fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-07-27 21:33:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mooha, dokładnie o tym mówię. Wyjaśniłem Ci wtedy, że nie mam z tym nic wspólnego, jak widać - mało przekonująco.
fotografia cyfrowa
boobi
fotografia cyfrowa
2009-07-27 21:35:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może jednak to nie jest tak.. KsiazeAlan pragnął podążać swoją drogą... czy było, aż tak źle? Prace zauważone, oglądane.. to nie mogło się nie udać! To ONI nie rozumieli, nie byli w stanie sięgnąć geniuszu!

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-420351.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-420350.php


lub zabrakło "tymijaci" i ignorów ;o

Pewnemu saudyjskiemu milionerowi znanemu powszechnie (istnieje czy nie) nikt nie wybaczył podążania własną drogą.. konsekwencji również ;)
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-07-27 21:39:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale tam nic do niczego nie pasuje, sorry sztuczna glebia jest zepsuta nawet jako sztuczna, reka jest za bardzo sotra do reszty, nieudolne zdjecie i bardziej spaprane ps`em, tu autora oszukuja ze robi dobre foty i umie ps`a.\przyznaje sie bez bicia, nie lubie tego co robi etis i pewnie za to jestem zblokowany u niego, niestety moje krytyki go za bardzo bolaly, lepiej mu slodzic niz mowic prawde w oczy.
zenada to co sie zrobilo z OB.

pozdrawiam zdrowo myslacych
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-07-27 21:52:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ta pani to pewnie medium ?

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-425734.php
fotografia cyfrowa
Zemun
fotografia cyfrowa
2009-07-27 21:55:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter - Z takim tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że nie ma słabych zdjęć, są tylko ludzie, którzy nie rozumieją twórczości danego autora...
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-07-27 22:04:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tez :). Czy to rozroznienie czyni jakas roznice w twoim zyciu? :) Dla mnie fotografia to TYLKO zabawa. Nie podchodze ze smiertelna powaga ani do swojej ani do cudzej tworczosci. Bawie sie tym. A tutaj niedlugo wybuchnie wojna domowa pomiedzy fanami i przeciwnikami tej foty. Jakby ludzie nie mieli w zyciu wiekszych problemow...
fotografia cyfrowa
boobi
fotografia cyfrowa
2009-07-27 22:16:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Racja, dla mnie EOT. cierpliwie czekam na blokade. Pozdr
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-07-28 01:07:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zenum.. co racja to racja :) są tylko ludzie, którzy nie rozumieją danego autora... nie ma słabych zdjęć, akademizm umarł wraz z popartem, a dogorywał dużo wcześniej. liczy się moc pracy (subiektywnie oceniana) i twa (to jest wartość obiektywna). np taki michael jackson, ma spore twa i niezłą moc prac, ale czy to jest lepsze od u2? milesa davisa? czy pendereckiego, żeby tak sięgnąć po jakieś spektakularne przykłady (z innej dziedziny) :) to takie zaściankowe oceniać to co się nie podoba, może najwyższy czas oceniać to co się podoba, a resztę omijać :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-07-28 06:16:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a oglądalność rośnie. czy ktoś może wypromować tak moje folio? :]
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-07-28 08:59:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Walnij kontrowersyjnie obrobiona fotke... :)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-07-28 10:50:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter - czy jak ktoś odróżnia dobrą rzecz od gniota, to już oznacza, ze nie bawi się, tylko traktuje wszystko śmiertelnie powaznie? Ależ głupstwa, Panie, głupstwa! Ja osobiscie mam zamiar sie fotografią bawić, z tym że DOBRZE bawić. Gnioty mnie nie bawią... ;)
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2009-07-28 15:21:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uważam,że cały ten wątek(zresztą ,ktory to już na ten temat?) za żałosny i bezsensowny.Po raz kolejny ktos komu niejaki etis nie pasuje robi zamieszanie i myśli ,że uzdrowi świat ,bo napisze temat o etisie i o tym jaka to krzywda dzieje sie z jego powodu tak wielkiemu portalowi jak Obiektywni.
Otóż uważam ,że jest tutaj miejsce i powinno byc dla każdego ,kto zajmuje się fotografią amatorsko ,zawodowo ,kto robi zdjęcia niesamowite ,jak i kto pstryka amatroskie kadry.Nikt nikogo nie powinien negować ,że jest taki,czy owaki.Dla mnie te ataki na etisa to zwykłe barbarzyństwo i zwykła zawiść.Mało kiedy zaglądam do prac etisa i mało oceniam jego zdjęcia ,ale mnie do głowy by nie przyszło ,y robić zamieszanie tylko dlatego ,że jego zdjęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.I co was obchodzi ,jak sam etis ocenia prace innych.To jest jego sprawa.Tak samo sprawą każdego usera z osobna jest to ,jak oceni zdjęcie etisa.A do tych pełnych nienawiści osób zaapeluję jedynie :dajcie sobie na luz.Nikt wam nie każe interesowac się etisem ,jego zdjęciami itd.
To całe nudne jak flaki w oleju bicie piany o tym i owakim,o TWA,o ocenach jest przeciez ciągle na tym forum przywracane i niemal jedne i te same osoby robią całe zamieszanie ,a i tak jak widzicie wasze klikanie w klawiatury idzie na nic:)
pozdr.
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-07-28 15:24:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pozwolę sobie zacytować zovera - "to takie zaściankowe oceniać to co się nie podoba, może najwyższy czas oceniać to co się podoba, a resztę omijać."
Podpisuje się pod tym oburącz!
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-07-28 15:26:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja również!... :-)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-07-28 15:55:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cris70_ - a propos uczuć zawiści, nienawiści etc. uprasza się o nie dokonywanie projekcji... ;) To, co stosujesz, to jest typowy język propagandy - imputowanie osobom, które mają odmienne poglądy, wrogich intencji, postaw etc.


Kilka uwag ogólnych:
1. Dyskutowanie o ocenach jest elementem wymiany pogladów nt. zdjęcia. Chodzi o to, czy ocena znajduje swe uzasadnienie (!) we wlasnościach obrazu, czy nie. Ostatecznie - jaką wartość informacyjną ocena posiada...
2. Proceder dawania 4 zdjęciom niezależnie od ich poziomu jest albo rodzajem kontestacji reguł współżycia społecznego (system oceniania jest ich elementem), albo świadczy o braku kryteriów oceny (ocenianie ma sens tylko, gdy oceniający ma jakieś jasne kryteria przyznawania -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5 - inaczej oceny takie nei mają żadnej wartości - patrz pkt.1). To samo tyczny sie polecania, oceny kk itp.
3. Używanie pełnej skali ocen jest nie bardziej zaściankowe niż istnienie tej ostatniej. Dlaczego danie wyrazu temu, że "sie podoba", miałoby być mniej zaściankowe niż stwierdzenie, że "się nie podoba"?
4. Nie ma słabych zdjęć? Idać tym tokiem myślenia należałoby postulować wyłanianie laureatów World Press Photo na zasadzie losowania nr zdjęcia...
5. Sens tej dyskusji jest przynajmniej taki, że mozna się dowiedzieć, kto wyznaje zasady, zgodnie z ktorymi pejzaże - prosze obu userów o wybaczenie - np. Jakuba600 i lonely_wolfa są porównywalne... Dzieki takim wyznaniom przynajmniej wiadomo, czyich opinii i ocen nie nalezy trakotwać poważnie...
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-28 16:13:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Istnieją reguły uwarunkowujące poziom prac. Jedne są z poziomu niższego, inne z wyższego.
Jeśli mam wybierać pomiędzy propagowaniem poziomu niższego lub wyższego, wybieram propagandę dla tego drugiego.
A jeśli napotykam tłumne propagowanie poziomu niższego - dlaczego miałbym z tym nie "walczyć"?
W dzisiejszej dobie komputerów masowy badziew dominuje nad rzetelną pracą.
Co drugi delikwent posiada aparacik, komputer i bawi się w foto-grafikę. Bo taka moda. Oczywiście nie podpinam pod to etisa. W ogóle abstrahuję od jego osoby i jego pracy, która tu posłużyła za przykład.
Piszę przy okazji.
Wracając do tematu. Masówka przytłacza. Masówka tandetna i banalna. Bez treści, bez formy, bez sensu.
Kiedyś naprawdę trzeba bylo się napracować nad wykonaniem dobrej pracy. Kiedyś liczyła się jakość, nie ilość. Dzisiaj odwrotnie.
A z tym "walczeniem" - to podobnie jak z polityką. Jedni wolą tak, inni tak. Jeszcze inni nie chodzą na wybory bo im to rybka. Te ostatnie jest najgłupsze.
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-07-28 17:26:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja odniosę się co napisał separatysta;zgadzam się że nie uczestniczenie w wyborach to głupota,bo w sumie nie oddając głosu,głosujemy.
Tutaj jest rzeczywiście podobna analogia,jednak różnica jest taka,że nie głosując w wyborach,nie mogę mieć później pretensji,że jestem źle rządzony i narzekać na życiową dokuczliwość,wynikłą z powodu głupoty,złych chęci i innych grzechów polityków,które mają bezpośredni wpływ na moje życie i jego jakość.

Ja tutaj jestem dla przyjemności bycia obcowania z drugim człowiekiem i delektowaniem się (żałuję,że nie często się to zdarza,no ale..)sztuką jaką jest fotografia.
Mój wybór nie uczestniczenia w eliminowaniu gniotów jest świadomy - to postawa hedonistyczna;tak mi po prostu wygodnie i mój brak głosu przeciw i piętnowania masówki tandetnej i banalnej,nie ma żadnego wpływu na moją jakość życia.Zarówno tą materialną jak i duchową.

Pozostawiam ten ciężki obowiązek innym,doceniając ich rolę w selekcji i chęć utrzymania czystego poletka,wolnego od chwastów.
Ja po prostu wiem,że nie mam najmniejszych szans w tej bitwie.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2009-07-28 17:43:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ EPHMOC -ja tylko krótko Ci odpowiem - ja niczego nie stosuję (jak to wyraziłeś) jedynie wyraziłem swoje zdanie o tym żalosnym wątku i zdania nie zmienię.Mnie jest niedobrze ,jak czytam takie tematy z góry napisane przeciwko jednej osobie.A Ty i inni i tak znajdziecie wytłumaczenie i będziecie klikać kolejne strony swoich "mądrości' na ten temat,ale mnie już dalej nie chce się tego nawet czytać .
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-07-28 18:03:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Cris70_ - w zadnej wypowiedzi w tym watku nie napisałem żadnych "madrości" na temat etisa, w ogołe nic na jego temat nie napisałem - wbrew temu, co probójesz ludziom wmówić, dyskutuje sie tu nie o osobach, ale pewnych postawach...
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2009-07-28 18:06:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I co ?
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2009-07-28 18:45:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myśle, ze dobrym podsumowaniem tej dyskusji - a raczej dyskutowanych tu postaw - jest tekst znanej piosenki:
http://twojepiosenki.pl/lyric.php?id=142865
;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-07-28 20:32:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
EPHMOC - a ja sie bawie i gniotem i dobra fotografia, sam tworze i takie, i takie, w zaleznosci od natchnienia albo jego braku. I zyje. :P
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-28 20:44:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja proponuję te utwory:
http://www.youtube.com/watch?v=93UzX_YK6fo
http://www.youtube.com/watch?v=359xL74TsyE

a na koniec ten:
http://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs

:)))
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-07-28 21:29:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokladnie !
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-28 21:55:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lightman - ale nie głosując, Twój głos przyporządkowany jest większości. Czy chcesz tego, czy nie. Tak przynajmniej jest w polityce. :/
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa