fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
10 przykazań w...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 09:34:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już dawno nie czytałem na tym forum coś sensownego o fotografii, jej sposobie tworzenia, obróbki, podejścia i techniki. Na 1exp jest akcja TOP TEN THINGS IN.. i ten kto chce może się wypowiedzieć w danej kategorii, w której czuje się dobry. Czy nie można by było czegoś podobnego zrobić tutaj, na początek np pejzaż a później inne kategorie?Chętnie poczytałbym o podejściu ludzi, którzy mają interesujące zdjęcia w danej kategorii i to mogłoby się znaleźć w jednym dziale. Mogłoby to służyć na zasadzie poradnika ale napisanego przez grupę różnych ludzi. Można to nazwać w jakikolwiek sposób, nie jestem pewny czy np mozna wyróżnić 10 czynników decydujących o wartości zdjęcia, to temat do dyskusji.

oczywiście może to się wydawać nudne wobec ciągłych wojen, pyskówek, prowokacji i plotek.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2009-08-28 09:41:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przychylamy się do tego pomysłu. Możemy stworzyć do tego osobną tablicę, ale wydaje mi się, że istniejące też mogą dobrze temu posłużyć. Inicjatywa tak naprawdę pozostaje w Waszych rękach.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2009-08-28 10:04:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mogę podzielić się fotografią deskorolkową jakby ktoś chciał poczytać o tym :)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 10:39:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mooha to może być jako kategoria street, prawda?
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-08-28 10:46:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa... podoba mi się Twój pomysł :-)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:01:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście każdy może zabrać głos, ale najpierw trzeba określić o czym piszemy. według mnie można określić decydujące czynniki w punktach, poprzeć je zdjęciami (tutaj prośba o klarowną instrukcję do wklejenia linków tak żeby działały natychmiastowo), opublikować na forum i przedyskutować wspólnie. Następnie zrobic z tego artykuł, którego twórcami byliby wszyscy uczestniczący.

jeśli chodzi o pejzaż, (piszę z głowy):
hix33, marconi, lonely_wolf, keda, calme, meller, benignus - ogólnie

Tematycznie
capuccino i ajano mogą wypowiedzieć się o swoich dębach,
Martapos o Bieszczadach,
Kobra i FZPablo o fotografii IR,
Patulkaa o Islandii

Podajcie kolejne osoby.
fotografia cyfrowa
TomiBass
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:13:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo dobry pomysł ;] Sam chętnie poczytam o różnych technikach fotografowania ;]
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:14:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa
można poplotkować o fotografii, ale walorów edukacyjnych to nie bedzie miało żadnych.
Kto chce się edukować niech zainwestuje 30-50 zł w podręcznik np "fotografia krajobrazowa"
i przeczyta porady mistrzów gatunku.

fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:15:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to osoby, do których mógłbym napisać i zapytac czy wyrażą zgodę.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:17:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że istniejąca możliwość napisania artykułu i poproszenia o jego publikację w dziale "Czytelnia" załatwia sprawę. Jak ktoś chce to skomentuje albo odpowie swoim artykułem.
Nie neguję pomysłu, ale boję się, że nie wszyscy wezwani do tablicy będą chcieli wziąć udział we wspólnym projekcie - z różnych względów.
fotografia cyfrowa
TomiBass
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:19:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa
Mnie nie stać na zakupienie kilku interesujących podręczników, i na pewno nie tylko mnie. Jeśli ktoś napisze dobry artykuł o sposobie pracy na swoim sprzęcie, dodatkowo oparty na dobrej fotografii, to będzie to całkiem niezły materiał edukacyjny (IMHO).
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:22:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za wiedzę (nie tylkofotograficzną) się płaci
a jak już ktoś bardzo nie chce wydać 30 zł
to może znaleźć masę artykułów w necie
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:22:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście, jest możliwośc publikacji tekstu w dziale "Czytelnia".
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:24:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa
a może zamiast pisać bzdur na forum, bicia piany popiszemy o czymś konkretnym?to będzie swego rodzaju test, oceniasz innych, napisz co wiesz, poprzyj swoje oceny wiedzą. dla Ciebie też się znajdzie temat.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:26:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TomiBass - są jeszcze biblioteki...
Właśnie - może warto byłoby zrobić solidną bibliografię z dziedziny foto (?) - ogólnie dla początkujących i z podziałem na kategorie dla zaawansowanych.
To by można wspólnymi siłami i bez ryzyka większych wojen jakoś wypracować :)
fotografia cyfrowa
TomiBass
fotografia cyfrowa
2009-08-28 11:56:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jak zwykle cyrk się zaczyna zamiast konkretnej rozmowy.
Biblioteki i internet...pozostają dla tych co mają masę wolnego czasu ;]
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-08-28 12:04:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dwie sprawy z mojej stronu
1. moze lepiej jak oceniamyu to piszmy uzasadnienia swych ocen bo jakosc komentazy pod zdjeciami spadla w ciagu ostatniego roku katygodnie, nie wspomne o malei ilosci kk
Przeciez lepiej jest sie wypowiadac na przykladzie konkretnego przypadku (zdjecia) niz ogolnie.
2. jesli mialy by byc to artykoly (ostatnio ktos tu komentowal lanie wody w czytelni) to moze jeszcze wprowadzic plusy i minusy tak tylko by kazdy mogl poprzec lub odrucic tresc danego artykulu a kazdy nastempny odwiedzajacy bedzie mial skazowke czy dany artykol jest cos wart.
fotografia cyfrowa
TomiBass
fotografia cyfrowa
2009-08-28 12:07:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No akurat mam trochę wolnego czasu ;] i siedzę i czytam... Oczywiście nie namawiam innych do pisania książek tylko dla mnie. Pozatym na samym początku jest napisane, że chętni mogą się zgłaszać dobrowolnie.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2009-08-28 12:48:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimbabwe, mimosa - proszę się uspokoić. To nie jest miejsce na personalne wycieczki.
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 12:50:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziękuję Administratorze.

w takim razie podam link do wyżej wymienionych osób i mam cichą nadzieję, że wyrażą zgodę. to akcja bezinteresowna, bez podziałów i animozji. dokładnie uzgodnimy co mozna opisać. ja już się żegnam na dziś. cześć.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-08-28 12:55:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć - miło było :)
Admin jest OK!
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-08-28 13:02:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli byłoby zapotrzebowanie na taki temat, to mógłbym napisać artykulik o powstaniu jednego z największych (i do dziś najdroższych) dzieł w historii fotografii, "Moonrise, Hernandez, New Mexico" A. Adamsa. Kapitalna historia, zarówno na etapie fotografowania, jak i obróbki. Byłby to przyczynek do rozważań 'co było przed PhotpShopem, czyli manipulacja obrazem w epoce analogowej'. Jak mówię - jeżeli byłoby zainteresowanie taką materią... ;-)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-08-28 14:27:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uncle -> nie było Cię na liście, nie wychylaj się! Według pomysłodawcy (fajny pomysł) mogą napisać tekst tylko osoby, które... No właśnie - które co? Fotografują innym sprzętem, mają inne pomysły, swoje "sztuczki", metody obróbki? Trzeba to chyba uporządkować, żeby canonier nie radził otworkowcowi, a miłośnik nowego olka wielbicielowi Broniki.
Chciałbym przypomnieć, że czasem wystarczy fajny temat, by wątek rozwinął się naprawdę bardzo ciekawie i pożytecznie. Tak był np. z dyskusją o pejzażu, która miała miejsce ju dawno temu, a którą szlag jasny trafił i przerwał na wieki w wyniku słynnej awarii serwera (dwa lata temu?). Może po prostu warto rozmawiać o swoich doświadczeniach i wymieniać wiedzą, zamiast "pleplać". I żeby była jasność: nie mam nic przeciwko "pleplaniu", ale jest jeszcze coś oprócz tego... ;o)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-08-28 14:34:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mooha nie zdradzaj tajemnic warsztatu, bo będziesz miał wysyp konkurencji deskorolkowej na obiektywnych :)
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-08-28 15:01:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł mi się podoba ale mam u @mimosy bana i będę nie mile widziany.
I jaki to ma sens dla mnie?

fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa