fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
lcd 42 cale a rozdzielczosc i laptop
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 01:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bedzie ciut o fotografii, moze ktoś z Was ma doświadczenia w tej kwestii.

Znajoma będzie pokazywać fotografie kilku innym fotografom, będzie to w drugim juz scenariuszu na na LCD Sharpcostam 42 cale (lub 50) Te 42 cale na kilku innych LCD jakie widziałem to natywna 1920x1080. Logika podpowiada, że aby to osiągnąć trzeba miec lapa który tyle 'nadaje' ze swoich bebeszków... Czy dobrze sie domyślam, że znajoma musi takiego właśnie lapka sobie zorganizować? czy też laptop może uciągnąć mniej na swojej matrycy, a na zewnętrznym LCD pociągnie więcej? (natywną?)
Dostała ofertę od jakiejś firmy ze jej wypozycza lapa + LCD 42 cale ale będzie tam mieć 1280x960. Jak dla mnie to jakaś porażka rozciągać taką rozdzielczość na 42 calach (prawie jak średniowieczna tortura...). Jednak nie mam doświadczeń, a chętnie poszukałbym dla niej rad... może cos doradzicie w tej kwestii ? Jakieś doświadczenia przy takich prezentacjach? Znajoma będzie mieć dość oficjalnie...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-05-26 01:08:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marku, typowy wspólczesny laptop ma w bebechach odpowiednik zupelnie przyzwoitej karty graficznej i jest w stanie obslużyć zewnetrzny monitor znacznej rozdzielczości, o ile tylko przełaczy się całkowicie na niego (do czego słuzy oprogramowanie stowarzyszone ze sterownikiem tejże grafiki).
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 02:53:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobnie twierdził mój znajomy, sygnalizujac iż jego panoramiczny sony całkiem pieknie świecił na wielkim zewnętrznym LCD. Ja wychodzę po prostu z założenia iż jak ja mam na dużym ekranie swojego lcd 1920x1200 to nie ma bata żeby na duzo większym od mojego ekranie wyświetlać (nawet w odleglosci kilku metrów) cos co ma 1280x960 :) dlatego tez sugerowałem jakis inny wybór... mam nadzieje, że odbierając komuś chleb mimo wszystko zrobiłem słusznie :) od rana zaczna sie poszukwiania laptopa. zobaczymy co sie uda :)
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-05-26 11:25:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moj laptop w pracy jest podlaczony do zewnetrzenego monitora i stacji dokujacej. Monitor ma 22 cale. laptop ustawiony na 1680 x 1050. Po odlaczeniu laptopa od stacji maks rozdzielczosc wynosi laptopa wynosi 1440 x 900. Sprawdzilem przed momentem.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 13:20:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ederlezi, dziekuję
czyli rozdzielczość moze wiecej skoczyc na LCD niż ma matryca w laptopie :) wszystko zalezy od czegos w rodzaju 'mozliwosci LCD'
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 13:21:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to pewnie jest właśnie ta 'rozdzielczosc natywna'
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 13:24:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak sobie myślę że taka laptopia dusza to się cieszy jak sobie może na takim LCD rozprostować kości :)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2009-05-26 13:43:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ostatnio Marku podczas spotkań fotograficznych w Toruniu używamy plazmy 56". Podpinamy ja pod zwykłe laptopy jako drugi monitor. Laptopy są zwykłe z matrycami 15" pracującymi chyba w 1280x800. Zdjęcia ogląda bardzo dobrze. Kolory, kontrast, wszystko jest ekstra. Chyba znacznie lepiej niż przy użyciu rzutnika i ekranu. Twoja znajoma nie powinna sie martwić :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 14:35:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
super, to sie cieszę, bo w sumie zależy mi na tym aby sie jej powiodlo :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-05-26 15:11:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie musi się martwić ale może sprawdzić rozdzielczość jaką oferuje jej karta graficzna, to znaczy karta w laptopie.

Przy większości wbudowanych kart nie jest to jakiś "szał na baletach" średnio do 1600x1200, dla przykładu , całkiem dobra karta graficzna GeForce Go 7300 osiąga maksymalnie 2048x1536 obojętnie co zostanie podłączone. Laptopy z kartami firmy nVidia albo Radeon nie są jeszcze spopularyzowane i na pewno cena sięga powyżej 3000 zł Warto sprawdzić model karty i jej parametry.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-05-26 15:47:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robiłem taki pokaz podłączając laptopa do telewizora HD, czyli standardowe 1920x1080. Efekt jest fantastyczny, tylko warto na lapku mieć jakiś prosty programik kalibracyjny, bo często się zdarza, że obcina najwyższe światła, a nie zawsze da się wyregulować w menu telewizora.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 17:11:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk:
no właśnie udalo mi sie zebrac tylko negatywnie opinie o tym jak działa plazma w prezentacji fotografii. To cuś miało byc przygotowane pod HD tak na wszelki wypadek (natywna tego LCD jest tez 1920x1080). Telewizorka (plazmy) nikt jednak nie odważył się zaryzykować... większość odradzała powołując sie na jakosć dobrą pod full wypas ruchomych 'władców pierścieni' niż pod zastygły obraz (odświeżanie plazmy podobno jest trudne do zniesienia - nie posiadam - plotka)...

co to był za TV ?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-05-26 17:45:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
32LG5700 - kupiłem sobie w prezencie na ostatnią Gwiazdkę.
Jak zobaczyłem obraz z laptopa, to chciałem już wyrzucać monitor... :-)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-05-26 20:11:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ładnie Panowie... wychodzi ze lcd takie se a plazma orgasma.. :) skutek jest taki, że przy najbliższej wycieczce to hipermarketa polukam na plazmy :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa