fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kalendarz
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-06-16 17:05:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałbym wydać kalendarz dla uzytkowników forum.turystyka-górska.pl i teraz pytanie gdzie jak i co?
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-06-16 17:27:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zapytaj w pobliskiej drukarni :) albo w 'sprytnej' i pewnie tańszej sieciowej drukarni, składasz sobie i drukujesz, albo oni ci poskładają i wydrukują. wszystko to tylko kwestia kosztów. oraz spodziewanej jakości.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-06-16 19:28:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gdybyś miał jakieś pytania wal jak w dym, od 10 lat projektuję na potrzeby druku. Co do kalendarza, zakładam, że będzie to publikacja z fotografiami np. 13 stron (tytułowa + 12 mcy). Co do samego składu kalendzrza, to (z całym szacunkiem dla zovera) jeśli nie przygotowywałeś nigdy prac do druku offsetowego teraz też nie rób tego sam. Tym bardziej, że na kalendarzu będą fotografie, a te niezwykle łatwo zniszczyć nieumiejętną obróbką. Lepiej zwrócić się do zawodowca, który po pierwsze opracuje projekt kalenarza tworząc layout, dobierając typografię etc., a potem to wszystko fachowo przygotuje do druku. Sama technika druku będzie zależna od formatu kalendarza (zakładam, że nie mniejsze niż A3, a pewniej A2) i nakładu. Drukarnie offsetowe (maszyny arkuszowe) raczej niechętnie widzą niewielkie nakłady np. 50-200 szt. jeśli planujesz więcej wybierz drukarnię offsetową. Jeśli nakład ma być niewielki w grę wchodzą tylko drukarnie cyfrowe. Te (wyposażone w dobre maszyny produkcyjne) są w stanie zrobić ci nawet jedną sztukę. Tu z kolei (o ile mi wiadomo, nie potrzebowałem z cyfry nic ponad A3) ograniczeniem jest format - maksimum A3+.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-06-16 19:42:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ant_z, przygotowywałem prace do druku, kalendarze też :)
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-06-16 19:47:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie mówiłem o tobie, ale o kilerusie, a tylko dlatego, że za dużo widziałem prac, które klient robił sam
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-06-16 20:18:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kontakt z drukarnia to trochę mało (element układanki), warto żebyś zerknął na to co robili i ustalił czy będziesz przy tym jak maszyny ruszą (albo dostarczysz im próbne wydruki do których mają chłopaki równać) Wszystko po to byś miał taki błękit nieba jaki pamiętasz :) O ile oczywiście błękit nieba ma dla Ciebie jakieś znaczenie (bo może to kalendarze na zasadzie długopisów reklamowych - wtedy zwyczajnie szukaj czegoś taniego a za resztę kupuj szkło jakieś :))
Skład i projekt to swoją drogą, oczywiście wszystko kwestią kaski (lub hipotetycznej sympatii ant_z ;))
Drukarnia zrobi Ci jakiś kosztorys bez problemu, podaj im tylko dane wyjściowe.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-06-18 09:36:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ant_z - A3extra nies jest ograniczeniem. Wiele jest druakrni cyfrowych drukujących do formatu A2 (jeden arkusz - bez klejenia).
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-06-18 10:04:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie tego nie byłem pewien. nigdy nic z cyfry większego niż a A3 nie potrzebowałem
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-06-18 10:05:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerusie, może tutaj: http://www.hardwaj.com.pl/
(właściciele są solidnie fotograficzni)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-06-19 08:45:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Darek - (...)jeno one są tak rzadkie(...) - ja wiem? Jeśli jest już wybór kilku konkretnych drukarni w dostępnym mobilnie regionie (że tak to znazwę), to już jest chyba dobrze.
Co do cen - true.
Co do częstszego druku na solwencie - również true - tu się właśnie kłania cena, króra decyduje o takim a nie innym wyborze. :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa