fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nikon D80 i...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Eski
fotografia cyfrowa
2009-07-19 21:19:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie i co dalej.


Bo długim okresie czasu zdecydowałem się na Nikona D80

Tylko wraz z podjętą decyzją powstał nowy problem OBIEKTYWU :(

Pewna Osoba poleciła mi 50mm 1.8.

( Potrzebny mi Obiektyw do Imprez , Plener , wypady niedzielne czyli ogólnie rzecz biorąc Uniwersalny )

1-Kolejnym pytaniem jak obecnie przedstawiają się ceny tego sprzętu.
2-Mianowicie Lepiej kupować body + jakiś obiektyw ( Jeśli tak proszę o linki )
3-Gdzie obecnie warto zakupić ww sprzęt. ? ( Prosze o Linki )
4-Ile warto zapłacić za Nikona D80 ? żeby nie przepłacić.
5-Obiektyw jest dla mnie bardzo istotny ponieważ często jestem w kiepsko oświetlonych pomieszczeniach, często zwiedzam , bardzo często fotografowane będą obiekty w ruchu.

Z góry dziękuję o odpowiedz na moje trudne pytanie :-)

Pozdrawiam Eski
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-07-19 21:26:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
50/1.8 raczej nie obskoczysz impres, pleneru, wypadów niedzielnych, nie jest to obiektyw uniwersalny ;) Jeśli jeden to potrzebujesz jakiegoś spacerzooma może jakieś 18-200 mm. Pytanie 1,2,3,4, popytaj może google, wiedzą lepiej niż my.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-19 22:11:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://allegro.pl/search.php?string=d80&description=1&category=8846
fotografia cyfrowa
timon
fotografia cyfrowa
2009-07-20 00:00:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam takiego nikosia 18-200 sigmy no ale lepszy jest nikor vr to do wszystkiego + 1.8 50 mm nikora do portretów i w planach jakieś 70-300 gdzie będzie funkcja udająca makro no oczywiście jeszcze lampę jakąś dokupię
w miarę tanim kosztem mam możliwość fotografowania a z czasem te ogniskowe zastąpię jaśniejszymi obiektywami
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-07-20 13:32:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ilu ludzi korzystających z tego korpusu.. tyle opinii otrzymasz.. w kiepsko oświetlonych pomieszczeniach.. nawet dobry jasny obiektyw nie wystarczy.. nie oszukujmy się przy iso 800 - D80 zaczyna generować brzydki obraz.. wiem bo akurat używam tego body.. trzeba pomyśleć nad dobra lampą..

jeśli zależy ci na zdalnym wyzwalaniu.. SB 800 lub 900 okaże się niezbędna.. jeśli ta kwestia nie jest nadrzędna.. możesz śmiało kupić jakaś sigmę a lub Metza.. nie będę obiektywny która lampa jest lepsza.. mam Metza i absolutnie pokrywa moje zapotrzebowanie na dodatkowe światło

wracając do obiektywów.. sprawa jest raczej prosta.. musisz zdecydować co chcesz fotografować.. i ile możesz przeznaczyć pieniędzy na sprzęt.

jeśli chodzi o opinie na temat obiektywów.. polecam :

http://www.optyczne.pl/

nie dość że testy są bardzo wiarygodne.. to można również znaleźć sporo opinii ludzi korzystających z danego sprzętu.

ale co by nie pisać 50ka f 1.8 powinna w plecaku być.. za te pieniądze.. takie szkiełko.. nie nie ma co się zastanawiać .. pozdrawiam

fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-20 18:18:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D80 jest doskonały, przy czym nie mam doświadczeń z innymi lustrzankami (no może poza Zenitem 11, TTL i 12XP). Moim zdaniem w tym modelu wszystko jest na miejscu i pod ręką (trochę czasu trzeba na przyzwyczajenie do funkcji kółek). Konfigurowalne klawisze. Szybki dostęp do ISO i WB.

Prawda przy ISO 800 zdjęcia są znacznie zaszumione. Problem jest też ustawianie ostrości w złych warunkach oświetleniowych. Jedynym (niemal w 100%) skutecznym wtedy polem jest centralne (tu zdaje się, że jest jedyny czujnik krzyżowy). Z wad można wytknąć nieuszczelnienie korpusu. Na deszczu lepiej go nie wyciągać.

Jeśli chcesz korzystać w wyższych czułości lepiej wybrać D90. Ma tę samą matrycę co D300. Ale to i wydatek znacznie większy.
fotografia cyfrowa
gRim
fotografia cyfrowa
2009-07-20 18:18:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
polecam N 18-135, na Twoje potrzeby w sam raz. Nie jest może za jasny, ale w razie potrzeby w 80tce spokojnie możesz podbijać iso do 400 i po problemie.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-20 18:27:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie polecam N18-135. Mam z nim złe doświadczenia. Kupiłem Tamrona 28-75. Nikkor wisi na allegro. 18-135 jest najgorszym z kitowych obiektywów. Mechanicznie do bani. Mydli, ma kosmiczną aberrację chromatyczną. Zdecydowanie nie polecam.

fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-07-20 18:56:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nigdy nie używałem innego niż centralnego pola ostrości. moze to nawyk z analoga.. a co do złych warunków świetlnych.. dioda wspomagania Af to cudo.. canonierii wiedzą o czym mówię ;) zgadzam sie co do opinii na temat N 18-135.. niby obiektyw.. inaczej.. prawie obiektyw.. ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa