fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Po co wrzucacie zdjęcia na tego typu strony (obiektywni.pl)?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Kazio_Lupka
fotografia cyfrowa
2009-11-04 00:49:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i czego się nauczyliście korzystając z tego typu stron?
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2009-11-04 08:35:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dla rozrywki ...
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2009-11-04 08:41:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zapomnialem jeszcze napisac czego się nauczyłem :-)

nauczyłem się, ze aby dostawać dobre oceny wystawiając przeciętne zdjęcia, należy wystawiać dobre oceny robiącym przeciętne zdjęcia ... :-D

wystawianie dobrych ocen robiącym dobre zdjęcia nie działa ni ch. ja
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-11-04 10:10:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kazio_Lupka (00:49:35) -
z przyzwyczajenia ;)
i
niczego w dziedzinie fotografii, za to w dziedzinie stosunków międzyludzkich, to ohoho! :)
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-11-04 10:30:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)))))))
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-11-04 10:30:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O jaki typ stosunków chodzi bo może jestem zainteresowany:)?
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-04 10:34:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo mogę mieć fajną galerię.
Chyba nie wiele ale zawsze coś.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2009-11-04 10:42:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
e tam, przesadzacie, jakieś 5% komentarzy się przydaje - zdarzy się, że ktoś coś podpowie ciekawego na temat światła czy kompozycji:)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-04 10:45:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie faktycznie. Czasami komentarze są pomocna, a nawet kiedyś nakierowano mnie na odpowiednią drogę.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-11-04 11:37:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerus (10:45:30) - a po czym poznałeś, że była odpowiednia? :)
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-11-04 11:42:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kazio_Lupka , z mojej strony wyglada to tak: wrzucasz po to , żeby pokazać innym jakie zdjęcia robisz , skoro trafiasz na dobre portfolia u innych , z których się możesz czegoś nauczyć , to sam też wrzucasz zdjęcia mając nadzieje , że chociaż jedno zdjęcie , które wrzuciłeś będzie dla kogoś w czyms pomocne. Osobiscie "dobre rady", komentarze , itd...nie maja dla mnie wielkiego ( zeby nie powiedziec zadnego ) znaczenia , licza sie tylko zdjecia w innych portfoliach, a dla kogos innego , innym jest twoje portfolio.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-04 11:56:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mordecai zaufałem, a teraz wiem, że zrobiłem dobrze.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-04 11:58:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem, że droga była dobra, bo widzę do czego mogła mnie doprowadzić inna ;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-11-04 14:38:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jedna sprawa w wątku jest bardzo ciekawa...
im ktoś większą aktywność na portalu okazuje, tym chętniej na tego "ch..." się powołuje :-)
ciekawe dlaczego? i ciekawe kogo tym ośmiesza tak na serio?
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-11-04 18:46:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ad2. Pokory, dystansu do własnych zdjęć, szacunku dla odbiorcy [choć jeszcze nie wystarczającego ;) ]
Ad1. Po drodze wyszło, by nauczyć się: patrz wyżej. Ponadto by robić lepsze zdjęcia a świat otaczający pokazywać w sposób zamierzony.

Dodatkowo, że nie każdy dopuszcza krytykę (czasami może głupią - każdy może się mylić) oraz tego, że nie zawsze należy obniżać średnia ;)
fotografia cyfrowa
jaszika
fotografia cyfrowa
2009-11-04 19:50:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
im dłużej tu jestem, tym (mam wrażenie) mniej umiem, ale za to więcej wiem, o tym czego muszę się nauczyć. Zgadzam się z tym, co ederlezi pisze o cudzych portfoliach. Poza tym popsuł mi się telewizor, to se chociaż zdjęcia pooglądam :):):)
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2009-11-04 19:59:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ederlezi, jaszika ... a po czym poznajecie że portfolio danego autora jest dobre, po ocenach, czy po tym że zdjęcia Wam się podobają? ;-)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-04 21:35:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po gówienku na brodzie!
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-11-04 21:54:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nie wrzucam. ;-]
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2009-11-04 21:56:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
och, mnóstwa rzeczy się nauczyłem tutaj i w podobnych portalach!!! ;-)))

1. Większośc uzytkowników nie ma pojęcia o ocenianiu zdjęć, robi to po to, żeby inni zaglądneli pod ich zdjęcia albo żeby wyładować swoją frustracje. Większośc ocen jest dawana "tak jak inni", bo tak jest najłatwiej.

2. Nie liczy się jakie są zdjecia, tylko czy ich autor jest akceptowany przez społeczność, im więcej znajomych, tym lepiej.

3. Pod żadnym pozorem nie należy negowac czyichś opinii, choćby były skrajnie debilne, bo inni solidarnie wezmą się za wykańczanie tego, co neguje, wogóle nie zastanawiając się nad sensownoscią opini, tylko w imię jakiejś chorobliwie pojetej solidarnosci.

4. Wiedza o obrazie fotograficznym jest marniutka u fotografujących, zatrzymali się na poziomie złotego podziału traktowanego automatycznie, potępienia przepalenia i tego, ze ostrośc ma być na oko (modela). O kompozycji i oddziaływaniu obrazu na odbiorce nie mają pojecia.

5. Ludzie oceniają i chwalą, to co sami potrafią, stad taki zalew tutaj koszmarnie kiczowatych widoczków, roślinek, żółtych liści, zwierzatek domowych itp.

6. Autorzy pięknych fotomontaży bardzo często kradną zdjecia z sieci, i nawet nie zająkną się o tym, kto tak naprawdę jest autorem zdjęć. Spytani o to natychmiast mieszają z błotem pytającego.

7. Dla fotografów przyrody, szczególnie makro, zupełnie nie mają znaczenia walory fotograficzne zdjecia, liczy się tylko, zeby było "ładnie".

8. Wiekszośc użytkowników nie potrafi dyskutowac, zamiast rzezcowych argumentów stosują metode wdeptywania "przeciwnika" w ziemię, wyszydzają go, ogólnie stosuja argumenty personalne.

Mógłbym dalej wymieniac, ale to w sumie nudne jest.
Dla przeciwwagi dodam, że nawiazałem na różnych portalach kilka bardzo miłych i cennych znajomości ;-)))
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-11-04 22:29:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pytania są tendencyjne ;-)
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-11-04 22:32:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja to się tu zalogowałem żeby się poradzić odnośnie sprzętu, no i pasowało coś opublikować. Niestety w tamtych czasach nie wiedziałem nic że są jakieś zasady w fotografij ale dzięki łaskawszym userom zacząłem czytać książki na temat, potem poznałem parę ciekawych osób.
A teraz publikuje by w dalszym ciągu poprawić swój warsztat.
fotografia cyfrowa
anonimis
fotografia cyfrowa
2009-11-04 22:33:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak zaczynałem wystawiać zdjęcia na tym portalu, to było kilka życzliwych osób które potrafiły doradzić, po za tym oglądając zdjęcia innych i czytając (przynajmniej niektóre) komentarze pod nimi też się czegoś nauczyłem. O fotografii piszę. A po za tym niejednokrotnie się uśmiałem, i nie mam tu tylko i wyłącznie na myśli postów pod tematem "humor" :) Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-05 10:19:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja sądzę, że portal to zło wcielone.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-11-05 10:23:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja byłem ciekawy czy za fotki z małego kompakcika można uzbierać 5000 pkt :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa