fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Foto na Chrzcie ..
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mielcar631
fotografia cyfrowa
2009-03-19 18:53:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prosze o jakieś porady bo jestem w tym troche zielony ...

Mój sprzęt to :

Canon 10D+Tamron 28-70 f/2,8+ lapma 430EX
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2009-03-20 16:43:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Idź wcześniej do tego kościoła o tej porze dnia o której ma być chrzest i popróbuj, czy dasz radę bez lampy, na jakim ISO i przysłonie.
Jeśli kościół jest ciemny, to może da się poodbijać lampą od góry lub ścian, popróbuj.
Jeśli się nie da, może pomyśl o dobrym dyfuzorze na lampę. Dowiedz się, czy inne dzieci też będą chrzczone, czy tylko to jedno.
Porozmawiaj wcześniej z rodzicami dziecka, umów się na zdjęcia po mszy przed ołtarzem, z rodzicami chrzestnymi i cała rodziną, dziadkami.
Nie rób zdjęć, gdy ksiądz każe wstać. Nie rób zdjęć, gdy ksiądz podnosi ręce.
Można też pomyśleć o łososiowym filtrze na lampę i ustawieniu balansu bieli na światło żarowe.
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 17:09:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak po chlopsku napisze...RAW to podstawa
-nastaw aparat na AV,i tak dobierz swiatlo do przyslony,aby bylo cos okolo 1/10sek(to osiagniesz przez podkrecenie ISO)
-przestaw aparat w pozycje Manuel
-wlacz lampe ..palnik do gory,ale nie calkiem,tak go zegnij na jakies 15°,i wysun te smieszna klapke do rozpraszania,ale niech stio,a nie klapnieta na palnik
-ustaw czas gdzies na 1/120-160 sek,a przyslone, na te z prob w AV
-podgladnij zdjecie ,i ewentualnie skoryguj,choc powinno byc dobrze
-nie babraj nic w balansie bieli,to mozesz zrobic w domu w programie do RAW
i to by bylo na tyle.zycze powodzenia.Pozdr...............
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 17:13:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeszcze cos,na 2,8 nie rob,choc o dwie dzialki wyzej
kosciol,to nie jaskinia,az tak strasznie ciemno,to tam nie bedzie
rob kiedy uznasz to za wlasciwy moment,nie patrzna to co ksiadz robi z rekoma,najwyzej cie opieprzy.ale foto juz bedziesz mial.Pozdr..........
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-20 18:54:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dworek i właśnie przez takie zachowania jak opisujesz później ci co robią to zarobkowo mają masę problemów, gdyż księża są przeczuleni.
Ja bym podszedł do tego następująco:
1. Podjechałbym do kościoła i zaczął od rozmowy z księdzem który będzie chrzcił. Tym sposobem najprawdopodobniej uda Ci się uniknąć pytania o akredytacje do robieni zdjęć w czasie liturgii. Inną sprawą jest, że ludzka grzeczność tego wymaga.
2. Zrobiłbym sobie testowe zdjęcia i sprawdził czy jest możliwość robienia bez lampy, a jeżeli trzeba jej używać to czy mam możliwość odbijania.

Ważne momenty?
1. Powitanie przy wejściu do kościoła
2. Modlitwa z egzorcyzmem
3. chrzest
4. komunia święta
5.przywdzianie białej szaty
6.zapalenie świecy

Ważne jest jeszcze jedno. Staraj się być jak najmniej widocznym.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-03-20 18:54:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ustaw sobie manual, czas 1/60s i lampę na ETTL. Tła może i czasem lekko nie doświetlisz, ale lampa dobrze dopali pierwszy plan. Tylko lampa w sufit albo ścianę
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:10:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-Andres- co kraj,to obyczaj,ja w polsce nie mieszkam juz dos dawno,a tu,w niemczech,nie mam problemow w kosciolach,bez wzgledu na wyznanie. Pozdr.......
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:11:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1/60 to za malo. Pozdr.........
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:13:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A to w Niemczech dobre wychowanie nie obowiązuje??
Wyobraź sobie że robisz imprezę u siebie w domu w Niemczech... I wśród gości jest dwójka która ma swojego fotografa, który włazi Ci do mieszkania bez pytania, panoszy się kręci w kółko i robi to wszystko jawnie olewająć Twoją obecność...
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:18:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres: nie do końca masz rację, ja często robię śluby i nie pytam księdza czy mogę bo to oczywistość, za to min bierze kasę...
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:20:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wyobraz sobie,ze chrzest,to impreza rodzinno-koscielna..kosciol,to-ponoc- dom boga- a nie ksiedza..moze wrazliwosc kleru jest odmienna w zaleznosci od danego kraju,i poslusznosci owieczek. Pozdr.........
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:22:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corazon i tak i nie. Wiele razy spotkałem się z sytuacją gdy ksiądz miał zastrzeżenia. Jeden nie chce żeby robić zdjęcia przy kazaniu bo to go rozprasza, drugi nie chce żeby robić zdjęcia przy przeistoczeniu bo to zbyt podniosła chwila itd. Dlatego pomijając elementarną grzeczność warto porozmawiać z księdzem.
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:25:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ostatnio sie usmialem jak ktos na chrzcie robil film kamera i do tego zdjecia :P
fajnie to wygladalo a jeszcze koscielny ustawial go gdzie ma stac i foty robic
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:27:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja uważam, że biorąc niemałe pieniądze za każdy rodzaj obrządku sprzedają się w całości...
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:29:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh i nawet tutaj temat o ksiedzach
jak moi dziadkowie...

:DD
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:31:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
u mnie w kosciele zaden ksiadz nie robi problemu nawet jak jest z 5 crztów i kazdy chce zrobic zdjecie
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:43:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prawda jest taka, że zazwyczaj nie robią problemów, co nie oznacza, że zawsze nie robią problemów. Dlatego warto zapytać. Co więcej ksiądz ma prawo zapytać o "akredytację" świadczącą o ukończeniu kursu liturgicznego. Co w przypadku gdy zapyta?? A tak rozmawiając z nim wcześniej unika się kłopotów.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-03-20 19:54:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z doświadczenia wiem że 1/60s i lampa w sufit przy ISO 800 jest jak najbardziej wystarczające.
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 20:23:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-roa- Ty jakis malomiasteczkowy jestes...sufit w kosciele(prawdziwym) to jest okolo15-30 metow nad glowa,to se mozesz odbic.....
a 1/60,to jest za malo,i nie ma co o tym dyskutowac,nie trzeba miec parkinsona,ale ponizej 1/100,to okolo 30% zdjec bedzie jakotakich,reszta to kosz...dalej ISO800,to juz troche flop,zawsze lepiej nizej siegac..przy przyslonie 3,5 smialo 400 wystarczy..mozna sie pokusic o wariant P,taka malpa,ale robi w RAW,i to juz troche lepszy typ,jak stala 1/60. Pozdr.............
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-03-20 20:45:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sufit albo ściana. jakoś fociłem w takich kościołach wiec wiem o czym piszę, ale pewnie małomiasteczkowe kośioły sa u mnie...
wobec powyższego argumentu małomiasteczkowości żegnam, dyskusja przestała mieć sens
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-20 20:47:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dyskusja ma sens,ale,jak ktos prosi o rade,to nie rob z siebie bohatera..ja tez potrafie jaka tam fotke strzelic z czasem 1/30,i bedzie ok..tu chodzi o dosc powazna impreze,ktorej powtorzyc sie nie da. Pozdr..................
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-03-20 20:54:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrz Roa nie widziałem, że u nas małomiasteczkowe kościoły są tylko ;) ehhh
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2009-03-20 21:17:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dworek, dwa razy się zastanów, nim takie bzdury napiszesz...

"rob kiedy uznasz to za wlasciwy moment,nie patrzna to co ksiadz robi z rekoma,najwyzej cie opieprzy.ale foto juz bedziesz mial.Pozdr.........."

Nie ważne gdzie mieszkasz, ale pytający ( zakładam ) będzie robił zdjęcia w polsce.

fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-03-20 21:19:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicuś nazwę kraju piszemy z dużej :) Poza tym podpisuję się pod tym co napisałeś Ty i Andres - szanujmy innych będą szanować i nas. Pewne zachowania podczas liturgii obowiązują - dlatego czasami sobie myślę, że niektórym przydałbym się kurs....
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2009-03-20 21:22:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ludzie szanujmy się nawzajem.Czy każdy wątek na forum OB musi wczesniej ,czy póżniej kończyć się wzajemnymi obelgami itp smieciami?? czasem naprawdę niedobrze sie robi.To juz takie nasze polskie piekiełko?
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa