fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kupuje lustro. no własnie ;/
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-07-11 13:32:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moze i przypadlosc kompaktow ale za LV w IR dalbym duzo.
fotografia cyfrowa
Radekk
fotografia cyfrowa
2009-07-11 15:03:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zal jedyne osoby ktore kogos olały to wy. Ale spoko poszłem do kilku sklepów, wydałem kilkadziesiąt złoty na telefon do wujka z rumunii ale oni przynamniej normalnie powiedzieli a nie tak jak tu dwie odpowiedzi. i jesce jeden normalny obiektywny napisał mi na PW. zaznaczam też że administracja obiektywnych mnie olała - napisałem im prośbe o usunięcie MOJEGO wątku ale żadnej odpowiedzi.
Wracają bo może te kilka osób co napisało sensownie zobaczy to

Chcę robić makro, pejzaże, typowe fotografie tzw. uliczne może jakieś portrety oraz naturę. a kto wie może i na sport mi coś podpasuje.
I tak naprawde wybrałem bez "obiektywnych" ( inaczej ) i się tylko zastanawiam

http://fotografuj.pl/Dzial/Porownaj_lustrzanki/aparat/Canon_EOS_40D|Canon_EOS_50D|Pentax_K20D|Samsung_GX20|Sony_A700_DSLRA700|

ale system sony - młody i jeszcze za bardzo nie rozwinięty
system canon - brak stabilizacji w body, drogi i cały czas drożeje ( i tak z każdą dostawą w sklepie )
pentax = samsung i chyba to wybiore. Dobry tani system. jedyna wada to to że sigma i ten na t mało do nich robią obiektywów. Wada - podobno wolne AF. i jednak migawka min. czas przydałoby się 1/8000 gdybym akurat robił sport.


hmm zadam wam pytanie chociaż i tak nie odpowiecie - czy jeśli chcę coś zrobić dynamicznego ( np. kubeł wody wylany na głowe ) to czy mogę wcześniej ustawić Focusa samemu ? czy do dajmy na to strumienia, pistoletu na głowę itp. żeby złapać krople w powietrzu starczy 1/4000 migawka


i pozdrawiam wszystkich kloców którzy jak zaczynali z lustrami to na 100 % przeczytali i poszukali info mniej niż ja a teraz sami się śmieją z początkującego.
fotografia cyfrowa
Radekk
fotografia cyfrowa
2009-07-11 15:04:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm zadam wam pytanie chociaż i tak nie odpowiecie - czy jeśli chcę coś zrobić dynamicznego ( np. kubeł wody wylany na głowe ) to czy mogę wcześniej ustawić Focusa samemu ? czy do dajmy na to strumienia, pistoletu na głowę itp. żeby złapać krople w powietrzu starczy 1/4000 migawka ?
sorry zapomniałe znak zapytania ;d
fotografia cyfrowa
Radekk
fotografia cyfrowa
2009-07-11 15:08:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha pentax ma opcje burst - 15 klatek na sekunde. w normalnym trybie ma tyle co blizniaczy samsung to czy ten samsung ma też taki tryb ?
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-07-11 15:41:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to tu Ci boli. wysylam zartobliwego linka z lustrami, a Ty mi jedziesz jadem pod PF. dalej rozmowa sie toczyla, trzeba bylo sledzic, a nie po tygodniu z fochami i niewyparzana geba walic. AF pentaksa slaby jest i to nie mity, do dynamicznej fotografii raczej nie nadaje sie. to na tyle rozmowy z toba bo nie lubie chamstwa. PZDR
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-11 16:24:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak ustawisz sobie 1/8 to uzyskasz całkiem niezły efekt
fotografia cyfrowa
krzyhu
fotografia cyfrowa
2009-07-11 19:36:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Radekk jak się przez tydzień nie odzywałeś i NIC KONKRETNEGO nie napisałeś na temat tego co i jak chcesz fotografować itp. to się nie dziw że w końcu zrobił się offtop. Zachowałeś się jak taki typowy "polaczek" - nie dość że nie podziękowałeś ludziom którzy starali się tobie doradzić, to jeszcze z ryjem wyskoczyłeś na wszystkich. Bez pozdrowień.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-11 22:29:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D - no to autor topicu pojechał. wracamy do kwestii poczucia humoru.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-07-11 22:50:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eeee....a to warto zawracać sobie tym głowę? ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-11 22:57:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ponad "parę minut" czasu poświęconego dla serwisu w ciągu dnia/dwóch/trzech (na przykład) nie warto. W tym czasie można sobie na to pozwolić. Zresztą sam to wiesz Svolkenie, nie? ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-07-11 23:13:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-11 23:19:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh - jasne. ;)
Jakby tak cofnąć się w historię...

fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-11 23:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak na marginesie, ja na przykład czasem podchodzę całkiem poważnie.
Dzisiaj byłem u spowiedzi, gdyż jutro jako chrzestny podaję mini homo-sapiens do chrztu. A wyspowiadałem się między innymi ze swojej złośliwości i perfidności względem ludzi. Mniej lub bardziej bliskich. A we łbie miałem nawet tych z wersji "digi". ;)
Poważnie. Całkiem.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-07-12 00:37:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sepa -> to znaczy, że nie będziesz już się pojawiała na OB...?
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-07-12 01:02:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Radekk myłeś zęby???

Dobra gawiedzi spadam w góry! :D
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-07-12 05:38:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa - nie powiedział czy zostało mu odpuszczone czy nie ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-12 08:13:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa - pojawiała to raczej nie, pojawiał być może tak, być może nie. Jak widać na obecną chwilę - tak.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-07-12 08:41:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:o) ;o) ;o) - sepa -> sorry! Taka nocna literówka... ;o)
Svolken - > no, właśnie o to chodziło: pokuta!!!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-07-12 08:42:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Że o postanowieniu poprawy i zadośćuczynieniu nie wspomnę... ;o)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-07-12 13:43:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Radek wiesz nie wiem o jakie Ci zdjęcia kropel wody chodzi.... Ale Np napełniony balon z wodą sfotografowałem jak strzelaliśmy do niego z pneumatyka i ustawiania mialem "książkowe" f8 czas 1/125 i lampa błyskowa plus iso100 i wszystko było ?zamrożone" ;) Cytuję " Na zrobionym pod światło zdjęciu woda wylana z wiadra została uchwycona w locie, jakby to była klatka z filmu " Pentax 28mm 1/4000s przesłona 4 Agfachrome200 ;)))
Samsung to blizniak Pentiego... 15 klatrek na sek to w jakiejś chyba padaka roozdzielczości... To nei pralka (dam przyklad moja mamusi kupila jakaś super hiper mega mc pralkę ) i ona wiruje najszybciej 2000 obrotow czy ileś tam a uzywa 600-800 bo gbniecie delikatne rzeczy a wydała na nią o 700 zeta wiecej niz na idetyczna tylko taka co ma 1200 obrotow max... Jak byś to nazwał... Bo ja mam swój typ ;))) Pozdro...

Ps Pentax ma uszczelnione body srody pierdoty... Brałbym Canona 50D ;)))
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-13 00:06:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ee 50D szumi ...
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-07-13 00:31:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko szumi, a zwłaszcza morze i las ;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-07-13 22:16:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"ale system sony - młody i jeszcze za bardzo nie rozwinięty"

KE? Szkiel ma tyle, ze przez rok nie poznasz polowy, a przez piec lat nie kupisz 1/3 z nich :)
fotografia cyfrowa
qixu
fotografia cyfrowa
2009-10-22 06:44:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zeby miec pelne zdanie o kazdej z wymienionych powyzej marek aparatow, trzeba by bylo minimum pol roku uzywac jeden sprzet z roznymi obiektywami fotografujac maksymalnie jak najwiecej tematow, a pozniej na kolejne pol roku przesiasc sie na cos nastepnego. Wtedy dopiero mozna byloby miec punkt odniesienia. Jedyne co od razu mozna "wziac na tapete" to ergonomia i wykonanie body. Potwierdzam, co napisal Rafi083, tez mam Pentaxa K10D i po roku uzytkowania musze stwierdzic, ze gdy biore jakikolwiek inny sprzet (nie Pentaxa) do reki, to mam wrazenie ze juz nie potrafilbym sie do niczego innego przyzwyczaic.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa