fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Leica D-LUX 4 i Rawy (czyli RAWy Panasonica) a PS CS3, oraz PhaseOne
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-05-09 20:17:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kupilem
Kupilem se taki kompakcik Leica D-LUX 4 (odpowiednik Panasonica DMC-LX3). Dolaczony jest do niego przetwarzacz RAW ktory sie nazywa PhaseOne i ktory jak dla mnie jest nadto pogibany. Z drugiej strony moj Photoshop CS3 nie widzi tych RAWow. Probowalem zaladowac upgrade CS3, ale mowi ze nie mam nowych upradow. Jak to jest? CS3 powinien czytac RAWy Panasonica, czy nie?
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-05-11 20:19:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz zastanawia mnie czy nie mozesz sciagnac jakiegos konwertera rawow - cos takiego o ile pamietam bylo przy canonach.

druga sprawa ze nie jestem oblatany w sofcie do rawow ale chyba PS nawet CS3 jest do tego najgorszy a nawiase mowiac to PhaseOne ma opinie najlepszego i najbardziej profesjonalnego raw edytora,
uzywam na zmiane PHase Capture One z Lightroomem, ale lightrooma tylko do niekturych zdjec ze wzgledu ze ma suwak vibrance ktory ladnie koloruje niebo,

PhaseOne ma rowniez opinie najlepiej odwzorowujacego naturalne kolory skory dlatego tez jest doceniany przez portretowcow, aktowcow :) itp.
fotografia cyfrowa
Kazio_Lupka
fotografia cyfrowa
2009-05-11 22:48:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie to zabawne, ze Leica jest tańsza od CS3.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-05-12 09:25:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kazio, Leica kosztowala 700USD, CS3 o ile dobrze pamietam kosztowal 500 USD. Wszystko juz wiem: CS3 nie obrabia tej Leici, CS4 tak. Ten dolaczony Software to CaptureOne4 firmy PhaseOne (pomylilem nazwe w poscie poczatkowym). po blizszym przyjrzeniu sie temu Capture One musze powiedzic ze jest nieglupi, prawdopodobnie bede go tez uzywal do RAWow z Nikona D300.
fotografia cyfrowa
Bramka
fotografia cyfrowa
2009-05-12 09:52:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A moge zapytac dlaczego nie Lightroom? Chyba lepiej wspolpracuje z PSem. Nie dziala dla Leica?
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-05-12 11:00:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potrzebuje tez inne funkcje ktore ma PS a nie ma LR. poza tym kiedy kupowalem PS D-LUX 4 nie istnial. Ale rzeczywiscie Lightroom chyba obsluguje D-LUX 4. Z tym ze chyba taniej byloby o upgrade do CS4 ktory kosztuje cos okolo 100USD.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-05-12 14:24:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz - tak jak napisałem ten Caprure One Phasa jest naprawde uwazany za bardzo dobry i wcale nie tani - wiec jesli masz go za darmo to tym lepiej!!!

Bramka - wydaje mi sie ze nie mozemy tutaj mowic o zadnej lepszej czy gorszej wspopracy z PS - poprostu z Raw edytora dostajesz TIFF czy JPG i go otwierasz w PS.
fotografia cyfrowa
Bramka
fotografia cyfrowa
2009-05-13 12:45:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo, moze i racja, jakos tak sie przyzwyczailam do workflow LR + PS ze wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem o ile jest mozliwe.
fotografia cyfrowa
gregb
fotografia cyfrowa
2009-05-14 00:15:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
można jeszcze skonwertować do dng (http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4369) i wtedy CS3 nie powinien robić problemów (-:
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-05-14 11:15:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gregb, DNG z tej LEICI maja 3 razy wieksza wage niz oryginalne RAWy, poza tym jak to ladnie nazwala Bramka, nie byloby to dobre dla "workflow", czyli po Polsku "rzadkiejroboty", lub "robotynarzadko"
fotografia cyfrowa
Jaala1
fotografia cyfrowa
2009-05-14 18:08:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co zrobić, żeby mieć chody jak @sweetgirl . pare minut temu wrzuciłam pod fotką ocenę 1, fota jest wg mnie kiepska, brak ostrosci tam gdzie powinna byc itp.. Patrze teraz atu.mojej oceny nie ma. Ja takich chodów nie mam u siebie, moze ktoś mi podpowie, będę wdzięczna, pozdrawiam
fotografia cyfrowa
jagular
fotografia cyfrowa
2009-05-14 22:12:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andreszu, być może nie będzie potrzebny upgrade PS CS3-CS4. Nie próbowałeś upgrade`u samego Adobiastego "engine" do RAWów, czyli pluginu CameraRAW?
Wydaje mi się że to może rozwiązać problem.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-05-14 22:33:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety, CS3 nie ma obslugi tego aparatu i chyba nie ma zamiaru miec, update wywolywarki nic nie pomaga. Ale tak po prawdzie to jestem teraz calkiem zadowolony z tego CaptureOne4. Rzeczywiscie jest podobniez jedna z najlepszych dostepnych obslugiwarek RAWow, zreszta oddzielnie kosztuje ponad 80USD, a z tym kompakcikiem byla za darmo. Uzywam jej tez teraz do Nikona D300 i obrazki o wiele bardziej mi sie widza niz CaptureNX Nikona.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa