fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nauka pracy w ciemni-Łódź
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-09-27 12:04:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy wie ktoś z was gdzie w Łodzi odbywają się jakieś kursy gdzie miałbym możliwość pracy w ciemni? Nie mam możliwośći zorganizowania ciemni samemu wieć szukam kursy gdzie mógłbym się czegoś nauczyć. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
konvers
fotografia cyfrowa
2010-03-05 01:06:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może to ni były stricte kursy ale jakieś 3-4 lat temu w pałacu młodzieży na retkini, w pracownie foto prowadziła bardzo sensowna babka. Wtedy zawsze można było tam przyjść, pogadać,załapać się na jakiś plener i właśnie spróbować własnych sił w ciemni. jakbyś chciał jakieś dokładniejsze info to pisz na PW
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2010-03-05 08:45:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nie mam możliwości zorganizowania ciemni samemu" - z własnego doświadczenia wiem, że to stwierdzenie najczęściej nie jest prawdziwe. Jeśli chodzi o wywołanie negatywów ciemnia w ogóle nie jest potrzebna, założenie filmu do koreksu trwa 2 minuty, można to zrobić wieczorem w łazience po zgaszeniu świateł w mieszkaniu, można skorzystać z szafy, można sobie uszyć rękaw światłoszczelny. Cała reszta procesu jest już przy świetle.
Do robienia odbitek B&W w formacie do 24x30 wystarczą 2 m. kw. i pomysł na ich zagospodarowanie. a moich czasów studenckich robili to nawet koledzy mieszkający w akademiku, więc chyba jednak się da... :-)
Ciemnię "na poważnie" potrzebujesz tylko do odbitek kolorowych, wymogi światłoszczelności są w tym przypadku znacznie większe. Przez 10 lat robiłem to w łazience o wymiarach 160x170 cm - efekty były naprawdę znakomite.
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2010-03-05 19:00:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ogłoszenie nie aktualne. I ciemnia się znalazła i wszystko:). Łazienka zapewnia mi miejsce do wszystkich procesów jakie narazie przeprowadzam. Kolor narazie zostawię w spokoju.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa