fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kupuje lustro. no własnie ;/
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Radekk
fotografia cyfrowa
2009-07-05 15:02:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem juz duzo. gadalem z fotografami . wiem co to przysłona, co jest wazne w lustrze ble ble ble itp.
ale i tak prosze was o wsparcie. po pierwsze - na jakie dane patrzec przy wyborze. co jest wazne ? podsuniecie jakies artykuły ? czy przejsciowki do obiektywów sa cos warte ? i prosze o porady, linki itp. bo nawet nie wiem oco spytac
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-07-05 15:08:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na początek może system sobie wybierz
fotografia cyfrowa
ostrygad
fotografia cyfrowa
2009-07-05 15:25:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W określaniu jakiego aparatu potrzebujesz chyba najlepiej zadać sobie pytanie do jakich celów będziesz go wykorzystywał , idąc dalej jakich obiektywów będziesz używał. A więc:

- czy będziesz bazował na fotach publikowanych w necie/ oglądanych na kompie czy może interesują Cię raczej odbitki ? (rozmiar matrycy)

- czy będziesz focił na "niedzielnych spacerkach" czy raczej w różnych porach charakteryzujących się różnym natężeniem światła i jego rodzajem ( rodzaj matrycy)

- czy będziesz wykonywał zdjęcia na ulicy, w różnych miejscach, czasami w niekomfortowych sytuacjach (jakość korpusu/ rozmiar korpusu/ AF wbudowany)

To tak z grubsza.. W moim przypadku , szukał bym zwartego, większego korpusu (mam duże dłonie) o odpowiadającej mi ergonomii, uszczelnianego, z wbudowanym AF, dużą matrycą CMOS...

Co do szkieł....coś z zakresu 20-90mm , z szybkim i cichym silnikiem , jasne stałki.

pzdr...
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-07-05 15:34:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.ceneo.pl/Lustra?gclid=COTTnIXXvpsCFY4U4wodMkPQEA
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-07-05 15:42:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Luca - LOL :D
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-07-05 19:20:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wazne jest zebys TY wiedzial czego chcesz. Pytanie innych nie ma sensu.Jesli 100 ludzi powie ci, ze najlepsza na swiecie zupa to ogorkowa z jajkiem, to przeciez wcale nie znaczy, ze tobie zasmakuje. Przemysl do czego bedziesz potrzebowal sprzetu, pochodz po sklepach, pomacaj, zobacz co ci jakos pasuje do reki i wydaje sie byc robione dla ciebie. A wtedy ew. zapytaj konkretniej - chce kupic lustrzanke z CMOS, najlepiej [nazwa sytstemu] doradzcie, szukama aparatu do focenia [sport./reporterka/ciocie na imieninach babci]. A wtedy cos sensownego doradzimy...

ALBO... kup cos mozliwie najtanszanego z luster, foc tym i mow co cie w tym wkurza. Wtedy bedzie prosciej dobrac cos bez tych wad, a ty sprzedasz tamto i kupisz wlasciwy sprzet (a moze sie okazac, ze... to jest wlasnie to...)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-07-05 19:33:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ps. TO dobrze, ze wiesz co to jest przyslona. A jak sie dowiesz PO CO jest to juz bedziesz profi. :) Sorry, nie moglem sie powstrzymac. Gada;em z kierowcami, Juz wiem co to jest korbowod i sprzeglo. Jaki samochod mi doradzicie? :)
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-07-05 20:10:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Luca- hehehe :))))))))))))))
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2009-07-05 22:18:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak to mawia mój znajomy,fotoamator z 40-letnim stażem:"kiedyś było sporo dobrych fotografów,a nie mieli czym fotografować,a teraz jest cała masa dobrych aparatów,a nie ma kto nimi robić zdjęć"...KAŻDA!absolutnie każda z lustrzanek dostępnych na rynku,ma takie możliwości,że jeżeli dopiero zaczynasz z nią przygodę,to upłynie jeszcze wiele czasu,zanim będziesz potrafił wyciągnąć z niej tyle ile ona potrafi
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-06 18:59:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pierwsze pytanie jakie należy sobie postawić to: czy to pasja czy chwilowa fanaberia?
następne to: ile chcę wydać?
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-07-06 19:05:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybierz to, w którym nie wyglądasz grubo!!!
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-07-06 19:10:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
on70 - popieram tekst znajomego :)
Luca - uśmiałem się
Radekk - sformułowania "Wiem już dużo" i "na jakie dane patrzeć przy wyborze" nie idą w parze.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-06 19:31:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bądź kup lepsze lustro
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-07-06 20:16:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Luca a pomożesz mi sie zabrudziło lustro masz jakieś linki na coś do czyszczenia ;-) hahahaha

Ps Radekk chyba zawziety jesteś bo pamietam Cie sprzed jakiegoś czasu.... Ile masz kaski...?
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-07-06 20:45:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi denaturat i Wyborcza:) Radekk ten watek moim zdaniem to bladzenie i nic wiecej, wode z mozgu chlopie sobie zrobisz i nic poza tym.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-07-06 22:43:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kupuj Canona, bo jest najlepszy!

Inne są gorsze.
A najgorszy jest Nikon. Olympus jest jeszcze gorszy, a Pentax robi syf i tyle.
Reszta marek na rynku się nie liczy, bo szumią okropnie.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-07-06 23:00:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerus sprzedaje canony pewnei będzie Ci chciał ożenić jakiegoś... Nie słuchaj go canony maja wolny auto focus... I sa nie ergonomicznei nie lubia wilgoci... Sa prawie tak slabe Jak nikon i olympus sony troche lepiej ale też fatalnie kup pentaxa najlepszy jest z nie pełnej klatki.. I body ma z kutej stali jak komuś zrobisz foto a nie bedzie chciał i czy przyfasoli tylko pentax wytrzyma... Tylko pentax mowie Ci uwierz mi :)))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-07-06 23:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Canon ma najlepszy sprzęt a nikon robi najlepsze zdjęcia ;)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-07-06 23:08:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba Ty nie masz w ogól lustra tylko jakieś śłoiki to co tu chłopakowi mieszasz w głowie... ??? ;) Nikon może i robi dobre foty ale jest himeryczny a canon to Ci mowie beznadzieja...
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-07-06 23:32:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak wycisnę wszystko z mojego słoika to się przesiądę na lustro, ale zanim to zrobię to jeszcze przerobię moje pudełeczko i będzie fot. experymentalna :)
fotografia cyfrowa
Jakub600
fotografia cyfrowa
2009-07-06 23:59:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrz na wielkość matrycy i kieszeń.Byłbym skłonny przy Nikonie chociaż go nie mam.Np D80.Oczywiście używany na początek.Ale...wróć na początek.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-07 00:01:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja ostatnio znalazłem odpowiednie pudełko po butach. zrobiłem w nim małą dzourkę
fotografia cyfrowa
Jakub600
fotografia cyfrowa
2009-07-07 00:11:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
www.photoshot.com/articles/product_reviews/default.htm www.photoweb.pl www.mediabrains.com/client/PDN/LM1/lm/default.asp?searchby=rsn .Fotopolis , optyczne.pl, Fotografuj.pl i inne.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-07 00:23:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oto prosty przepis jak komuś dać ostro w kość. Nic dodać nic ująć. Po chwili zastanowienia widzę, że wpisałem się w schemat.
fotografia cyfrowa
viking
fotografia cyfrowa
2009-07-07 03:57:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja preferuje takie z wbudowanym światłem.....

Luca ,-)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa