fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
chcę kupić dobry kompakt
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
dora21
fotografia cyfrowa
2009-03-31 21:34:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hej!myślę o zmanie aparatu..narazie nie stać mnie na dobrą lustrzankę więc myślę o kompakcie...co możecie mi polecić?pozdrawiam serdecznie!:)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-03-31 21:56:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie całkiem kompakt - hybryda - fuji s100fs. Do tego troche filtrów i można poszaleć:)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:00:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Osobiście doradzałbym jednak używany (lustrzanki) nikon d70 albo (a może zwlaszcza) fuji s3 Pro. Do tego ze 2 obiektywy np.nikon 50-ka i 70-300. Tym zestawem za nieduże` pieniądze można juz osiagac dobre rezultaty.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:02:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za cenę fuji f100fs kupisz Alfę 300 z kitem lub 200 z czymś lepszym...
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:03:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przepraszam, a jaki masz de facto budżet ?

Za 1000 kupisz używane body Canon 20D - jeśli faktycznie zależy Ci na lustrze.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:09:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
triodante - jak masz fuji s100fs to nie inwestujesz juz w obiektywy - dlatego de facto wychodzi dużo taniej - chociaz jest to inwestycja bez przszlosci. Lepiej zdecyduj sie na sytem - nikon, canon itp. Nie wazne jaka lustrzanke napoczatek kupisz. Stopniowo inwestuj w dobre szkla a jesli uznasz za konieczne zmien wtedy aparat na nowszy - nie zawsze lepszy:)
fotografia cyfrowa
dora21
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:15:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
budżet niewielki ok 1500 zł..
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:17:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sapphire ale 1200 parę złotych za całkiem dobry aparat z kitem w zestawie i stosunkowo tanie szkła używane to całkiem rozsądny zakup na początek... a nowy cannon 1000d w stosunku do tej alfy z całkiem sporą różnicą w cenie moim zdaniem dość blado wypada... a soniacz znudzi się można sprzedać całość i wejści w inny system... stosunek ceny do jakości ma chyba najlepszy na rynku...
fotografia cyfrowa
dora21
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:17:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki a gdzież to widziałeś Canona w takiej cenie?
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2009-03-31 22:20:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
forum canona
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-04-01 00:29:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobry kompakt? albo jedno albo drugie ;D popieram sapphire - bierz lustro, nawet uzywke z jakims kitem, potem zbieraj szkła. Za 1500 spokojnie cos kupisz.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-04-01 01:06:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja osobiście jestem zwolennikiem systemu nikona z prostej przyczyny. Pracuje na 2-ch typach aparatów fuji i nikon - wykorzystuje dzięki temu te same szkła. Jest to już bardzo duża oszczędność. Pracując także na analogach ustrzegłem się od szkieł których nie moge wykorzystać przy pelnej klatce - a co tam pochwale się mam:) Obecnie nikon to chyba najwszechstronniejszy system. Fuji (ta sama stajnia) zapowiada także pełną klatke i to na poziomie 30MP - i to chyba będzie dopiero wydarzenie z uwagi na niezwykłość stosowanych rozwiazań. Póki co kompletuj szkła na jakimś tańszym nikonie, czy fuji.
Przy innych systemach zasada podobna aczkolwiek znajomy na olympusie narzeka na ceny szkieł.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-04-01 08:32:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tyle porad ile ludzi : każdy swoje chwali.

Ja doradzam zestaw od którego zacząłem : Używane lustro KonikaMinolta Dynax 5D - mała zgrabna, bagnet minolty - niedrogie szkła ( a w przyszłości szkła od Zeissa !, sigmy, tamrona, sony, minolty, tokiny )
Firma z tradycją, możliwość kontynułacji poprzez sprzęt sony - lustrzanki z serii Alfa
Lustrzanka która w testach biła na głowę canony 300 i 350 !, bez zbędnych wodotrysków.
Jedna sprawa którą minolta bije na głowę innych : Wbudowana stabilizacja obrazu : W przypadku Canona chcąc mieć stabilizacje w szkiełku o bajecznej jakości optycznej trzeba sprzedać nerkę i zastawić dom, tutaj kupujesz obiektyw od zenita + pierścień redukcji na m42 i masz stałkę 50mm z światłem 1.7 ze stabilizacją ! całość za 70 zł, albo kupujesz minoltę RS 50mm 1.7 AF i masz to same ale z AF za 400 zł

Za komplet : lustro + bateria x2 + 2 szkiełka zapłacisz jakieś 1000 zł , może nawet mniej, szukaj na Alledrogo :-)

http://www.allegro.pl/item598390847_konica_minolta_dynax_5d.html
http://www.allegro.pl/item600019706_minolta_dynax_5d_sigma_28_200mm_super_gratisy.html

Ja do dzisiaj mam swoją "małą lady" ( tak potocznie mówili na Dynaxa 5D ) Nie oddam tego sprzętu przenigdy.


Zrobisz jak uważasz, ale błagam nie kupuj kompaktu :-) No chyba że firmy Leica :-)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2009-04-01 09:02:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dora,
pytasz o kompakta ale wszyscy jednak na siłę chcą cię uszczęśliwić. Kwestia czego oczekujesz od aparatu a także do czego będziesz go wykorzystywała w sensie - wakacje i spotkania rodzinne czy może coś więcej.
Pytanie czy chciałabyś (choć wynika z twojego postu że tak :) lustrzankę bo jeśli nie, to koniec pieśni i kup kompakta. Ja polecam Canona Powershota A610. To bardzo przyzwoity kompakcik. Problem w tym że chyba już niedostępny jako nowy. Jedynie używany na allegro. Lekki. poręczny , z możliwością ustawień manualnych i jest w stanie zrobić naprawdę przyzwoite (jak dla niedzielnego amatora) jakościowo zdjęcia. Moje gnioty wyszły z tego aparatu.
Jeśli chciałabyś lustrzankę ale masz zbyt mały budżet to może lepiej zaczekać albo skusić się na używany.
pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-04-01 10:43:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dora21-> kup Olympus XA 2 35mm 1:3,5 bardzo dobry kompakt z dobrą optyką.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-04-01 14:06:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pattom - tylko dobrze wiesz że pewnych zdjęć tym cudem nie da sie zrobić:)
fotografia cyfrowa
szewczenkowa
fotografia cyfrowa
2009-04-01 16:43:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fuji są ok, np z używanych s6500. no ale jeśli kupować kompakta, to chyba nie po to by kupić coś w rozmiarze hybrydy fuji. szczeg., że za tę cenę będziesz mieć d40 spokojnie, albo używany k100d. a potem w miarę apetytu...
a jeśli kompakty - panas lx3 i canon g10
fotografia cyfrowa
szewczenkowa
fotografia cyfrowa
2009-04-01 16:46:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z resztą poczytaj 'group tests' na dpreview
fotografia cyfrowa
dora21
fotografia cyfrowa
2009-04-01 17:25:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co sądzicie o nikonie D40X?
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-04-01 18:01:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba juz lepiej D80
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2009-04-01 18:31:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może Canon G9 (G10 przekracza cene).
fotografia cyfrowa
Nowicki
fotografia cyfrowa
2009-04-01 21:38:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niecałe 400 może 450 żł kosztuje Panasonic DMC-LS80--- i spokojnie możesz go stosować opisu poszukaj w necie - onanizm sprzętowy jest dobry dla onanistów . Zostanie jescze 1000 zł na wycieczkę - pozdrawiam .
fotografia cyfrowa
dora21
fotografia cyfrowa
2009-04-01 22:25:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ee..Nowicki gdzie Ty za 1000 zł na jakąś sensowną wycieczkę wyjedziesz..;)Panasonic odpada,no wporządku z nim wszystko ale nie podoba mi się tak jakoś...:)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa