fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Cyfrowy sprzęt foto dla mas- potrzebuję krótkiej historii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
QUeSTO
fotografia cyfrowa
2009-11-13 12:21:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam. Chciałbym zrobić prezentację na temat systemu micro 4/3, jako systemu rewolucyjnego (łączącego małe rozmiary kompaktów z dobrą optyką i mnogością funkcji manualnych). Prezentację robię pod ćwiczenia na uczelnię, tak nawiasem mówiąc.


Potrzebuję jednak opisu historii cyfrowego sprzętu foto od wejścia pierwszej lustrzanki dla mas do dziś. Pamiętam czasy, kiedy wchodził Canon 300D, niedługo później genialny 350D i rewolucję, jaką wywołały. Od tego chciałbym zacząć. Opisać fakt, że lustrzanki, które wcześniej były dostępne tylko dla profesjonalistów i to za kosmiczne pieniądze (no właśnie- jaka lustrzanka i za ile najtaniej można było ją kupić, zanim wyszła dostępna zwykłym zjadaczom chleba trzysetka?), stały się konkurencją dla kompaktów i rozwijających się coraz szybciej kompromisowych hybryd, napisać trochę o Sony, które na podwalinach Minolty weszło na rynek i dlatego teraz obok Canona, Nikona i gdzieś tam Olympusa mamy nowego zawodnika, który powoli goni gigantów, kończąc na systemie 4/3, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na sprzęt mały, kompaktowy, ale z dobrą optyką i matrycą i wieloma funkcjami manualnymi. Swoisty powrót do korzeni- sprzętu małego, ale z nowymi doświadczeniami- zaawansowany kompakt z dobrymi parametrami.
Potrzebuję konkretnych dat, modeli, które miały wpływa na fotografię cyfrową (jak 300D) i chronologicznie opisanych etapów od wtedy do dziś.

Zna ktoś taki artykuł? Może jakieś pomocne linki? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2009-11-13 12:31:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo duzo mozesz znalezc na dpreview.com wystarczy poszperac... procz testow jest wiele artykulow prasowych wiele, wiele lat wstecz.. mysle, ze warto sprawdzic ... polecam i podrawiam... a i ceny tez sa... nawet zdjecia testowe..
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-11-13 13:07:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Znaczy wziąłeś temat, w którym zupełnie się nie orientujesz?
Znak czasów a przykład idzie z góry :)
fotografia cyfrowa
QUeSTO
fotografia cyfrowa
2009-11-13 13:45:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Orientuję się, ale brak mi konkretnej wiedzy (daty, konkretne modele), z resztą temat może się jeszcze zmienić, ale nie mam za bardzo pomysłu jaki aparat/obiektyw/system/technologia, czy porównanie mógłbym ująć w prezentacji, żeby była ciekawa, a nie opierała się tylko na zwykłym wymienieniu parametrów i możliwości... Zrobiłem sobie ostatnio przerwę od fotografii i mam lekkie plecy w nowinkach technologicznych w fotografii. Może możecie mi jakoś pomóc? ;)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-11-13 14:37:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tutaj znajdziesz sporo informacji w ujęciu historycznym, co prawda tylko dla jednej firmy, a potem Google, Google i jeszcze raz Google... ;-) Życzę powodzenia w realizacji przedsięwzięcia!... :-)

http://www.optyczne.pl/143.1-artyku%C5%82-50_lat_lustrzanek_firmy_Canon_-_cyfrowy_EOS.html
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa