fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Znowu kradzież
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-05-08 23:30:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z jednej strony zgadzam się z Neo...(o fuck - dziwy nad dziwy... nie mylić z Pigalakiem)...

...

...z drugiej... :/

walić to...z innej beczki - dlaczego od dawien dawna nie przybywa żaden artykuł w dziale "czytelnia" - toż to był atut tego sewisu....

...mam wrażenie, że administracja jest na poziomie naszego politycznego świata - czyli wszyscy do wymiany...
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-05-08 23:33:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zresztą co administracja ma wspólnego z "pisarzami"...pardon - zwracm honor administracji

...


już coś piszę...
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-05-08 23:53:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale tak na serio, to kradzieże zdjęć nie zdarzają się chyba częściej niż kradzieże samochodów :) do tego, warto pamiętać, że złodzieje zdjęć najczęściej kradną małopikselowe kopie, to trochę tak, jakby ktoś ukradł resoraka zamiast stojący w garażu oryginał :) wiele im z tego nie przyjdzie, zawsze kiedyś się wyda. i to wszystko.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-05-08 23:57:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
siódme - NIE KRADNIJ!
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-05-09 00:08:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i zgoda, ale za kradzież resoraka w piaskownicy (czyli kopii zdjęcia na portalu dowolnym), nikt jeszcze nie poszedł siedzieć, co najwyżej musiał go oddać i zapłacić 200zł na cele społeczne :) a w przypadku zdjęć na konkursach z nagrodami .. itp, organizatorzy i prawdziwy autor mają proste zadanie, tak naprawdę i łatwo pociągnąć złodzieja do odpowiedzialności. ale od tego jest już prokuratura i policja. w sumie, złodziejom nigdy się nie opłaca, ale istnieją :) jakoś tak to jest.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-05-09 00:10:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Zimbabwe - w tych wszystkich wątek na ten temat pisałem, że nie można odpuszczać, trzeba to tępić. I absolutnie nie można wierzyć niby debilkom, jak ta pani z NK, która to niby nie wiedziała, że jej córeczka wzięła fotę i wstawiła na jej konto.
To jakby sąsiad ukradł mi samochód i przepraszał, że to jego syn wstawił mu do garażu, bo myślał, że to tatusia.
Jak zapłaci za swój udawany debilizm, to i sapiensja wróci.
A takie gadanie, że blokować dostęp, krzyknąć nunu przez administrację portalu, na którym wstawiono kradziona fotę, to tylko złodziej się z tego śmieje i cieszy, że ma źródełko naiwniaków, którzy będą pisać coraz to nowe wątki, a i tak nie mają jaj, by mu coś zrobić.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-05-09 00:14:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
*miało być => @Zimbabwe - w tych wszystkich wątkach
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-05-09 00:55:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Neo - ja znam i popieram Twoje zdanie na temat złodziei, ale tak napisałeś tam powyżej, że nic nie zrobimy tylko gadamy... Wiesz - myślę, że można by zacząć od tego by wymóc blokadę możliwości kopiowania fotek... a co dalej to ewentualnie na priv.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-05-09 02:35:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja na razie myślę o tym, by w jakiś sposób doprowadzić do tego, aby zbiorowo walczyć o bezpieczeństwo naszych prac, tylko na razie muszę to jakoś logistycznie opanować.
Nie wiem, czy nie byłoby sensownie, aby administratorzy większych portali fotograficznych zawarli w jakiś sposób przymierze w celu zbierania informacji na temat skradzionych zdjęć. Właściwie, to na nas spoczywa odpowiedzialność, tylko - jak na razie - nikt nie pomyślał nad stworzeniem odpowiednich narzędzi prawnych i często jesteśmy bezsilni. Jedyne, co możemy, to wspierać userów, np. w czynnościach prawnych poprzez udostępnianie danych organom ścigania. Ale to wtedy, gdy na naszych portalach pojawiają się foty kradzione. Natomiast niewiele możemy, gdy z naszych portali kradną, prócz potwierdzenia, że skradziona praca była autorstwa naszego usera. Autorzy prac rzadko zgłaszają foty na drogę prawną, to też wiąże nam ręce. Nie ma zgłoszenia, nie było kradzieży. Dlatego piszę o bezsensie tworzenia takich wątków, gdzie jedynie można się wypłakać i pokazać złodziejowi, że jest górą.
Większość ludzi myśli, że internet jest poza prawem, a tak nie jest. Kradzież fot, to przestępstwo. I nie jest to bajka wirtualna, bo pliki ze zdjęciami są fizycznie kradzione. Wszyscy na tym tracimy, niezależnie od tego, czy ktoś żyje z fot, czy foci sobie, bo lubi. Ktoś inny ma to za nic, ale - gdy nadarza się okazja, to korzysta z tych fot także zarobkowo. Powiedzmy, że focisz ciocię na imieninach, uważasz, że marna to praca, ale jak ktoś ja sprzeda jako portret pani cioci, bo znajdzie klienta, to tak jakbyś złodzieja sponsorował i utrzymywał. I nie jest ważne, że sfociłes gniota, bo ten gniot znalazł nabywcę, a gusta ludzi są różne.
Dlatego dobijam się do Was o konkretne działania. Sam też nie siedzę z założonymi rękami, ale mam wrażenie, że niewielu rozumie ten problem i go bagatelizuje.
Zrozumcie jedno - foty nie są kradzione z portali, to pliki, które są na Waszych kompach, bo stamtąd trafiły do netu i na portal. To tak, jakbyście zaprosili złodzieja do domu i pokazali mu, skąd i co ma kraść.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-05-09 03:28:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
brakuje jeszcze tylko tego, żeby galerie fotograficzne zaczęły bawić się w policję, z własnym oddziałem śledczym :) czasy ormo (ochotniczych rezerw milicji obywatelskiej) jakby już minęły. ale, kto wie, może niektórym marzy się powrót :) dzisiaj wystarczy zgłosić kradzież zdjęcia i po problemie (jeśli tylko są wystarczające dowody). a na marginesie, kto wie, czy chińskim portalu foto nie ma waszych zdjęć w rozdzielczości 810/600, może zebrały też sporo punktów i zdobyły sławę. nie ma to jak myślenie absurdalno-roszczeniowe :)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-05-09 08:07:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Autorzy prac rzadko zgłaszają foty na drogę prawną, to też wiąże nam ręce. Nie ma zgłoszenia, nie było kradzieży. Dlatego piszę o bezsensie tworzenia takich wątków, gdzie jedynie można się wypłakać i pokazać złodziejowi, że jest górą."

Może i rzadko ale w tym przypadku o którym jest wątek autor kradzionego zdjęcia zajął się tym dość poważnie,a redaktor magazyny chce mu przekazać nagrodę.

Teraz wszystko za bardzo uogółniliśmy,zaczęło się gadanie o wszystkich kradzieżach,i jakiś innych pierdołach
Ja mówię o konkretnym przypadku, a nie o ogóle kradzieży bo takich wątków ostatnio było dużo.Tutaj zdjęcie nie tylko cieszy się sławą chińskiej galerii(bo możliwe że tak jest)ale można powiedzieć,że zarobiono na nim aparat warty ok. 2000 zł i takie porównywanie do skradzionego resoraka trochę mija się z celem.

fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-05-09 09:16:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@zover, czy Ty ten skrót w nawiasie to z własnej legitymacji przepisywałeś?
"kto wie, czy chińskim portalu foto nie ma waszych zdjęć w rozdzielczości 810/600..." - skąd taka dokładność?
"nie ma to jak myślenie absurdalno-roszczeniowe" - skoro takie reprezentujesz, to nie mam więcej pytań.
Skończ z czepianiem się każdego mojego postu, bo się chłopie pogrążysz i Twoje podobizny będą niedługo jako maskotki sprzedawać. :)))
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-05-09 09:24:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo tylko nie zaczynajcie kolejnej bezsensownej dyskusji na 10 stron ;D
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-05-09 09:40:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, administracja usuwa wpisy zovera, które są atakami personalnymi, dziwię się tylko, że za każdym razem on dalej wpisuje.
On nawet komentuje, gdy ja wyślę pustego posta.
Kiedyś pisałem pracę o twórczości ludzi z zespołem maniakalno-depresyjnym - a, tak btw, nagle mi się przypomniało. :)))
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-05-09 15:20:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@neojmx to musiała być ciekawa praca, z autopsji zapewne :)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-05-09 15:53:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do tego odnoszę wrażenie neojmx, że szukasz dymu. moja wypowiedź była na temat i odnośnie pewnych absurdalnych pomysłów, które pojawiły się w tym wątku.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-05-09 16:21:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co powiesz o pomysłach w wątku http://www.obiektywni.pl/forum/watek-163603-75.php ?
fotografia cyfrowa
martoola
fotografia cyfrowa
2009-05-11 23:46:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oł fak
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-05-16 12:25:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Georges Braque
Hołdem dla artysty jest, gdy go okradają.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-05-27 02:23:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://outnow.ch/Movies/2006/EnSoap/Bilder/movie.ws/02
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-409733.php

Wnioski wyciągnijcie sami... ;>
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-05-27 03:00:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-409733.php

http://www.dziennik.pl/foto/article121015/FR_TELENOWELA_4.html

;>
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-27 07:13:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ładne foto ktoś dziubnął :) teraz już wszyscy wiedzą czemu na innej fotce autora Pani jest tak podobna do Keiry Knightley
http://www.google.pl/search?q=Knightley&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

:)
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-05-27 07:20:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gość to fenomen, podpieprzyć fotki ludzi z pierwszych stron gazet i liczyć na to, że to się nie wyda? Albo gigantyczny tupet, albo bezdenna głupota - raczej to drugie
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-05-27 07:43:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prawnik kradnie zdjęcie aktorki które wyświetla sie jako pierwsze w wyszukiwarce hahaha za ant_z
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-05-27 08:31:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Damn, byłem przekonany że to Kiera, taka podobna była modelka, pomyślałem - ach świat pełen sobowtórów i bliźniaków :-)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa