji - na szumy nie narzekam, tła 2.8. Dodatkowo hmm... stosuje (dla zasady) niskie ISO,
fotografia cyfrowa
mancini
fotografia cyfrowa
2009-04-05 06:39:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tez kiedys myslalem o zestawie sabinek, mam dwie sztuki ( sb800 ) ( robilem tez zdjecia z wieksza ilościa tych lampek ) ale raczej studia bym na nich nie opieral, jako lampki mobilne na szybki wypad i w plener to jak najbardziej sa rewelacyjne.

Za koszt 5 SB to ja bym pozostal przy 2 SB800 na takie wypady jak wpomnialem ( plener gdzie ma mozliwosci podpiecia sie pod zasilanie, jakies pomieszczenia bary kawiarnie gdzie nie ma czasu rozkładac sie z lampami studyjnymi, czy sesjami gdzie robi sie duzo zdjec w roznych miejscach - ogolnie skaczemy )
Za reszte wzial bym 3 lampy np 400 W Quantuuma czy cos podobnego cenowo wyjdzie moze troszke wiecej niz 5xSB ale za to masz dwa zesatwy na kazda okazje. Sam teraz jestem na etapie kupna studia tzn ja mysle o 1x750 i 2x400 Quantuuma, ale to wszystko blizej jesieni zamin jest cieplo i ladnie na dworze bede swiecil 2xSB800 bo to w plenerze jest OK :)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-04-05 10:06:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mancini - dzięki wielkie - mysle ze to jest to!!! Można powiedziec ze przekonałes mnie. Ide w kierunku 2 zestawów - przy czym SB musze mieć 3 szt. inaczej nie potrafie:) I niech szlag trafi kase, żyje się raz:) Pozdr i dziekuje wszystkim.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-04-05 10:16:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji - mysle ze 1x750 i 2x400 bedzie najbardziej optymalna mocą dla óswietlenia studyjnego biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi. Jeszcze raz dzięki.
Aha - kombinuje z użyciem slajdów (projekcja) jako tła. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie - wdzięczny będę za podpowiedzi (mam problem z ustawieniem światła).
fotografia cyfrowa
mancini
fotografia cyfrowa
2009-04-05 14:42:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja wiem czy 3xSB potrzebne jest ???

Mi starczaja dwie, jak kupie lampy studyjne to zawsze moge je zabrac na zdjecia w jakis pomieszczeniach i spokojnie ustawiac, a SB to tylko do szybkich wypadow :)

fotografia cyfrowa
mancini
fotografia cyfrowa
2009-04-05 14:44:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aha w plenerze to nawet 2xSB na statywach i parasolkach to juz nawet przy niewielkim wietrze robi sie nieciekawie juz nawet nie wspominam o jeszcze jednej lampie ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa