fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Aparat fotograficzny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Eski
fotografia cyfrowa
2009-04-26 19:49:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow Forum.

Od mojego znajomego ktory byl z wami okolo 3 lata temu powiedzial ze od was uzyskam odpowiedz na moje pytanie.

Mianowicie:

Chce zakupic aparat fotograficzny ( Tylko Firmy Nikon )

Modele nad ktorymi rozmyslam TO :
D40x ( Z dwoma obiektywami uzywany)
D60 ( Z jednym obiektywem )
D80 ( Z jednym Obiektwyem )
D90 ( Z Jednym Obiektywem ) -- Ten jest duzo drozszy ale czy lepszy ?


Z tego co wyczytalem Roznice miedzy D40X do D80 Wlacznie sa to bardzo nie wielkie roznice przy ktorych wraz z wyzszym modelem dodawano kilka bajerow.
Jesli chodzi o D90 podobno To juz jest wyzsza klasa.
Jednak czy roznice cenowe rekapensuja moziwosci aparatu i czy warto kupowac cos tak drogiego, skoro moje umiejetnosci fotografi sa na niskim poziomie.

Przepraszam za brak polskich znakow ale w miejscu ktorym mieszkam nie sa one dostepne.

Pozdrawiam Eski

fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-04-26 20:32:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
d80 (starszy model i niezawodny (przy tym tzw półprofesjonalny, albo dla zaawansowanych amatorów) albo d90 (następca d80 z opcją kręcenia krótkich filmów i jeśli dobrze matrycą cmos) resztę wyczytasz w specyfikacji. to tak mz.
fotografia cyfrowa
zoraborys
fotografia cyfrowa
2009-04-26 21:33:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaciskaj pasa i kupuj z najwyższej półki, po zakupie niema już odwrotu...
fotografia cyfrowa
Eski
fotografia cyfrowa
2009-04-26 21:39:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tez mi sie wydaje ze kupowac D90. i chyba tak pozostanie.

Mam jednak pytanie co oznacza w obiektywie czerwone oznaczenie VR ?

a moze samo Body i dokupic obiektyw.

i jaki proponujecie do fotografowania Obiektow , Przyrody , Daleko zamieszczonych obiektow ( zwierzat )

oraz jaka lampa blyskowa do fotografowania w nocy.

Jaki Filter na poczatek.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-04-26 22:06:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na początek to mają wbudowaną lampę, więc ci wystarczy, a filterek sobie zrobisz w photoshopie :)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-04-26 22:54:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam d80 i sobie bardzo chwalę. O nową d80 teraz już nie tak łatwo. D90 z tego co czytałem sprawdza się super. Szkoda że dosyć droga. Jedną rzecz ci polecę napewno nie ważne jaki nikon ale bierz z obiektywem 50mm 1.8. Mówie ci super szkło.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2009-04-27 07:42:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover, wstrzymaj konie... D80 ( wcześniej 70 później 90 ) to półka amatorska, jeno zaawansowana. To o czym Ty piszesz, - tzw. semi profi - półprofesjonalna półka to domena serii Dxxx (D100, D200, D300).

Eski. Jeśli różnica w cenie D80 a D90 to cena lepszego obiektywu, to bierz D80. Jeśli oba nabywałbyś z takim samym szkłem, to D90.
fotografia cyfrowa
cichy91
fotografia cyfrowa
2009-04-27 18:47:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrze powiedziane bicki
ja mam d80 dziewczyna d90 i niewiele się różnią chodź wziąłbym d90 gdyby było mnie stać ;)
a d40 jest jak dla mnie przestarzały.... d80 jest przyjemniejszy w obsłudze od d80 ma guziczki pod ręką i się go szybciej obsługuje moim zdaniem... z całej twojej listy eski nie robiłem zdjęć tylko d40x a wybrałem d80 też dlatego ze ma silnik wbudowany więc autofokus działa też z tańszymi obiektywami takimi jak np 50mm 1.8 który mam :)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-04-27 19:47:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VR(vibration reduction) coś takiego :P

to znaczy że dany obiektyw ma stabilizację

a co do szkła to jeszcze zależy ile chcesz wydać na cały zestaw i tak jak pisał Bicki
poza tym to cholernie drogo teraz i chyba raczej nie zanosi się na jakieś obniżnki

ja w połowie stycznia za D90 z 18-105 dałem ok.3300-3400 teraz samo body ze 3200 a zestaw 4200 :[
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-04-27 21:39:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki mam tylko cichą nadzieję, że rozumiesz różnicę między amatorem fotografii a profesjonalistą w fotografii, ale gdybyś jej nie znał :) to ci wyjaśniam, że różnica jest tylko taka, że ten pierwszy nie musi zarabiać na fotografii, a ten drugi chce :) obaj mogą tak samo dobrze znać się na sprzęcie i mieć takie same potrzeby sprzętowe :) to tak na marginesie. nie zawsze jest potrzebna wodoszczelna obudowa i więcej niż 3 klatek na sekundę. :) a czasami tylko tym się różnią wersja aparatów tzw samiprofi od profi.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2009-04-28 00:53:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A widzisz , zover.... w/g mnie jest dokładnie odwrotnie :-)


Poza tym, rozmawiamy o aparatach, nie o fotografach.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa